Jump to content

grzgeorz

Members
  • Content Count

    2
  • Joined

  • Last visited

  1. Witam Zamówiłem zestaw surowców PALE ALE 12 Blg. W skład zestawu wchodzi: *Słód Pale Ale Weyermann 4,4kg *Słód Karmelowy jasny Strzegom 0,15kg °Chmiel goryczkowy Marynka 30g °Chmiel aromatyczny Lubelski 30g *Drożdże piwowarskie SafeAle S-04 Wszystko co potrzebne do działania już mam. Mam także kilka ostatnich pytań, z którymi nie mogę sobie poradzić. 1. Co do filtracji po zacieraniu, jeżeli robię to w garnku to jak zlać i wysładzać brzeczkę (musi ona filtrować się przez młóto?). Myślałem żeby po opadnięciu na dno młóta za pomocą wężyka przelać do innego garnka a do pozostałego młóta dolać kilka litrów ciepłej wody, porządnie wymieszać i znów po odstaniu zlać. Czy może lepiej już by było gdyby robić metodą bez wysładzania czyli dolać jeszcze wody ile bym użył do wysładzania i po prostu zlać wszystko do innego garnka i zacząć chmielenie? 2. Po chmieleniu gdy do schłodzonej brzeczki dodam drożdży ile wszystko musi się fermentować w fermentorze aby zacząć butelkować, bo dojrzewanie w butelkach trwa 3-4 tygodnie tak? 3.Jak długo zakapslowane piwo jest zdatne do piwa i jak przedłużyć jego ?żywotność?. 4.Od jakiego etapu produkcji trzeba wszystko dokładnie dezynfekować i uważać żeby nie zakazić brzeczki? @właśnie, gdzie znajdę informacje co to i na czym polega fermentacja cicha i burzliwa
  2. Witam wszystkich. Jestem bardzo świeżym członkiem forum i mam kilka podstawowych pytań, mam nadzieje że mi trochę rozjaśnicie kilka spraw. Próbuje połapać się w tym wszystkim ale nie jest to takie proste. Przeczytałem powierzchownie kilka artykułów i ciekaw jestem, czy piwo można uwarzyć tylko na 2 sposoby? tzn poprzez zacieranie słodu lub z wykorzystaniem brewkit'ów czy ekstraktów słodowych? nie wspominam już o tym że są różne rodzaje fermentacji itd. chciałbym po prostu uwarzyć piwo z chmielu i słodu ale boję się tego śrutowania (cena śrutownika ) nie można tego jakoś pominąć? @dokładnie oto mi chodziło (wystarczyło uważniej czytać) bardzo dziękuje, a właśnie w sklepie na piwo.org czyli homebrewing.pl nie ma takiej możliwości tak? trochę szkoda bo chciałem kupić tu zestaw startowy do warzenia, ale zapewne kupie tam gdzie ześrutują mi słód @wielkie dzięki za tak szybkie odpowiedzi, przepraszam, że musieliście wszystko podać mi na tacy chociaż wystarczyło dokładniej poszukać ehh, dzięki że mnie nie zlinczowaliście . No a teraz zabieram się do dokładnego czytania.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.