Skocz do zawartości

Grzegorz Łomako

Members
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Grzegorz Łomako

  Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony

  Chłodzenie to nie problem mogę uzyskać 10 stopni ale będzie ciężko z fermentacja w stałej temperaturę, co się stanie jeśli te drozdze będą pracować w 18 stopniach a np następnego dnia w 10 ?
 2. Grzegorz Łomako

  Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony

  Przeliczyłam sobie wyszło IBU 96 czy jest to wysokie? Blg 13 dosyć wysokie jak na pilsa? Pierwszego linku nie mogę otworzyć. Czekam na podpowiedź, czy warto się za to zabierać a może zmienić recepturę dokupić jakiś jeszcze słód, użyć mniej,?mniej chmielu?
 3. Grzegorz Łomako

  Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony

  A więc 2 podejście 🍻. Słód pilznerski 8 kg chmiel 100g 13-15% drożdże salfalager w34/70 Warka 30l. 65-68 stopni na 70 minut potem wysladzanie do uzyskania 33 l. 60 min Chmielenie w 25 g 15 min +25 15 min + 50g 30 min. 1. Ile paczek drożdży dać na 30 l opakowanie 11g do 20l . 2 Jakie blg ma być przed drożdżami , kjedy sprawdzać blg, co zrobić jeśli będzie za wysokie,
 4. Grzegorz Łomako

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Slody amber8kg melanoidin 2 kg Zacieranie 90min 65- 75 ciężko było mi utrzymać temperaturę Filtracjia poszła tragicznie zapycha się filtr ale jakoś się udało Chmielenie połowa 50g na początek i 50g pod koniec na pół godziny. Chmielenie niecałą godzinę. Chłodzenie zeszło do 25c Pomiernik blg kupiłem w markecie i nie powiem ci teraz jak to wyglądało ale na Pomiernik była przedzialka na piwo podejrzewam że to było coś koło 14,16
 5. Grzegorz Łomako

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Witam Piwko zrobione nastawione do fermentacji. Do wazenia używałem palnika gazowego, było ciężko utrzymać stała temperaturę, czy to będzie miało wpływ na piwo temperatura od 65 oraz od czasu do czasu jak podgrzewalem to skoczyła do 75 ale po wymiesAniu spadała do 69 . Jak rozpoznać że fermentacja już się zakończyła.
 6. Grzegorz Łomako

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Możesz podać rozpiskę do English pale Ale albo link do stronki bo szukam i nic. 🍻🍺
 7. Grzegorz Łomako

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Witam posiadam Amber Malt 10kg 125 EBC - Thomas Fawcetts drożdże Lallemand Nottingham 11g Chmiel First Gold 2015 100g 6.8% alfasyre. Dodam że nigdy nie gotowałem piwa więc proszę o pomoc jak się za to zabrać. Chodzi mi o przygotowanie jasnego piwa .
×