Jump to content

milyy

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

 1. Piwo z puchy mam już za sobą. Jutro rozlewam. Teraz warto byłoby spróbować zacierania. Mam mały garnek o poj. około 10l:ble: więc warka będzie niewielka. Może to głupie pytanie, ale czy dam radę w takim garnku zatrzeć ok. 3kg słodu?
 2. Po trzech dobach fermentacji burzliwej piana trochę opadła, więc skosztowałem. Niepokoi mnie wodnisty smak piwa, a poza tym wszystko wydaje się być w porządku. Czy piwo pozostanie wodniste, czy nabierze smaku?
 3. Na razie robię piwo z puchy :rolleyes:
 4. Dzięki wielkie Dori Dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło więcej niż 40°C nie jest mi potrzebne. Chcę tylko wiedzieć kiedy zadać drożdże tak żeby nie zdechły oraz tak, żeby jakoś ruszyły.
 5. Ciut nieprecyzyjnie się wyraziłem. Mam taki do mierzenia temp. ciała : D i taki wyskalowany od -10°C do 50°C (nie wiem skąd go mam)
 6. A temperaturę brzeczki dam radę zmierzyć zwykłym termometrem? Jak Wy to robicie?
 7. Chodzi o to, że zamówiłem już wszystkie niezbędne urządzenia i surowce, oprócz oczywiście areometru. Mieszkam w Lublinie. Zdaje się, że nie ma tu żadnego sklepu piwowarskiego (jest jeden zlikwidowany : | ). Ale dzięki za odpowiedź.
 8. OK, jeśli chodzi o fermentator to zastosuję sposób zibiego. Nie znalazłem jednak w żadnym sklepie (nieinternetowym) cukromierza. Zakupiłem tylko urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu, ale to chyba nie wnosi nic do mojego piwowarstwa. (?) Jeśli mogę go jakoś wykorzystać to proszę o odpowiedź.
 9. Aha, areometr spróbuję zakupić. Ale co w końcu z tym fermentatorem?
 10. Witam wszystkich, jestem mocno początkujący i w związku z chęcią uwarzenia pierwszego piwka z brewkita chciałem zadać kilka pytań A mianowicie : 1.Niby oczywiste, ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi - czy po zadaniu drożdży do brzeczki w fermentatorze należy całkowicie przykryć go dołączoną pokrywką? Fermentator posiadam zwykły, bez rurki fermentacyjnej. 2.Nie mam areometru. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jak rozpoznać, że nadszedł czas butelkowania? I jeszcze jedno - brewkit mam z tego zestawu http://www.homebrewing.pl/piwo-bursztynowe-ale-11st-blg-zestaw-surowcow-p-310
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.