Jump to content

tangomagic

Members
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tangomagic last won the day on March 4

tangomagic had the most liked content!

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  56
 • Miasto
  WAW Ursynów

Kontakt

 • Imię
  Arek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tu jest atrakcyjna oferta: https://www.olx.pl/oferta/indukcja-stalgast-CID628-IDEaxtg.html#cc559870f3
 2. Ja robię 25L na 2kW i wyrabiam się w 3,5h ze sprzątaniem, może 4 jak robię jednocześnie obiad 😉 Jak się wie co się robi to spokojnie wystarcza chociaż z drugiej strony, jak teraz popatrzyłem, to różnica w cenie jest liniowo proporcjonalna do mocy więc można wybrać wedle upodobań.
 3. Nie mam ani jednego ani drugiego więc się wypowiem Ja na Twoim miejscu osobiście bym sprawdził ten YATO bo nie podoba mi się wykończenie. Często pokrywka nie pasuje idealnie w garnkach które górną krawędź mają tylko zaokrągloną i dodatkowo przy podnoszeniu mogą odkształcać się. Poza tym marka YATO jest raczej znana z produkcji narzędzi warsztatowych, o co najwyżej przeciętnej jakości. ROYAL wygląda na lepszy, choćby patrząc grubość dna. Z drugiej strony do zacierania i gotowania nie trzeba mieć perfekcyjnych naczyń więc kwestia sprowadza się do Twojego budżetu.
 4. Raczej nie bo obok stoi za 199pln https://allegro.pl/oferta/desprej-5l-dezynfekcja-powierzchni-9017770223 Zresztą jak zobaczysz przedmioty sprzedającego to zobaczysz, że to typowy spekulant, tanio kupić drogo sprzedać. Może on czy ona to sprzeda ale na takim biznesie milionów nie dorobi się a społeczeństwo już chyba potrafi kupować w internecie, a może jeszcze nie?
 5. Napisz jakie drożdże dodałeś? Na pewno balingomierz masz skalibrowany do zera?
 6. Ja miałem ten Edenberg, podziałka w środku od czapy, pojemność się nie zgadza, pokrywka średnio dopasowana do garnka, i krawędzie na tyle ostre, że można pociąć się przy szybkim obracaniu przy myciu. Na plus to grube dno, które równo rozprowadza ciepło, nitowanie uchwyty i atrakcyjna cena. Moim zdaniem do zacierania i warzenia wystarczy. Na olx możesz znaleźć ten gar taniej.
 7. To wszystko zależy od kondycji drożdży w gęstwie. Jeślie NEIPA się nie uda to inne raczej też nie. Kveiki to inna historia, tu nie wszystkie zasady się sprawdzają. Przy kveikach polecany jest underpitching czyli niedoszacowanie ilości drożdży więc generalnie robienie startera może być stratą energii chociaż w Twoim przypadku nie wiadomo w jakiej kondycji są drożdże i co tam jeszcze się w międzyczasie wydarzyło. Tu jest fajnie opisane co i jak: http://www.garshol.priv.no/blog/393.html?fbclid=IwAR0gNhA8XtbaEwWlXGnaq5KFF5uvm0ue57sG7vYNsACtdVxS-xoWt1uCwHk jakbyś chciał więcej eksperymentować z fm53 i innymi kveikami to polecam dołączyć do grupy na fb kveik polska., tam znajdziesz sporo relacji z obserwacji użytkowników. pozdrawiam Chełm
 8. Trudno wróżyć z obrazków. Napisz po jakim czasie zrobiłeś zdjęcia. Piana jest jedną z oznak fermentacji. Skąd wiesz, że zaczęło fermentację?
 9. Tu masz ten sam kosz co na Ali tylko już ściągnięty do PL: https://www.olx.pl/oferta/hop-spider-31x30cm-kosz-zacierany-piwo-wino-brzeczka-sitko-sito-filtr-CID767-IDCvYWo.html#d4e3a298be
 10. Ten kosz może nadawać się do wysładzania pod warunkiem, że zrobisz to na boku np. w wiadrze na zasadzie kilkuminutowego moczenia i mieszania. To samo możesz osiągnąć kupując worek BIAB a różnica w cenie ogromna. Kosz pewnie jest wygodniejszy i mniej się brudzi podczas całego procesu chociaż to raczej zależy od tego ile uwagi na to poświęcasz. Jedna i druga metoda na pewno pozwala urwać trochę czasu w porównaniu do wysładzania w wiadrze z wężem z oplotu.
 11. A ja zajmuje się wdrożeniami i rozwojem popularnego systemu klasy ERP. Obecnie na giełdzie papierów wartościowych. Po pracy sport i gotowanie.
 12. To, że drożdże padły to niemal pewne. Ewentualnie do tego czasu możesz wystawić pojemnik na balkon. Temperatura sprzyja.
×
×
 • Create New...