Jump to content

rafalnyrc

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślałem, że to ze mną coś nie halo, za stary jestem czy jaki czort. Wypisałem się, bo oczy bolały, szkoda życia na przejmowanie się głupotami. Denerwowały też ciągłe dzwoneczki czy tam powiadomienia, że coś nowego, sprawdzasz i kaszanka. Wolę jednak forum. Wejdę raz na jakiś czas. Widać co przeczytałem, zadałem pytanie to miałem odpowiedź. Forum nie odrywa od roboty jak FB. I ludzie jakoś milsi i pomocni.
 2. Chyba że kupisz te testy o których jest w poście, też jakieś rozwiązanie. Dzięki jeszcz raz za info o RO3. Kupię najtańszy, walne na ścianę nad beczką w garażu, wstawię zawór ze spłuczki i niech sobie ciurka na zapas.
 3. Dzięki. Jeszcze podpytam. To leci kilka litrów na godzinę. 40 litrów nockę będzie kapało. Na mur beton zapomnę że gdzieś ciurka i przeleje się. Masz na to jakiś patent, zawór pływakowy od spłuczki czy co? Opłaca się brać większy model jak 150, czy to będzie dwa razy szybciej czy po prostu ściema producentów?
 4. Ogromne dzięki. Nie taki diabeł straszny jak go malują. PS. dwa wieczory czytania momentami było coezko. Ale dałem radę. @tibek czy możesz coś więcej powiedzieć o RO3, jaki masz i gdzie kupić. Podziękował. PS. to chyba do Wiki się nadaje
 5. Może dużo nie warzę, ale kilka latek też zleciało. Twój pomysł nie jest z 'doopy' Próbowałem i działał, ale 'doopy' mi nie urywało. I tak to trzeba było wyjąć i potem kręcić chłodnicą by górka z chmielu się zrobiła. Z innej mańki to mieszadło trzeba wstawiać razem z chłodnicą by robactwo wybić. I musi pasować. Wtedy miałem jeszcze miedzianą chłodnicę to sobie wygiołem jak trzeba, przy twardej nierdzewce jaką mam teraz chyba bym nie dał rady. Ale wszystko jest do zrobienia i jak masz ochotę to śmiało próbuj. Mnie nie przekonało. Jak to mówią lepsze wrogiem dobrego. Po kilku warkach z mieszadle
 6. @darinho sody kaustycznej z PET nie powinno się używać bo masz hydrolizę. Ług wyżera ten polimer robi się coraz słabszy. Jak dowalisz ciśnieniem z butli to kiedyś puści i lecisz ze szmatą na podłogę. Benzen z tego polimeru też pewnie będziesz miał, ale wtedy większe stężenia i wyższa temperatura. Przy takim myciu i płukaniu jakieś śladowe ilości tego rozpuszczalnika się porobią, ale szybciej trachnie od nadżerek. Spoko poradnik.
 7. Szukaj tak. Idź do google wpisz w pole site:piwo.org Cantillon świeże owoce Mi ktoś tak polecił tutaj na forum i to działa jak wiesz co szukasz. Już się nie wtrącam między 🍺 a zakąskę
 8. No pewnie tak. Ale tutaj wygląda jako sytuacja nagła i trzeba ratować czym się da. Chłop nie przewidział. Jak się uda to będzie git malina, trzeba tylko czytac skład tego co kupujesz bo jest i gips i jest bez gipsu. Pewnie prawie wszystka kreda ma ten gips ale jak widać są też bez gipsu i awaryjnie może pradza. Z drugiej strony tak jak mówisz kupić worek i co z tym robić. Ja bym tam wolał przepłacać i kupić w sklepie piwowarskim mały woreczek albo lepiej dwa na zapas. Może Wuu niech poleje tą kredę octem i zobaczyć. Jak gips to nie będzie nic, dobrze mówię?
 9. W oszołomie albo tesko jakiś czas temu wziołem latorośli kredę Maped w składzie ma węglan wapniowy i pigmenty. Ma jeszcze białą, dostała od kogoś.Tam jest węglan wapniowo magnezowy i gips sprasowany i kaolin. Tą drugą ciężej z podjazdu zmyć i jak złapie wilgoć to słaba jest. Wynika z tego że trzeba sprawdzać nastepbym razem na zakupach. Także dzięki Panowie!
 10. Podziękować koval_blazej, teraz można szukać.Zatwm nie mam już pytań. Undeth niestety nie jest to to samo. Tamto dawało też to co ludziska pisali w komentarzach. Chyba tak jak mówisz wpisy które najbardziej się podobały. Opcja gdzie są najbardziej lubiane rzeczy byłaby dobra bo do tego się wraca. Albo jeszcze lepiej przekleić do wiki.piwo.org.
 11. Właśnie właśnie. W ulubionych mam taki https://www.piwo.org/best-content/?app_tab=forums on chodził na starym forum. Nie bieduję mocno bo forum nawet nawet działa w telefonie. Tam trzeba było sobie tylko kliknąć żeby pokazywał więcej i wyszukiwać opcją znajdź w treści. Klepałem cukier i było od razu. Klepałem wycieraczki i było jak przerobić silnik. Klepałem mycie i wiem ile czego. Jak nie ma opcji to też ogarnę, biedy dużej nie ma.
 12. Pamietam że poprzednia wersja forum miała zakładki top100 i top500. Czy obecna też ma podobną opcje? Było to bardzo wygodne do wyszukiwania, bo wyszukiwarka jak na każdym forum jest do bani. Można było sobie wejść w przeglądarce wcisnąć szukaj w tekście i wyszukać na jednej stronie czego się chciało. Jak przerobić silnik do mieszadła. Jak chmielić w kotle i w jakich temperaturach. Ile DAP dosypać do cukru kandyzowanego. Teraz trzeba latać i szukać. Taka strona z popularnymi by się mogła przydać.
 13. Dzięki PiwoLab! Sznurek z węzłami na początek wystarczy.
 14. Koledzy jaki macie patent na mycie w środku długiej rurki w korneliusach? Jakieś długie korytko i ług? Zalewanie całego kega niestety odpada, przy dzieciach nie chcę trzymać rozrobionego ługu w wiadrach a wylewać szkoda środowiska i pieniędzy. Mam problem z drobinami chmielu w środku rurki a ciśnieniowo nie zawsze się spłukują.
 15. Dzięki @koval_blazej. Ten przewód z zapięciem muszę też zamówić. Rozwiązuje rozkminę z czepianiem długiego kabla.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.