Jump to content

Tommi

Members
 • Content Count

  47
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W jednym ze sklepów piwowarskich znalazłem taką oto recepturę dotyczącą piwa ryżowego na 10l piwa: - polski słód pilzneński - 2,3 kg - płatki ryżowe błyskawiczne 0,4kg - płatki owsiane błyskawiczne - 200 g - chmiel aromatyczny Lomik, granulat - 30g Zalecany sposób zacierania na 20-22l piwa (2x zestaw surowców): - słody wsypujemy do 15l wody o temperaturze 66oC, - przez pierwsze 30 min. utrzymujemy zacier w temperaturze 63oC, - następnie przez 30 min. utrzymujemy zacier w temperaturze 73oC, - podgrzanie do 78-80oC, - wysładzanie w 10l wody o temperaturze 75oC. Chmielenie przez 70min: - w pierwszej minucie gotowania - 20g chmielu Lomik, - w 50-tej minucie - 20g chmielu Lomik, - w 65-tej minucie - 20g chmielu Lomik. 1. Jaka jest wasza opinia o takiej recepturze? 2. Czy ryżowe piwo naprawdę dobrze smakuje?
 2. Wtedy będzie piwo o barwie słomkowej:)
 3. Nie, to byłoby pierwsze, ale wiem, że są problemy z filtracją.
 4. Witam, Zamierzam uwarzyć piwo żytnie wg instrukcji. W skład słodów wchodzą: -słód Pilzneński Viking Malt - 2kg - słód Żytni Viking Malt - 2kg - słód Monachijski Typ I Viking Malt - 1kg - słód Karmelowy Żytni Viking Malt - 0,2kg oraz chmiel Magnum (PL) - 50g Dedykowane drożdże to Safbrew WB 06 albo Gozdawa BW 11. Co o tym sądzicie? Czy zwiększyć ilość drożdży albo chmielu?
 5. Czy wystarczy rozpuścić drożdże z dwóch paczek w takim samej ilości wody jak przy jednej, czy lepiej w większej ilości wody?
 6. Witam, Zamówiłem zestaw surowców do przygotowania lageru wiedeńskiego 12,5 blg. Jeszcze nie dotarło do mnie zamówienie, w tym szczegółowa instrukcja, ale w skład zestawu wchodzą: słód wiedeński 4,8 kg, chmiel Premiant 20 g, chmiel Mittelfreuh 100 g, drożdże W34/70. Co o tym sądzicie? Co dobrze byłoby dodać coś jeszcze od siebie np. dodatkowy słód?
 7. Właśnie dlatego jestem na piaskownicy piwowarskiej i mogę zadawać głupie pytania:)
 8. Lałem piwo pod kątem do szklanki i piany nie było, choć robiłem to dosyć dynamicznie (może powinienem lać wprost na dno:). Przy poprzednim moim pszenicznym lanym w ten sposób piania się tworzyła (piwo było uwarzone wg instrukcji ze sklepu). A w smaku słodkie.
 9. Delikatne "syknięcie" rzeczywiście jest, ale ma się wrażenie jakby się piło niegazowany soczek. No i jeszcze brak piany potęguje takie odczucie.
 10. Tak, nic nie syczy, nic się nie ulewa, przy otwarciu butelki jest dopiero charakterystyczne "syk"
 11. Może jakiś inny błąd popełniłem. Piwo jest naprawdę bardzo łagodne. Też mi tyle wyszło, ale jest naprawdę lekkie.
 12. Początkowe było ok. 15 a końcowe ok. 2 blg. Wydaje mi się, że po prostu wyszło bardzo łagodne piwo, stąd mam wrażenie, że nie ma alkoholu. Glukozę rozpuściłem w wodzie i dodałem na dno pojemnika a potem wlałem brzeczkę i zamieszałem.
×
×
 • Create New...