Jump to content

EU8N

Members
 • Posts

  72
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

EU8N's Achievements

 1. Witam. Czy ktoś się orientuje gdzie w Krakowie lub okolicach można kupić sadzonki chmielu??
 2. Witam. Nie miałem styczności z tym słodem,dlatego moje pytanie o niego.Spectfikacje i Wiki przeczytałem,ale chodzi mi o doświadczenia.Mam 7 kg wiedeńskiego,chce dorzucić Blonda i nie wiem ile żeby nie przesadzić.Co wniesie ten słód?Jak bardzo zmieni piwo? Pozdrawiam
 3. Witam. Chciałbym zrobić pierwszy raz lagera wiedeńskiego,ale 40 litrów gotowca. Co powiecie o mojej recepturze? 6 kg wiedeńskiego 2 kg monachijskiego I 1 kg carhall 0.25 kg carmunich Zacieranie 50st 10 min,62st 20min,72st 40min. Chmielenie Tradition 50 g 60min.,Saaz 40g 20min,mech irlandzki 14g 15min.Drożdże ....tu mam problem.Mam gęstwę po W34/70,czy lepiej coś lepszego?
 4. Dzięki wielkie.Dużo mi to pomogło.
 5. Witam. Zostało mi 3 kg pilźnieńskiego i 3 kg pszenniczego.Nigdy nie robiłem piwa ryżowego.Czy jak dorzucę że 2kg ryżu wcześniej skleikowanego to coś z tego wyjdzie?. 3kg pilźnieńskiego 3kg pszenniczego 2kg ryżu (nie platkow) Chmiel marynka 30 g Chmiel lubelski 50 g. Robił ktoś pszennicze ryżowe???Bo chyba coś takiego wyjdzie.Wymienione surowce to pozostałości z innych warek stąd taki pomysł.
 6. Nie pisałem o temperaturze,bo wydało mi się to oczywiste.Ale było w 20 stopniach,po trzech dniach blg 2.5 po 8 dniach dalej 2.5.Dodam ,że zrobione na gestwie s-04 trzecie "pokolenie"
 7. Laserem jest ładnie klarowny,jak dla mnie. Po za tym dla mnie liczy się smak.Lagerka butelkuje, Ale zostawiam
 8. Mam pytanie.Mam nastawione 2 piwa po 20 l.Pierwszy lager burzliwa już 3 tydzień, dwa razy sprawdzałem blg (początkowe 14),obecnie 2.5(dwukrotnie sprawdzane).Drugie takie samo, ale burzliwa 8 dni i górna fermentacja ( drożdże Nottingham). Blg obecne również 2.5.(początkowe takie samo jak pierwsze).Smak obu wyśmienity😀.Czy mogę oba butelkować?Lagera raczej bez skrupułów, ale górnika? Niby blg się nie zmienia i jest takie samo jak przy Lagera.
 9. Chyba trochę za późno.Tydzien fermentacji(przynajmniej tak myślałem)i nic.Duża piana(bielutka),z rurki ,aż wodę wychlapywało i .....blg dalej 15.A co najlepsze zrobiłem 25,5 l a teraz jest 23.Faktycznie temperatura przez pierwsze 5 dni za niska,od dwóch dni jest w 6 st. otoczenia.Myślicie,że dopiero teraz ruszyła ??Po przeniesienu do cieplejszego otoczenia??Czy kupować kolejne drożdże??I robić starter?
 10. Tak też zrobiłem,przeniosłem do 5 st.otoczenia.Narazie nie ruszam,w sobotę zmierzę blg(po 8 dniach burzliwej).
 11. Co jak nie odfermentuje do końca??
 12. Wznowie temat... robię lagera i temperatura otoczenia to 3 stopnie nie za mało??? Fermentacja ruszyła jest bulgotanie i piana.Drugie pytanie dwie saszetki w34/70 do 25 litrów o blg 15 wystarczy?
 13. Wiem,ale moje jest słodkie i myślę,ze przez to ,że surowce mam na 20l a zazwyczaj wychodzi 18l.Wszystko kwestia doswiadczenia🙂
 14. Dubbel – alkohol: 6-7,6%; ekstrakt: 15,2-18,2 Blg; goryczka: 15-25 IBU; kolor: ciemno bursztynowy do miedzianego, rubinowe refleksy, wysoka i gęsta piana; smak i aromat: duża słodowość, nuty czekoladowe, karmelowe i słodowe, umiarkowane estry owocowe, alkohol i chmielowość bardzo delikatnie lub w ogóle niewyczuwalna. -> Tripel – alkohol: 7,5-9,5%; ekstrakt: 18,2-20,4 Blg; goryczka: 20-40 IBU; kolor: żółty do głęboko złotego, duża, kremowa piana; smak i aromat: dominują estry owocowe, przyprawy i alkoholowa wytrawność, lekka chmielowość i posmak słodu dopuszczalne.Słodowość od dopuszczalnej do dużej😎
 15. Dzięki za konkretną odpowiedź.Co do stylów cały czas się uczę....przerabiam belgijskie(jak dla mnie za slodki),w kolejności,którą kiedyś mi napisałeś.Miedzy czasie chcę spróbować lagera,bo kolega ma chłodnie z temperaturą 5st.Następne będą amerykańskie lub niemieckie....zbieram o nich informacje,receptury i podejmę decyzję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.