Jump to content

Artur Ozi

Members
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

About Artur Ozi

 • Birthday 07/02/1980

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  KEEPER CELLAR
 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  a few
 • Miasto
  Ruda Śląska

Kontakt

 • Imię
  Artur Ozi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A ktoś z forumowiczów używa elektrotermicznej (nie kompresorowej) chłodziarki na wino do fermentacji? Jak z wydajnością? Trzeba mocno schładzać brzeczkę przed włożeniem do takiej winiarki?
 2. Ale ja nie z doświadczenia tylko z opinii różnych ludzi, czyli nie jestem obiektywny :)
 3. Tak, da się Polecam filmy: Grain to Glass Lager in 11 Days! Wow! I'm doing this again! Larry's Quick Lager: Pressure Fermentation & Gelatin Fining Details
 4. Mam taki 50l. Generalnie nic się z nim nie dzieje w kwestiach korozji itp. Służy do warzenia piwa, peklowania mięsa na mokro (solanka do 8 dni). Jedyna rzecz to pokrywka nie bardzo pasuje (brzeg garnka nie jest idealnie okrągły).
 5. Używałem Despreja bardzo długo i nigdy nie zauważyłem, żeby po odparowaniu pozostawał jakikolwiek zapach. Ale to po odparowaniu a nie odczekaniu konkretnego czasu. Ta 1 minuta w sposobie użytkowania Voigt VC621N (czy pół minuty, zdaje się, w Desprej) to minimalny czas kontaktu z powierzchnią żeby zapewnić dezynfekcję a nie koniecznie czas odparowania.
 6. Szybkowar 15l na znanym portalu aukcyjnym 112 zł (nierdzewka 18/0). Fermentacja ciśnieniowa 10-12 litrowych warek, naturalne gazowanie i wyszynk? To trzeba chyba przetestować. EDIT: 1 litr turecki = 0,7 litra polskiego...
 7. No Ameryka . Dosłownie. Takie systemy z zazdrością oglądam na youtubowych kanałach amerykańskich piwowarów. A miejsca na taki browar zazdroszczę nie mniej .
 8. Mi pozostały dwie sztuki ale "gołe" i niestety nie mam kompletu części.
 9. Ta ścieżka test tam na 99% tylko słabo ją widać po lutowaniu.
 10. A czy przeciąłeś ścieżkę pomiędzy 24 oraz 3? Oznaczyłem poniżej, cięcie ścieżki wg czerwonej linii: EDIT: UWAGA! Ostrożnie ciąć pomiędzy tymi padami bo poniżej są cienkie ścieżki pod soldermaską i łatwo je przy tym zabiegu uszkodzić. EDIT 2: Przecinamy dokładnie to co w kółeczku:
 11. Trochę wcześniej w tym temacie ktoś podrzucał rozwiązanie z instalacją dodatkowych pakietów.
 12. Może nie specjlanie ciekawe (bo drogie PETy) ale jakieś nowe balony z Browinu widzę. To co warte uwagi to średnica balonu i poj. 25l "zaledwie" 29,5 cm, co powinno pozwolić go zmieścić nawet w mniejszych lodówkach: https://allegro.pl/oferta/balon-gasior-do-wina-25-l-z-rurka-browin-644225-9404834796
 13. Heh, biała solder maska i na zdjęciu nie widać. Ale szczerze to muszę w domu zobaczyć czy ścieżki widać Standardowo kupione na JLCPCB więc pewnie niczym dodakowo nie lakierowali. A o kluczyk się kabelek zaplątał Hmm... "standardowo" co kilka sekund.Jeszcze nic przy sterowniku nie grzebałem w tego typu ustawieniach. Generalnie mam PT100 podłączone przez MAX31865.
 14. Wczoraj "nadejszła wiekopomna chwila" - wstępne uruchomienie! CBPi steruje kuchenką indukcyjną i nie wywala w domu bezpieczników Pół sukcesu. Teraz trzeba to "skalibrować". PS Dzwonił do mnie wczoraj Elon. Chce kupić moją technologię montażu czujnika tempreratury na garnku. PS2 Jak coś to mam na zbyciu 4 plytki od Gwynbleidd w wersji 5.1 (załącznik z forum).
 15. Jeżeli idzie o wiaderko 15l z Castoramy to na ich stronie są podane dokladne wymiary: Wymiary produktu: 307,5 x 324,4 x 316,6 mm
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.