Jump to content

Grzegorz Łomako

Members
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Kontakt

 • Imię
  Gregor

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za podpowiedź. Wysłałem zapytanie do dostawcy wody . Jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi. Piwo chcę uważyc jutro więc dzisiaj próbuje coś się dowiedzieć na ten temat o modyfikacji wody.
 2. Czyli podnieść kwasem mlekowym lub obniżyć gipsem. Jaka woda do wysladzania czy to już nie ma różnicy. Brzeczke do chmielenia też modyfikować?
 3. Posiadam paski z strony https://spiritferm.biz/pl/p/Paski-lakmusowe-SpiritFerm-1-12pH%2C-opakowanie-200szt/1806 . Zasyp będzie zawierał mieszankę słodów palonych wedzonych karmelowych 2kg. Oczekiwana ilość gotowego piwa to 50l a może więcej , Wysladzam do oczekiwanego blg różnie to wychodzi umnie z wydajnością i pokrycie z kalkulatorami do zacierania. A więc po 10min od zasypiania mam zmierzyć ph zacieru i jeśli będzie nisze niż 5. Muszę podnieść ph do ilu? Posiadam gips piwowarski
 4. Witam mam zamiar uważyc piwo w stylu stout owsiany . Dopiero zacząłem interesować sie modyfikacją wody, zakupiłem paski do sprawdzania twardości. Z mojego półmiaru wyszła 7 a więc dość twarda woda, pewnie ph wody zmieni sie poddczas Zacieranie. Moje pytanie to czy obniżyć ph do 5.5 podczas Zacieranie i czy podnieść ph wody do Wysladzanie.
 5. A więc co byś zmienił, rozumiem że pszenica nic tu nie da. Zwiększył byś iść chmielu na gorączkę?
 6. Co myślicie o takiej recepturze. Słody monachijski 2 15 kg Dark crystal 0.5kg Strzegom Carmel pale 0.65kg Pszenica 0.5kg Około 90litrow brzeczki o gęstości 11BLG Zacieranie 20min 60C 50min65C 10min 78C Chmielenie Marynka 50g 60min Styrian Golding 30g 5min Saaz 50g 5min IBU16 Zlata Polesie 100g myślałem żeby dać na cichą 4 dni miał ktoś doświadczenia z tym Chmielenie. Fermentacja chce przeprowadzić w niskiej temperaturze 11 C gęstwa Mauribrew Lager .
 7. Witam, mam dosyć sporo słodu monachijskiego typ 2 czy wykorzystywał go ktoś w 100% zasyp. Jeśli tak to proszę o podeslanie przepisu.
 8. Witam, dokładnie 14 dni temu uwazyłem Belgian paleale , na jutro przymiezalem sie do rozlania otwieram pojemnik fermentacyjny a na powierzchni jakaś dziwna garaleta jak na załączonych zdjęciach. Drożdże t-58 ,może ktoś już się z tym spotkał.
 9. , Nie robilem jszecze piwa z tak wysokim IBU, w jaki poziom celować ? Zamiast Lublina kupię cascade ?
 10. Witam wszystkich piwoszy🍻🍻🍻. W planach jest uważyc Aipa, co sądzicie o takiej recepturze. https://brewness.com/pl/recipe/ipa-94/view. Co do fermentacji to mam gęstwe safale 04 lub us-05. Posiadam również drozdze suche safale T-58. Fermentacje planuje przeprowadzić w 18C 2 tygodnie i cichą tydzień.Jakie drożdże najlepiej zastosować? Czy zastosować inne słody? Z chmieli posiada jeszcze Zeus 14%, Magnat 11 % , Styrian Goldings-sl 4%, oraz resztki lubelski, iunga11%, Z góry dzięki za rady .
 11. Witam serdecznie. Ostatnio też kupiłem ten sam zestaw Polskie jasne 12blg 25L , zasyp pilzneński 4.6kg karmelowy 0.36kg , czy ktoś wie jaki karmelowy słód został użyty. Mam zamiar uwarzyć 80l zastosować słód karmelowy pszeniczne. Moja brzeczka była bardziej klarowna , patrząc na twoje zdjęcia. Piwo zostało rozpracowane na imprezie w jeden wieczór każdy chwalił ,Piwko pierwsza klasa. Jeśli trzymałeś się rozpiska to wszystko będzie dobrze. Polecam ci też ten przepis https://www.wiki.piwo.org/Pils_(Pils_Poznański),_Artur_Olender_(2artur2) Pozdrawiam i życzę miłego pica 🍻🍻🍻😁
 12. B Brzeczki przelalem z wiadra do wiadra. Pszeniczne zacieralem 46c 15min, 63c 25min ,72c 40min i koniec 78 do Wysladzanie. Porter 66c na 70min i 78c 10min.
 13. Pomiar został wykonany refraktometrem. A więc podnieś temperaturę i potrzymać jeszcze tydzień n?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.