Jump to content

Sajgon89550

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

About Sajgon89550

 • Birthday 01/23/1989

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Bez Spinki
 • Rok założenia
  2017
 • Miasto
  Środa Wlkp.

Kontakt

 • Imię
  Szymon

Recent Profile Visitors

314 profile views
 1. ja używam lodówki, tylko trzeba zwrócić uwagę na wymiary bo ze stelażem fermzilla jest dosyć wysoka a trzeba jeszcze brać pod uwagę, że dojdą końcówki ze złączkami lub rurka fermentacyjna.
 2. nie musisz bawić się zaraz w glykole chillery itp. a daje sporo fajnych możliwości takich jak pobieranie drożdży bez zlewania piwa, fermentacja pod ciśnieniem, chmielenie na zimno z odbiorem chmielin, transport bez tlenowy a nawet rozlew czy wyszynk nagazowanego piwa z fermentora.
 3. kupowałem z czech w styczniu i nie było najmniejszego problemu mogę śmiało polecić. dokupiłem do niej tylko ten wężyk z kulką bo końcówki to zwykłe carbonation cap które akurat miałem (do kupienia na ali lub allegro)
 4. jeśli jest wody na równo z zasypem to może występować mały przepływ ja zawsze pompuje dużo wody nad zasyp wtedy poziom po bokach opada i ładnie filtruję przez zasyp
 5. ile masz brzeczki ponad zasypem podczas zacierania? przechodzi przez zasyp czy przechodzi przez przelew? mam wrażenie, że problemem u Ciebie może być słaby przepływ brzeczki przez zasyp...
 6. Witam. jak ktoś chętny to takie coś mogę załatwić: https://www.granit-parts.pl/product/670670010?q=camlock 1/2&id=34331351 https://www.granit-parts.pl/product/670670019?q=camlock 1/2&id=34331396 https://www.granit-parts.pl/product/670670028?q=camlock 1/2&id=34331449 można wejść z linka w katalog i tam są wszystkie rodzaje jakie mają. jak coś mogę sprawdzić ceny jak podacie numer który Was interesuje raczej mają od ręki.
 7. Korekta temperatury z tego co pamiętam musisz przytrzymać + i - równocześnie kilka sekund
 8. Sajgon89550

  Sajgon89550

 9. wysładzanie to niestety minus kociołka... ja staram się żeby. trwało dłużej wtedy wydajność jest lepsza. od 5 Warek używam kociołka Royal Catering ciągle się poznajemy ale póki co jestem zadowolony 😉
 10. Cześć. pora podsumować, Więc po pierwszym warzeniu jestem bardzo zadowolony czas zmniejszył się o prawie 2 godziny poza tym większość czasu zastanawiałem się co tu robić, nie tak jak przy garnku . jedyną rzeczą którą jeszcze bym poprawił na etapie zacierania/warzenia to filtracja, niestety hop spider to za mało przyda się jeszcze hop stoper lub filtr sprężynowy żeby lepiej poradzić sobie z resztkami i osadami po warzeniu poza tym mogę spokojnie polecić kociołek Royal Catering
 11. wspomniałem o rzeczach które znacznie ułatwią Ci filtracje i chłodzenie pominąłem te które są oczywiste i są praktycznie w każdym zestawie startowym. Ja osobiście po zakupie kociołka do swojego zestawu dokupiłem właśnie hop spidera oraz trochę miedzianej rurki na chłodnice własnej roboty czy to już wystarczy odpowiem po warzeniu.
 12. Niestety nie miałem kiedy warzyć w weekend sprawdziłem tylko że wszystko działa grzanie wody pompa itd w sobotę będę robił IPA to będę mógł powiedzieć coś więcej. również sporo czasu spędziłem na szukaniu widziałem nawet porównania w konfrontacji z Braumeister to kociołek wypadł bardzo dobrze pewnie jedynie jego trwałość będzie mniejsza. Trzeba też wspomnieć, że na zakupie kociołka się nie skończy praktycznie niezbędny będzie hop stoper/hop spider, chłodnica itp.
 13. Kupiłem w zeszłym tygodniu kociołek Royal Catering ta sama konstrukcja co klarstein jest w tej chwili na Niego promocja w granicach 1400 pln.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.