Jump to content

tangomagic

Members
 • Posts

  69
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by tangomagic

 1. jak poszło pierwsze warzenie?
 2. Ta kuchenka ma bardzo małe pole grzewcze, tak na oko to 12cm. Esperanza to importer najtańszego sprzętu AGD i RTV. Poza tym nie ma twardych dowodów na ukryte wady ale nie sądzę, że praca na tym sprzęcie będzie przyjemna. Lepiej dozbieraj i kup na olx używaną 3,5kw. Teraz sporo restauracji zamyka się i czasami pojawiają się ładne sztuki nawet po 200pln.
 3. Mam identyczne spostrzeżenia. Mój dodatkowo ma milimetrowo krzywe dno ale na indukcji to nie problem. Akurat w piwowarstwie nie o to chodzi, żeby garnek był ładny więc w tej cenie polecam. Ja kupiłem za 230 na marywilskiej.
 4. Ja na spód fermentora wkładam odwróconą miskę i na niej opieram taką kratkę do wypieków. W ten sposób młóto jest nad kranikiem i mogę odzyskać jak najwięcej brzeczki bez wyciskania co może mieć wpływ na mętność i wypłukać garbniki. Taki zestaw stawiam na krześle i kranikiem spuszczam do gara, który już jest na kuchence. zdjęcie przykładowe
 5. Metoda BIAB jest tylko jedna, to jest amerykańskie podejście do domowego kraftu. W Polsce przyjęło się błędnie, że cokolwiek robi się z workiem o drobnym oczku to jest BIAB a to nie do końca prawda. Worek po prostu może skrócić proces wysładzania bo nie czekasz na ułożenie się słodu ani powolne dolewanie wody ale to wciąż jest proces z wysładzaniem. A konstrukcyjnie jak to ogarniesz to już twoja sprawa.
 6. Popatrz na worki BIAB, może zmienisz zdanie na temat filtra z oplotu.
 7. To wszystko już było, łącznie z takimi co to chcieli mieć wszystko na tacy podane. Układanie receptury to też część pracy. Na wiki masz przepisy na pszeniczne z puchy. Wpisz w szukajce mango i poczytaj jak inni sobie z tym poradzili. Po to jest forum, żeby korzystać z zasobów.
 8. Tu jest atrakcyjna oferta: https://www.olx.pl/oferta/indukcja-stalgast-CID628-IDEaxtg.html#cc559870f3
 9. Ja robię 25L na 2kW i wyrabiam się w 3,5h ze sprzątaniem, może 4 jak robię jednocześnie obiad 😉 Jak się wie co się robi to spokojnie wystarcza chociaż z drugiej strony, jak teraz popatrzyłem, to różnica w cenie jest liniowo proporcjonalna do mocy więc można wybrać wedle upodobań.
 10. Nie mam ani jednego ani drugiego więc się wypowiem Ja na Twoim miejscu osobiście bym sprawdził ten YATO bo nie podoba mi się wykończenie. Często pokrywka nie pasuje idealnie w garnkach które górną krawędź mają tylko zaokrągloną i dodatkowo przy podnoszeniu mogą odkształcać się. Poza tym marka YATO jest raczej znana z produkcji narzędzi warsztatowych, o co najwyżej przeciętnej jakości. ROYAL wygląda na lepszy, choćby patrząc grubość dna. Z drugiej strony do zacierania i gotowania nie trzeba mieć perfekcyjnych naczyń więc kwestia sprowadza się do Twojego budżetu.
 11. Raczej nie bo obok stoi za 199pln https://allegro.pl/oferta/desprej-5l-dezynfekcja-powierzchni-9017770223 Zresztą jak zobaczysz przedmioty sprzedającego to zobaczysz, że to typowy spekulant, tanio kupić drogo sprzedać. Może on czy ona to sprzeda ale na takim biznesie milionów nie dorobi się a społeczeństwo już chyba potrafi kupować w internecie, a może jeszcze nie?
