Jump to content

hadi0615

Members
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

hadi0615's Achievements

 1. Również szukam warnika pod wysładzanie dla Coobry CB5 którą posiadam. Rozglądam się za warnikiem 27L. Co polecicie? Znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/garnek-elektryczny-do-pasteryzacji-led-27l-1800w-12079753373 lub https://allegro.pl/oferta/garnek-do-wina-pasteryzacji-sencor-spp-2100wh-auto-10871892300 Może macie coś innego? Jak wygląda kwestia przerobienia kranu? Większość posiada jakiś standard czy trzeba dobierać dopiero po zakupie?
 2. Właśnie zastanawia mnie fakt przerobienia kranika na to szybkozłącze. Podzielisz się zdjęciem jak to u Ciebie wygląda?
 3. Pytanie. W jaki sposób grzejecie wodę do wysładzania? Zastanawiam się nad kupnem warnika tylko zastanawia mnie fakt przerobienia kranika pod złączkę od Coobry. Ktoś z was ma coś takiego zrobione? Cena warnika od Coobry trochę duża dlatego myslę nad przerobieniem czegoś tańszego.
 4. Witam. Mija 2 tyg od uwarzenia piwa. Fermentuje w temp. 16'C. Przeniesienie w tej chwili do cieplejszego pomieszczenia coś jeszcze da czy zostawić to już w spokoju na kolejne 2 tyg?
 5. Aktualnie mam 5 dzień fermentacji, która spowolniła. Temperatura ok 17'C. Czyli przenieść do cieplejszego miejsca? Generalnie nie zależy mi na czasie aby to piwo butelkować. Może stać do końca miesiąca.
 6. Zrobiłem piwo z przepisu: https://www.piwo.org/forums/topic/3520-scoobys-nuts-nut-brown-ale W piwniczce mam temp. 16'C. Drożdże jakie użyłem to Danstar Nottingham Ale. Pytanie czy mogę przeprowadzić całą fermentację w tej temperaturze czy lepiej będzie to przenieść gdzieś gdzie jest cieplej ok 20'C? Pierwsze 3 dni fermentacja była intensywna, aktualnie piana opadła i jest zauważalnie ciszej.
 7. Czyli w dwóch fermentorach też jestem w stanie zrobić jedno takie samo piwo (zachowując proporcje)?
 8. Mam do was pytanie. Jak fermentujecie piwa z tego kociołka? W jednym fermentorze czy np. rozdzielacie na 2? Wiadomo mam sprzęt na 25L warki dlatego się nad tym zastanawiam. Pewnie dla procesu lepiej to fermentować w jednym zbiorniku?
 9. Możesz mi powiedzieć na który model się zdecydowałeś oraz jakie modyfikacje trzeba zrobić?
 10. Cześć! Szukam porady. Przymierzam się do zakupu automatycznego kotła tylko pytanie jakiego? Póki co warzylem warki ok 20/25L tradycyjną metodą lecz chce bardziej ustabilizować proces w czym pewnie pomoże mi kocioł. Pytanie jaki kocioł polecacie? Budżet jaki chce przeznaczyć to max 2,5tyś zł. W jakie dodatki/modyfikacje się doposażyć aby wszystko grali jak należy. Trochę się naczytalem I powiem szczerze że mam metlik w głowie.
 11. Ten ostatni tydzień była właśnie w temp 20-21°C, a wcześniej cały czas 15-18°C. Póki co to chyba jeszcze poczekam.
 12. Panowie, moja żytnia IPA 18* Blg po 28 dniach fermentacji zeszła do 5*, pomyślałem że coś dużo wiec poczekalem tydzień i dziś mierze i dalej 5*. Można uznać że fermentacja się zakończyła i można przelewać? Pozdrawiam.
 13. Tzn według przepisu to samej burzliwej ma być 14 dni i tak samo cicha. Więc zostawię to tak jak mam bez przelewania i tyle sobie będzie czekało. Myślę że te 28dni na całą fermentację wystarczy? Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
 14. Być może powiedziałem im kiedy mają skończyć choć nie pamiętam do końca... Piwo ŻYTNIA IPA 17°Blg z zestawu od marxam.pl. Fermentacja burzliwa według przepisu ma trwać 14 dni więc kończy się 7.07.18. Następnie cicha kolejne 14 dni. Wyjeżdżam w czwartek wieczór więc nie będę wstanie tego przelać na cichą po 14 dniach fermentacji burzliwej. Sorry, to moje pierwsze piwo. Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.