Jump to content

tangomagic

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  47
 • Miasto
  WAW Ursynów

Kontakt

 • Imię
  Arek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Można wiedzieć dlaczego zwijasz interes? Kilka razy robiłem u ciebie zakupy i byłem zadowolony.
 2. Trudno wróżyć z obrazków. Napisz po jakim czasie zrobiłeś zdjęcia. Piana jest jedną z oznak fermentacji. Skąd wiesz, że zaczęło fermentację?
 3. Tu masz ten sam kosz co na Ali tylko już ściągnięty do PL: https://www.olx.pl/oferta/hop-spider-31x30cm-kosz-zacierany-piwo-wino-brzeczka-sitko-sito-filtr-CID767-IDCvYWo.html#d4e3a298be
 4. Ten kosz może nadawać się do wysładzania pod warunkiem, że zrobisz to na boku np. w wiadrze na zasadzie kilkuminutowego moczenia i mieszania. To samo możesz osiągnąć kupując worek BIAB a różnica w cenie ogromna. Kosz pewnie jest wygodniejszy i mniej się brudzi podczas całego procesu chociaż to raczej zależy od tego ile uwagi na to poświęcasz. Jedna i druga metoda na pewno pozwala urwać trochę czasu w porównaniu do wysładzania w wiadrze z wężem z oplotu.
 5. A ja zajmuje się wdrożeniami i rozwojem popularnego systemu klasy ERP. Obecnie na giełdzie papierów wartościowych. Po pracy sport i gotowanie.
 6. To, że drożdże padły to niemal pewne. Ewentualnie do tego czasu możesz wystawić pojemnik na balkon. Temperatura sprzyja.
 7. To zależy jak bardzo gorąca ta woda była. Drożdże mogłeś całkiem ubić albo częściowo i nie udało im się namnożyć. A jeśli to było 30-40 stopni to może nawet nic się nie stało. Nie napisałeś jakie to drożdże to ciężko coś tu wróżyć. Oznaki fermentacji to piana i CO2. Poświeć latarką przez ścianę fermentora to zobaczysz czy jest piana. Jeśli fermentacja nie ruszy to ja bym spokojnie dodawał nawet po 3 dniach kolejną paczkę drożdży. Jeśli to pierwsza warka to, nawet jak piwo nie będzie udane, pewnie jakaś lekcja z tego będzie. Dodaj miasto w profilu to może ktoś w okolicy poratuje.
 8. Sklepy budowlane, hydrauliczne albo poszukaj w sklepach motoryzacyjnych lub akwarystycznych.
 9. inoxydable – "nieutleniający się" Jeśli to będą Twoje pierwsze warki to polecam szklaną pokrywkę. Zawsze to lepiej zauważyć kiedy kipi w garnku niż na podłodze. Poza tym, podziałka wewnątrz jest bardzo przydatna. Aczkolwiek 12l moim zdaniem to za mało na warki 10l. Tzn. da się ale po co się stresować i latać z mopem przy każdym warzeniu. Oprócz odparowania uwzględnij straty warki w chmielinach i innych osadach. Generalnie to popatrz na grupy gastronomiczne na fejsie, często upadające restauracje sprzedają gary (i nie tylko) za 50% ceny sklepowej a do warzenia to bez znaczenia czy nowy czy nie. W Warszawie można upolować fajne garnki 25-32L za 100 czy 150 pln. Stalgast i Tadar to sprawdzone marki. Możesz jeszcze zobaczyć ofertę firmy Hendi. Generalnie to tak naprawdę jest kilka fabryk garnków w CN i tylko różne są loga nabijane.
 10. Możesz kupić garnek fi# większe niż pole grzewcze. Też zadziała. Ja mam garnek Tadar 32cm, stoi na indukcji o szerokości 30cm a samo pole grzewcze pewnie 20 albo mniej i wszystko śmiga.
 11. Ja mam worek 100 mikronów do zacierania i wysładzania więc to nie do końca BIAB ale brzeczka jest bardzo mętna. Po przelaniu do wiadra mam 1cm mułu na dnie ale to w niczym nie przeszkadza bo piwo później samo wyklaruje się do zadowalającego poziomu a jak chcę mieć super klarowne to dodaję do gotowania glony albo whirlfloc i gitara.
 12. Cukier to zostaw do truskawek ze śmietaną masz 13blg a chcesz dodawać cukier? Brakuje ci elementarnej wiedzy niezależnie czy robisz piwo z puchy czy nie. Poczytaj wiki albo zrób tak jak wyżej napisali.
×
×
 • Create New...