Jump to content

Grzegorz Łomako

Members
 • Posts

  26
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Gregor

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Grzegorz Łomako's Achievements

 1. Dzięki za podpowiedź. Wysłałem zapytanie do dostawcy wody . Jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi. Piwo chcę uważyc jutro więc dzisiaj próbuje coś się dowiedzieć na ten temat o modyfikacji wody.
 2. Czyli podnieść kwasem mlekowym lub obniżyć gipsem. Jaka woda do wysladzania czy to już nie ma różnicy. Brzeczke do chmielenia też modyfikować?
 3. Posiadam paski z strony https://spiritferm.biz/pl/p/Paski-lakmusowe-SpiritFerm-1-12pH%2C-opakowanie-200szt/1806 . Zasyp będzie zawierał mieszankę słodów palonych wedzonych karmelowych 2kg. Oczekiwana ilość gotowego piwa to 50l a może więcej , Wysladzam do oczekiwanego blg różnie to wychodzi umnie z wydajnością i pokrycie z kalkulatorami do zacierania. A więc po 10min od zasypiania mam zmierzyć ph zacieru i jeśli będzie nisze niż 5. Muszę podnieść ph do ilu? Posiadam gips piwowarski
 4. Witam mam zamiar uważyc piwo w stylu stout owsiany . Dopiero zacząłem interesować sie modyfikacją wody, zakupiłem paski do sprawdzania twardości. Z mojego półmiaru wyszła 7 a więc dość twarda woda, pewnie ph wody zmieni sie poddczas Zacieranie. Moje pytanie to czy obniżyć ph do 5.5 podczas Zacieranie i czy podnieść ph wody do Wysladzanie.
 5. A więc co byś zmienił, rozumiem że pszenica nic tu nie da. Zwiększył byś iść chmielu na gorączkę?
 6. Co myślicie o takiej recepturze. Słody monachijski 2 15 kg Dark crystal 0.5kg Strzegom Carmel pale 0.65kg Pszenica 0.5kg Około 90litrow brzeczki o gęstości 11BLG Zacieranie 20min 60C 50min65C 10min 78C Chmielenie Marynka 50g 60min Styrian Golding 30g 5min Saaz 50g 5min IBU16 Zlata Polesie 100g myślałem żeby dać na cichą 4 dni miał ktoś doświadczenia z tym Chmielenie. Fermentacja chce przeprowadzić w niskiej temperaturze 11 C gęstwa Mauribrew Lager .
 7. Witam, mam dosyć sporo słodu monachijskiego typ 2 czy wykorzystywał go ktoś w 100% zasyp. Jeśli tak to proszę o podeslanie przepisu.
 8. Witam, dokładnie 14 dni temu uwazyłem Belgian paleale , na jutro przymiezalem sie do rozlania otwieram pojemnik fermentacyjny a na powierzchni jakaś dziwna garaleta jak na załączonych zdjęciach. Drożdże t-58 ,może ktoś już się z tym spotkał.
 9. , Nie robilem jszecze piwa z tak wysokim IBU, w jaki poziom celować ? Zamiast Lublina kupię cascade ?
 10. Witam wszystkich piwoszy🍻🍻🍻. W planach jest uważyc Aipa, co sądzicie o takiej recepturze. https://brewness.com/pl/recipe/ipa-94/view. Co do fermentacji to mam gęstwe safale 04 lub us-05. Posiadam również drozdze suche safale T-58. Fermentacje planuje przeprowadzić w 18C 2 tygodnie i cichą tydzień.Jakie drożdże najlepiej zastosować? Czy zastosować inne słody? Z chmieli posiada jeszcze Zeus 14%, Magnat 11 % , Styrian Goldings-sl 4%, oraz resztki lubelski, iunga11%, Z góry dzięki za rady .
 11. Witam serdecznie. Ostatnio też kupiłem ten sam zestaw Polskie jasne 12blg 25L , zasyp pilzneński 4.6kg karmelowy 0.36kg , czy ktoś wie jaki karmelowy słód został użyty. Mam zamiar uwarzyć 80l zastosować słód karmelowy pszeniczne. Moja brzeczka była bardziej klarowna , patrząc na twoje zdjęcia. Piwo zostało rozpracowane na imprezie w jeden wieczór każdy chwalił ,Piwko pierwsza klasa. Jeśli trzymałeś się rozpiska to wszystko będzie dobrze. Polecam ci też ten przepis https://www.wiki.piwo.org/Pils_(Pils_Poznański),_Artur_Olender_(2artur2) Pozdrawiam i życzę miłego pica 🍻🍻🍻😁
 12. B Brzeczki przelalem z wiadra do wiadra. Pszeniczne zacieralem 46c 15min, 63c 25min ,72c 40min i koniec 78 do Wysladzanie. Porter 66c na 70min i 78c 10min.
 13. Pomiar został wykonany refraktometrem. A więc podnieś temperaturę i potrzymać jeszcze tydzień n?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.