Skocz do zawartości

tommisww

Members
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. tommisww

  Piwo z aromatem wina

  Dzięki Panowie za pomoc!
 2. tommisww

  Piwo z aromatem wina

  Zasyp: 5 kg pale ale 1 kg płatków owsianych błyskawicznych 250 g jęczmień prażony 250 g słód czekoladowy 35 g marynka 5 g mech irlandzki 15 g ziarna kawy. Zacieranie 70 min w 68, mash-out, wszystkie słody od początku, mech i kawa na ostatnie 15 min. Wysładzanie 20 l. Fermentowało w temp. 23 stopni. Po 5 dniach sprawdzałem cukier, 3 dni bez zmian to zlałem na cichą. Wszystko dezynfekowane OXY ONE, albo myte wrzątkiem.
 3. Witam. Uważyłem stouta, zniecierpliwiony po 10 dniach od zakapslowania otworzyłem pierwszą butlę. Niestety piwo pachnie winem domowym. W smaku czuć słodkość i delikatną paloność. Nie czuć żadnej kwaśności. Jeśli chodzi o wygląd wszystko wydaje się być ok. Fermentacja burzliwa 8 dni, cicha 7... 20l piwa, BLG 15, końcowe 5. Drożdze Safale S-04. Do gotowania dorzuciłem od początku po 250g jęczmienia prażonego i słodu czekoladowego oraz na 15 min 15g kawy. Do refermentacji użyłem 135g glukozy. Moje pytanie brzmi: Co może być przyczyną? Czy to infekcja? Czy piwo jeszcze za młode nie przerobiło całej glukozy? Z góry dzięki za odp.
 4. tommisww

  Piana stout.

  Dzięki, dziś wypróbuję.
 5. tommisww

  Piana stout.

  Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z was wie co zrobić, aby piana w stoucie przypominała tą z Guinnessa? Chodzi mi aby kolor piany był biały, a nie jak to zwykle bywa brązowy. Czy jest w ogóle możliwość uzyskania takiego wyglądu w domowych warunkach?
×