 12. Napisz jakie drożdże dodałeś? Na pewno balingomierz masz skalibrowany do zera?
 13. Ja miałem ten Edenberg, podziałka w środku od czapy, pojemność się nie zgadza, pokrywka średnio dopasowana do garnka, i krawędzie na tyle ostre, że można pociąć się przy szybkim obracaniu przy myciu. Na plus to grube dno, które równo rozprowadza ciepło, nitowanie uchwyty i atrakcyjna cena. Moim zdaniem do zacierania i warzenia wystarczy. Na olx możesz znaleźć ten gar taniej.
 14. To wszystko zależy od kondycji drożdży w gęstwie. Jeślie NEIPA się nie uda to inne raczej też nie. Kveiki to inna historia, tu nie wszystkie zasady się sprawdzają. Przy kveikach polecany jest underpitching czyli niedoszacowanie ilości drożdży więc generalnie robienie startera może być stratą energii chociaż w Twoim przypadku nie wiadomo w jakiej kondycji są drożdże i co tam jeszcze się w międzyczasie wydarzyło. Tu jest fajnie opisane co i jak: http://www.garshol.priv.no/blog/393.html?fbclid=IwAR0gNhA8XtbaEwWlXGnaq5KFF5uvm0ue57sG7vYNsACtdVxS-xoWt1uCwHk jakbyś chciał więcej eksperymentować z fm53 i innymi kveikami to polecam dołączyć do grupy na fb kveik polska., tam znajdziesz sporo relacji z obserwacji użytkowników. pozdrawiam Chełm
 15. Trudno wróżyć z obrazków. Napisz po jakim czasie zrobiłeś zdjęcia. Piana jest jedną z oznak fermentacji. Skąd wiesz, że zaczęło fermentację?
 16. Tu masz ten sam kosz co na Ali tylko już ściągnięty do PL: https://www.olx.pl/oferta/hop-spider-31x30cm-kosz-zacierany-piwo-wino-brzeczka-sitko-sito-filtr-CID767-IDCvYWo.html#d4e3a298be
 17. Ten kosz może nadawać się do wysładzania pod warunkiem, że zrobisz to na boku np. w wiadrze na zasadzie kilkuminutowego moczenia i mieszania. To samo możesz osiągnąć kupując worek BIAB a różnica w cenie ogromna. Kosz pewnie jest wygodniejszy i mniej się brudzi podczas całego procesu chociaż to raczej zależy od tego ile uwagi na to poświęcasz. Jedna i druga metoda na pewno pozwala urwać trochę czasu w porównaniu do wysładzania w wiadrze z wężem z oplotu.
 18. A ja zajmuje się wdrożeniami i rozwojem popularnego systemu klasy ERP. Obecnie na giełdzie papierów wartościowych. Po pracy sport i gotowanie.
 19. To, że drożdże padły to niemal pewne. Ewentualnie do tego czasu możesz wystawić pojemnik na balkon. Temperatura sprzyja.
 20. To zależy jak bardzo gorąca ta woda była. Drożdże mogłeś całkiem ubić albo częściowo i nie udało im się namnożyć. A jeśli to było 30-40 stopni to może nawet nic się nie stało. Nie napisałeś jakie to drożdże to ciężko coś tu wróżyć. Oznaki fermentacji to piana i CO2. Poświeć latarką przez ścianę fermentora to zobaczysz czy jest piana. Jeśli fermentacja nie ruszy to ja bym spokojnie dodawał nawet po 3 dniach kolejną paczkę drożdży. Jeśli to pierwsza warka to, nawet jak piwo nie będzie udane, pewnie jakaś lekcja z tego będzie. Dodaj miasto w profilu to może ktoś w okolicy poratuje.
 21. Sklepy budowlane, hydrauliczne albo poszukaj w sklepach motoryzacyjnych lub akwarystycznych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.