Jump to content

EU8N

Members
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  30
 • Miasto
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. EU8N

  Sadzonki

  Witam. Czy ktoś się orientuje gdzie w Krakowie lub okolicach można kupić sadzonki chmielu??
 2. Witam. Nie miałem styczności z tym słodem,dlatego moje pytanie o niego.Spectfikacje i Wiki przeczytałem,ale chodzi mi o doświadczenia.Mam 7 kg wiedeńskiego,chce dorzucić Blonda i nie wiem ile żeby nie przesadzić.Co wniesie ten słód?Jak bardzo zmieni piwo? Pozdrawiam
 3. Witam. Chciałbym zrobić pierwszy raz lagera wiedeńskiego,ale 40 litrów gotowca. Co powiecie o mojej recepturze? 6 kg wiedeńskiego 2 kg monachijskiego I 1 kg carhall 0.25 kg carmunich Zacieranie 50st 10 min,62st 20min,72st 40min. Chmielenie Tradition 50 g 60min.,Saaz 40g 20min,mech irlandzki 14g 15min.Drożdże ....tu mam problem.Mam gęstwę po W34/70,czy lepiej coś lepszego?
 4. Dzięki wielkie.Dużo mi to pomogło.
 5. Witam. Zostało mi 3 kg pilźnieńskiego i 3 kg pszenniczego.Nigdy nie robiłem piwa ryżowego.Czy jak dorzucę że 2kg ryżu wcześniej skleikowanego to coś z tego wyjdzie?. 3kg pilźnieńskiego 3kg pszenniczego 2kg ryżu (nie platkow) Chmiel marynka 30 g Chmiel lubelski 50 g. Robił ktoś pszennicze ryżowe???Bo chyba coś takiego wyjdzie.Wymienione surowce to pozostałości z innych warek stąd taki pomysł.
 6. Nie pisałem o temperaturze,bo wydało mi się to oczywiste.Ale było w 20 stopniach,po trzech dniach blg 2.5 po 8 dniach dalej 2.5.Dodam ,że zrobione na gestwie s-04 trzecie "pokolenie"
 7. Laserem jest ładnie klarowny,jak dla mnie. Po za tym dla mnie liczy się smak.Lagerka butelkuje, Ale zostawiam
 8. Mam pytanie.Mam nastawione 2 piwa po 20 l.Pierwszy lager burzliwa już 3 tydzień, dwa razy sprawdzałem blg (początkowe 14),obecnie 2.5(dwukrotnie sprawdzane).Drugie takie samo, ale burzliwa 8 dni i górna fermentacja ( drożdże Nottingham). Blg obecne również 2.5.(początkowe takie samo jak pierwsze).Smak obu wyśmienity😀.Czy mogę oba butelkować?Lagera raczej bez skrupułów, ale górnika? Niby blg się nie zmienia i jest takie samo jak przy Lagera.
 9. Chyba trochę za późno.Tydzien fermentacji(przynajmniej tak myślałem)i nic.Duża piana(bielutka),z rurki ,aż wodę wychlapywało i .....blg dalej 15.A co najlepsze zrobiłem 25,5 l a teraz jest 23.Faktycznie temperatura przez pierwsze 5 dni za niska,od dwóch dni jest w 6 st. otoczenia.Myślicie,że dopiero teraz ruszyła ??Po przeniesienu do cieplejszego otoczenia??Czy kupować kolejne drożdże??I robić starter?
 10. Tak też zrobiłem,przeniosłem do 5 st.otoczenia.Narazie nie ruszam,w sobotę zmierzę blg(po 8 dniach burzliwej).
 11. Co jak nie odfermentuje do końca??
 12. Wznowie temat... robię lagera i temperatura otoczenia to 3 stopnie nie za mało??? Fermentacja ruszyła jest bulgotanie i piana.Drugie pytanie dwie saszetki w34/70 do 25 litrów o blg 15 wystarczy?
 13. Wiem,ale moje jest słodkie i myślę,ze przez to ,że surowce mam na 20l a zazwyczaj wychodzi 18l.Wszystko kwestia doswiadczenia🙂
 14. Dubbel – alkohol: 6-7,6%; ekstrakt: 15,2-18,2 Blg; goryczka: 15-25 IBU; kolor: ciemno bursztynowy do miedzianego, rubinowe refleksy, wysoka i gęsta piana; smak i aromat: duża słodowość, nuty czekoladowe, karmelowe i słodowe, umiarkowane estry owocowe, alkohol i chmielowość bardzo delikatnie lub w ogóle niewyczuwalna. -> Tripel – alkohol: 7,5-9,5%; ekstrakt: 18,2-20,4 Blg; goryczka: 20-40 IBU; kolor: żółty do głęboko złotego, duża, kremowa piana; smak i aromat: dominują estry owocowe, przyprawy i alkoholowa wytrawność, lekka chmielowość i posmak słodu dopuszczalne.Słodowość od dopuszcza
 15. Dzięki za konkretną odpowiedź.Co do stylów cały czas się uczę....przerabiam belgijskie(jak dla mnie za slodki),w kolejności,którą kiedyś mi napisałeś.Miedzy czasie chcę spróbować lagera,bo kolega ma chłodnie z temperaturą 5st.Następne będą amerykańskie lub niemieckie....zbieram o nich informacje,receptury i podejmę decyzję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.