Jump to content

mich321

Members
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. hej, robie drugiego brewkita tylko nie wiem jakiej firmy najlepiej- za duży wybór, dodatkowo chodzi mi kilka rzeczy żeby spełniał - jasne - dość szybkie do zrobienia(najlepiej pod koniec lipca/sierpnia) - delikatnie owocowy aromat w sumie tyle :)
 2. Podałem wszystkie wskazania bo jest to moje pierwsze piwo a moze te wartosci sa warte podania
 3. Nieeee, taki odczyt z multimierza, i podałem wszystkie odczyty dla jasności :)
 4. Zmierzone multimierzem Multiwin Blg 4-5 18 g/l ok 1% alkoholu tak ma być?
 5. hej, istnieją jakieś grupy na FB o tej tematyce, czyli piwo domowe, czy jeszcze nikt nie stworzył? Jak dla mnie prościej byłoby pytać sie na FB, co myslicie?
 6. dzięki, a potem zlewać na cichą? przelewać do innego fermentora? Dodawać cukier do fermentora czy do butelek?
 7. Dzieki za odpowiedź, nie mam fermentora na codzień w domu wiec nie wiem, pisze tylko co mi powiedzieli Wieczko jest nie szczelne wiec dlatego rurka nie działa, podobno piana była na początku
 8. hej, Dawno dawno temu, kupiłem zestaw do warzenia własnego piwa, sam brewkit i ekstrakt tata sam wybrał https://www.aabratek.pl/produkty/980/Czech_Pilsener_na_23L.html?fbclid=IwAR3bX2KC6Nvs_EhyL0uolnQcX04ynZ6K3oTaFzKl6WqEZVbJn35P27a1t1k https://aabratek.pl/produkty/871/ekstrakt_slodowy_1_5kg.html?fbclid=IwAR16Yj2AAfalRPPBfXMfEHGbQduUWP5oEAzK8Xg6b93QQewpZ_f3C-xZ6IM Fermentory itd kupiłem, z tego sklepu jak coś We wtorek zaczęliśmy wszystko przygotowywać i nastawiać. Wieczko( z rurką fermentacyjną) było nieszczelne więc obkleiliśmy taśmą klejącą, i tak czekamy,
 9. hej wszystkim, Mam rodzine między innymi w Niemczech i w Danii, jak to jest, czy mogą sobie wziąć kilka butelek i przewieść do domu czy jakie są zakazy?
 10. hej, będe robił zaraz pierwsze piwo, z brewkitu jak co, i chciałbym się zapytać czy konieczne jest butelkowanie czy kegowanie, a nie można zostawić w fermentorze i tam dodać cukru czy jakiś inny sposób? :D Tak, wiem, że głupie szczeniackie pytanie, przepraszam
 11. ok dzieki, poszukam. A bez pożywki będzie kompletne 0 czy jednak coś się uda?
 12. dobra, wiem, że to nie forum bio czy coś ale jak chciałbym użyć wody z cukrem i drożdże spożywcze jak robi się eksperymenty na wykazanie wydzielania sie CO2 i wyjasnienie fermentacji to udałoby się osiągnąć dość sensowne stężenie?
 13. hej, ile % piwa da sie maksymalnie uzyskać przy fermentacji, a ile Wam się udało? I tutaj totalny off top, z innej beczki pewnie zły dział, Ile max procent czystego alko dałoby się uzyskać tylko z fermentacji drożdżami?
 14. dzieki, a ten? https://www.piwnykraft.pl/pl/p/Zestaw-Podstawowy/277 bo 190 troche duzo
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.