Jump to content

Sylwester

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Alez oczywiście zawsze można dać płynne do piwa słabszego w tym moim sposobie chodziło mi bardziej o kwestie ekonomiczna ze do 14 suche są wystarczające ale oczywiście ze można dawać mokre nawet i do piwa 10 blg oczywiście ze nawet lepiej ale drożej. Nigdy nie chciałem powiedzieć ze nie wolno dawać drożdży płynnych do piw poniżej 14 blg
 2. hmmm może spróbuję robiłeś już tak ? ze z czternastki gęstwa do dwunastki i ze dolnej fermentacji ?
 3. Myślałem o tym ale trochę się boje mianowicie; Nie szkodzi ze gęstwa będzie z mocniejszego piwa do słabszego normalnie robi się na odwrót ? i po drugie słyszałem rożne opinie o zbieraniu gęstwy z drożdży dolnej fermentacji ze to niezbyt wychodzi i w sumie zawsze jak zbieram gęstwę to z górnej co myślisz ? myślicie ?
 4. Zrobiłem dwa tygodnie temu marcowe 14,5 blg użyłem mokrych i starter: Fermentum mobile bawarska dolina fm 31 A za tydzień będę robił Pilsa jakieś 12 blg i użyję sucharów odpowiednio nawodnionych przed zadaniem Mangrove Jack's Bavarian Lager M76 i obydwa będą zajebiste i pyszniutkie i według zasady poniżej 14 suche powyżej mokre i bez zbędnego przemądrzania i pitolenia o księżycu.
 5. Boże same kwadratowe głowy na tym piwo.org piwowarzy ze stodoły a zachowują się jak by posiadali browary i warzyli piwa dla Lupulusa albo innego browaru. Tęgie głowy co drugi to lepszy żeby tylko pokazać ze się lepiej zna. dyskutują o szczepach rodzajach bóg wie czym a warzą piwa w garnkach na zupę i wiadrach z castoramy w garażu albo szopie haha Zawsze jak wejdę na ta stronkę to się uśmieję na forum magistry z alchemii i piwowarstwa a w realu Zenki z kadziami warzelnymi samoróbki z betoniarki . Pozdrawiam HEJTEROW
 6. Mówiłem jasno ponad 14 blg to mokre i starter, a dobry kozlak ma chyba ponad 14 blg tak??
 7. Fermentum Mobile FM31 Bawarska dolina
 8. To do unikalnego profilu piwa dobierasz unikalny szczep drożdży i tyle filozofii suche czy mokre każde maja unikalne szczepy do 14 blg suche wyżej mokre.
 9. Do 14 blg drożdże suche odpowiednio uwodnione przed zadaniem, a od 14 blg w gore drożdże mokre i starter. I tyle filozofii...
 10. Witam, w sobote pierwszy raz bede używał kega i mam pytanie. Jeśli moj Keg ma około 19l a chce w nim nagazowac około 10l piwa to jest to możliwe? Czy raczej zawsze Keg powinien byc zalany na Full te 19l ? (przepraszam za brak polskich znaków , francuska klawiatura)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.