Jump to content

tangomagic

Members
 • Content Count

  38
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  WAW Ursynów

Kontakt

 • Imię
  Arek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cukier to zostaw do truskawek ze śmietaną masz 13blg a chcesz dodawać cukier? Brakuje ci elementarnej wiedzy niezależnie czy robisz piwo z puchy czy nie. Poczytaj wiki albo zrób tak jak wyżej napisali.
 2. Po czym to zauważyłeś? Napisz jakich drożdży użyłeś i w jakiej temperaturze prowadziłeś fermentację? Drożdże prawdopodobnie przerobiły cały cukier i fermentacja zwolniła.
 3. Kup kilka odmian i drożdże, które dobrze dofermentują to cydr wyjdzie wytrawny i lekko kwaśny. Ja swój wręcz odrobinę dosładzam ksylitolem.
 4. Ja kupiłem tutaj nową PYGMY: https://eshop.lindr.cz/ wysyłają kurierem, chyba DHL.
 5. Jak to się brzydko mówi w moich stronach - z gówna bata nie ukręcisz. Zrób zgodnie z instrukcją pilnując temperatury na dole zalecanego przedziału. Będzie niedobre to zrób następne inne. Jak chcesz to kup inny brewkit ale wtedy tego nie dodawaj do innych warek bo po co. Jak jesteś początkującym to możesz też spróbować gotowych receptur na piwa z ekstraktów. Napisz też jakie piwa lubisz bo klasyczny slodowo chmielowy smak pasuje do wielu gatunków. No i poczytaj forum bo wiele odpowiedzi już padło a jak czegoś nie znajdziesz to zadawaj konkretne pytania. Powodzenia
 6. Takie coś już ktoś wymyślił - IKEA STABIL Wczoraj na youtube Piwowarz opisał popularne metody filtracji chmielin. Zobacz, może znajdziesz inspiracje.
 7. Udane zacieranie zależy przede wszystkim od śrutowania i temperatury. W czym to robisz raczej nie ma większego znaczenia. Ja używam worka do filtracji i wysładzania i jedyne co zauważyłem to fakt, że zawsze mam ~2 litry przełomu w Warce 20l. w moim wyobrażeniu to szczerze żadnych plusów nie widzę w takim koszu vs worek a minusów kilka: Kolejny grat do przechowywania Gorsza wydajność przy BIAB Jak chcesz robić BIAB to podobno trzeba więcej słodu planować ale ja nigdzie nie znalazłem kalkulatora, który ogarnąłby to. Na YouTube jest mnóstwo relacji i receptur z USA ale jakbyś chciał to powtarzać to wtedy dodatkowy kłopot z konwersją miar. Jak kolega wyżej zasugerował koszt wysyłki jest zaporowy. Za te pieniądze to ktoś na miejscu zrobi taki kosz.
 8. Zamierzam uwarzyć American Red Ale. Mam po 50g poniższych granulatów i nie dokońca wiem jak ułożyć chmielenie. Citra Amarillo Palisade Zeus Gotowanie 60" i myślałem, żeby dać: Citra 50g 60' Palisade 10g Zeus 10g 45' Amarillo 30g 0' czy lepiej Amarillo wrzucić na 3 dni cichej?
 9. nie wolno bo co? Ekstrakt podczas wrzenia potrafi wyjść z garnka a wtedy generalne sprzątanie kuchni. Może dlatego mówią, że nie wolno. P.S. możesz włączyć polskie znaki?
 10. proponuję zacząć od https://wiki.piwo.org + popracować nad pisownią a jak masz jakieś wątpliwości to warto zadać konkretne pytania bo raczej nikt Ci nie odpowie na to pytanie. To było pytanie?
 11. Patrz na pojemnikach czy to jest PP i czy jest znaczek żywności. Atestu sanitarnego na papierze to raczej nikt Ci nie da do wiadra za 10 czy 20 pln. To jest po prostu ogólnie przyjęte wśród producentów i konsumentów, że PP nadaje się do kontaktu z żywnością. Poza tym, mi to się wydaje, że fermentujące piwo od stania samo nie utleni się. Przecież przy fermentacji co2 wypycha tlen. Utlenić się może raczej przy przelewaniu. Myślę, że pownieneś kupić co jest dostępne i atrakcyjne cenowo a skupić się na procesie. Z czasem zobaczysz, że koszt nowego wiadra to żaden koszt w tym sporcie
 12. W Castoramie są półprzezroczyste wiadra PP 20L z miarką do 15L. Wystraczy, żeby sprawdzić czy jest piana albo czy drożdże opadły. Chyba komplet wiadro + pokrywka kosztuje ~10zł.
 13. Podstaw miskę a jutro leć po nowy kran albo fermentor bez tego wynalazku. Ostatecznie możesz spróbować tak: wysusz ręcznikiem papierowym kranik i zalej miejsce, z którego cieknie roztopionym woskiem albo klejem na gorąco. Pierwsza opcja dosyć upierdliwa a druga może okazać się wystarczająco skuteczna ale nieodwracalna.
×
×
 • Create New...