Skocz do zawartości

cichybyk

Members
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. cichybyk

  Minęły 3 doby, a fermentacja nie rusza.

  Kierowałem się instrukcją z puchy i było napisane żeby wlewać do brzeczki o temp 16-22 więc myślałem, że to bezpieczna temp. W każdym razie wszystko chyba wskazuje na niewydolność drożdży. Muszę zrobić jakiś zapas na takie przypadki. Dzięki koledzy za odzew.
 2. cichybyk

  Minęły 3 doby, a fermentacja nie rusza.

  Temperatura pierwszego piwa to było 22 stopnie przy wylewaniu drożdży. przy west coast to było 21 stopni. Obie brzeczki napowietrzalem tak samo tj do fermentora, gdzie już wcześniej wlalem z wysoka 5 litrów wody, wlalem brzeczke z gara, tak z 50cm albo więcej wysokości. Potem dolewaliśmy wody tez tak samo i ładnie sie wszystko spienilo, ale jak dolewaliśmy drożdży to już tej piany nie było oczywiście.
 3. cichybyk

  Minęły 3 doby, a fermentacja nie rusza.

  Co do west coasta, to wnioskuje po braku piany, zero bulgania i braku podniesienia temperatury. Blg jeszcze nie mierzyłem. Natomiast to pierwsze piwo co stało 3 doby to mierzyłem także blg i stoi na 12 blg
 4. Cześć braci piwowarskiej! Mam problem jak w temacie. Czytając tematy o opóźnionym starcie drożdży, postanowiłem dodać pożywkę oraz nowe drożdże. Ale obawiam się, że już jest za późno. Chyba to piwo pójdzie w kanał, a to kurczę moje pierwsze i do tego brewkit, więc myślałem, że nic złego stać się nie powinno. Drugie piwo też z brewkita wstawione i po 1 dobie też zero odzewu drożdży. A przy rehydratacji w obu przypadkach drożdże wyglądały ok. Kie licho? Czyżby nie można było w ogóle ufać tym drożdżom dołączanym do brewkitów? Jakoś trudno mi znaleźć błąd po mojej stronie. Rehydratacja w 28 stopniach, w przegotowanej wodzie (wrzątek wlany do szklanki i ostudzony) po 15 min lekko zamieszany, po kolejnych 15 wlany do brzeczki o temp 22 stopnie. To wszystko od razu odstawione do piwnicy (18 stopni) Piwo to Canadian Pale Ale (Gozdawa) drożdże pay7. Drugie piwo to US West Coast Ale, procedura niemal taka sama, drożdże Gozdawy US West Coast. Zamierzam rano dolać tam pożywki oraz kolejnej porcji drożdży i nie czekać już tak długo. Macie może jakieś podejrzenia o co chodzi?
×