Jump to content

Marcel Kulawik

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak tak, wiem, po prostu miałem w głowie od początku jakoś ze 2 saszetki powinny wystarczyć, dlatego nie chciałem kombinować. Na przyszłość będę mądrzejszy. Dam znać jak poradziły sobie dwie paczki sucharow i czy będzie cos z tego piwa czy nie.
 2. Nie no jasne, jeżeli się posiada albo ktoś jest w stanie udostępnic dobra dzięki jeszcze raz za dyskusje
 3. Tym bardziej że nigdy nie słyszałem żeby ktoś sypał 6 paczek sucharów do jednego piwa, ale może brak mi doświadczenia więc nie chce się przegadywac z nikim
 4. W kilku filmach mówił i pokazywał nie ważne, gość ostatnio był nominowany do nagrod pspd w kategorii blog bodajże. Nie istotne. Z kogoś trzeba brać przykład i uczyć się sztuki, tym bardziej jak idą za tym sukcesy i gość ma za sobą sporo uwarzonych warek to zakładam że wiem co robi.
 5. Mam troche wątpliwości jeszcze na temat ilości drożdzy jakie trzeba dodać - mianowicie : facet którego filmy z warzenia obejrzałem chyba wszystkie i gosc zdobyl mase medali za Portery czy stouty (Chodzi mi tutaj o Tomasza z Browaru Gdynia, ktorego pewnie wiekszosc tutaj zna) do swojego Portera 24blg (dobra brixów, czyli pewnie jakies 22,5 blg albo cos koło tego) 20l wrzucał 2 paczki W34/70 co według kalkulatora który wysłaliście jest stanowczo za mało (w sumie mój przypadek). Gosc jest chyba na tyle doswiadczonym piwowarem ze raczej nie strzelalby sobie w kolano dodajac zbyt małą liczbe drozdz
 6. Dzieki wielkie za artykuł - bardzo przydatny i fajnie napisany. Zobaczymy co wyjdzie w takim razie, dzieki wielkie za wszystkie rady i odpowiedzi.
 7. Dzięki za wskazówki, czyli co radzisz? Porter stoi dopiero 2 dzień, więc może uwodnić jeszcze troche drożdzy i dorzucić do fermentora? Czy zostawić tak jak jest i zobaczyć do ilu blg zejdzie?
 8. Przeczytałem, że przy zadawaniu drożdzy w temp pokojowej wystarczą dwie saszetki, przy zadawaniu w niskich temp nawet 4, więc zadałem 2 paczki w temp pokojowej, po jakiś 5h fermentacja wystartowała i przeniosłem fermentor do piwnicy gdzie jest 8 stopni Jeżeli zaczelismy już ten temat to wszelkie rady bardzo mile widziane, gdyż tak jak mówie, to moj pierwszy dolniak, a człowiek najlepiej uczy się na błędach.
 9. Pytanie jest o fermentację cichą a nie o to czy zadałem odpowiednią ilość drożdzy, tym bardziej ze burzliwa fermentacja ruszyła i nie zapowiada się żeby coś było nie tak. Ale jeżeli chcesz wiedzieć, to 22l niecale 21blg.
 10. Hej, Wykorzystałem 2 paczki suchych drożdzy S-23 zadanych w temp pokojowej (oczywiście wcześniej uwodnionych) Rozumiem w takim razie, ze fermentacja cicha pomimo tego, że nie dorzucam żadnych dodatków i nie zbieram gęstwy jest konieczna. W takim razie jak długo?
 11. Serdecznie witam piwowarów! Niestety nie miałem wcześniej doczynienia z piwami dolnej fermentacji, stąd moje pytanie. W sobote uwarzyłem Porter Bałtycki, piwo stoi już na fermentacji burzliwej. Chciałbym zapytać, czy w przypadku piw dolnej fermentacji jest konieczność zlewania piwa na cichą fermentację? Tym bardziej że drożdze po Porterze pewnie nie zdadzą się na wiele. Staram się raczej unikać przelewania piwa o ile nie chmielę na zimno i nie zbieram gęstwy. Z góry dzięki za odpowiedzi! Pozdro
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.