Jump to content

Sagon

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

About Sagon

 • Birthday 06/16/1992

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  10
 • Miasto
  Poddębice

Kontakt

 • Imię
  Szymon
 • Komunikator
  Sagon16@gmail.com

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pończocha dobrze się sprawdza. Najpierw juą wygotować, żeby resztki koloru puściła i zakładasz na wężyk.
 2. Mam jeszcze Pale Ale, ale dla mnie oby dwa wyglądają identycznie.
 3. Wygrzew był robiony na 76C i w tym momencie było dodane 100gr łuski gryczanej. Wysładzane było wodą o temperaturze 70 - 80C nie sprawdzałem dokładnej temperatury wody. Najbardziej jednak martwię się tym kolorem, możliwe, że producent źle oznakował worek ze słodem? I czy istnieje jakaś możliwość, żeby upewnić się co to za słód?
 4. Świeżo otwarty worek ze słodem, jedyna możliwość, że producent się pomylił. Długie gotowanie bo zbyt dużo wysładzałem. Stosunek słodu do wody 1:3,5
 5. Cześć Wydaje mi się, że robię coś nie tak. Zasyp: 3,8kg pilzneński 2,5kg pszenica nie słodowana. Przed gotowaniem 35 litrów gotowane było 150 minut, po gotowaniu 25 litrów i 14 blg. Kolor jak na zdjęciu. Mam także straszny problem z utrzymaniem wydajności na tym samym poziomie. W tym przypadku było to 58%. Wiecie co zrobiłem nie tak w przypadku tego piwa? Jakieś takie za ciemne mi się wydaje. I czy macie jakieś porady jak utrzymać stałą wydajność i ją zwiększyć?
 6. Słody karmelowe w imperialnym porterze bałtyckim wrzucić na początku czy na końcu zacierania?
 7. Przygotowuję się do pierwszego pilsa. Związku z tym mam pytanie o drożdże, chodzi o W34/70. Jeśli dobrze myślę to drożdże rehydratyzuje w 30 stopniach i po około 20 minutach wstawiam je do lodówki, żeby zrównać ich temperaturę z temperaturą brzeczki?
 8. Teraz kiedy przelałem piwo na cichą są jeszcze jakieś szanse na uratowanie?
 9. Mam jeszcze jedno pytanie. Stout 14,5 blg zszedł mi do 5,1 blg i nie chce dalej ruszyć. Piwo było zacierane w 67 stopniach przez 75 minut i 72 stopnie przez 10 minut. Fermentacja zaczęta w 15 stopniach zakończona w 19 stopniach. Trwała ona 12 dni później jeszcze 2 dni na cold crashu. Jakie nogą być powody tak niskiego od fermentowania? Stopień od fermentowania to około 66%.
 10. No właśnie trochę za mało wydawało mi się 37 gram cukru.
 11. Fermentowałem piwo w temp. 15 stopni na 19 stopniach zakończyłem fermentacje, później przeniosłem piwo do 11 stopni na 2 dni i zlałem na cichą. Według brewness do nagazowania piwa potrzebuje 37gr cukru w temp 11 stopni. Nie chcę przenosić piwa na nagazowanie do cieplejszego pomieszczenia. Jaką temperaturę powinienem wpisywać podczas obliczania nagazowania piwa? Temperaturę fermentacji, czy temperaturę w której piwo obecnie stoi?
 12. Cześć Podczas zamówienia pomyliłem się i zamiast 5kg monachijskiego zamówiłem 1kg. Chciałbym z tych składników zrobić Dry Stout 12blg i jakiegoś milk stouta około 18-19blg 10kg pale ale 1kg monachijski I 1kg płatki jęczmienne 1kg płatki owsiane 0,5kg jęczmień palony 0,5kg czekoladowy ciemny 1kg laktoza Oba piwa chciałbym zrobić tak do 18 litrów. Ma ktoś pomysł na jakieś receptury?
 13. Ile czasu trzymać IPE na cichej? Na ostatnie 2/3 dni zamierzam wrzucić chmiele.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.