Jump to content

Rolnik Sam w Dolinie

Members
 • Content Count

  511
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Rolnik Sam w Dolinie last won the day on May 26 2020

Rolnik Sam w Dolinie had the most liked content!

About Rolnik Sam w Dolinie

 • Birthday 10/04/1970

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  z widokiem na miedzę
 • Rok założenia
  2020
 • Liczba warek
  5+
 • Miasto
  Kraków

Kontakt

 • Imię
  Jakub

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja się nie znam Właśnie skończyłem - wyszło mi 24l / 10blg. Goryczka jest na tym etapie ok. Później pewnie wrażenie goryczy wzrośnie. Ps. Dekstrynowy dałem, bo "Wnosi do piwa przyjemny, słodki aromat słodowy, toffi, skórki chlebowej i ciastek. Wnosi również wiele dekstryn, które zwiększają pełnię piwa." Podobnie wiedeński. Karmelowy dla koloru i aromatu, Pszeniczny, żeby podbić pianę i odrobinę zmętnić piwo. Ta koniec przy filtrowaniu wrzuciłem jeszcze z łyżeczkę palonego jęczmienia dla koloru Idę zadać drożdże... J.
 2. Nastawiam dzisiaj pierwsze wiadro (20l docelowe): - 3kg Pale Ale, - 0.5kg wiedeński, - 0.25kg dekstrynowy, - 0.25kg pszenica, - 0.10kg Carapils. Mam zamiar zatrzeć w 72stC, 90min. Chmielenie 60min po 15g Zula i Lubelski. Celowane IBU 50-60. Drożdże S-04 (gęstwa), fermentacja początkowo <> 15-16stC. Potem podzielę na dwie części i nachmielę na zimno aromatycznymi... Ciekawe jakie będą różnice... J.
 3. No tak, to jest to wiadro Wysłałem emila z zapytaniem czy da się gdzieś kupić... Jakub
 4. Update. Niestety te co znalazłem na allegro są za małe. Ale za to wiem co to za wiadro które pasuje - jest to wiadro 33l firmy SUPERFOS, numer produktu 1790. Gdyby komuś udało się takowe znaleźć to chętnie kupię na zapas... Nagrałem o co biega: Jakub
 5. Macie rację - podzielę 20l na dwa wiaderka i na zimno dam chmiele do <> 10l. Będą dwa testy za jednym warzeniem... Ps. Wczoraj otworzyłem testową butelkę Smash Galaxy IPA na jednym chmielu. Na zimną szło tam chyba 40g Galaxy. Kurcze - jest aromat! Może łba nie urywa, ale biorąc pod uwagę że to chmiel uniwersalny to z typowo zapachowych powinno być chyba jeszcze lepiej... Zobaczysię... J.
 6. Hejka Planuje zrobić pierwsze powiedzmy "moje IPA" Nic odkrywczego - na 20l piwa 4kg słowu Pale Ale, trochę wiedeńskiego, trochę pszenicy. Chmielenie na goryczkę popularnym Lubelskim np. albo Zulą. Ale nie w tym rzecz Chce piwo zrobić prosto, bez użycia pięciu chmieli etc Kupiłem po 30g chmieli: Citra, Cascade, Amarillo, Wai-iti. Chcę zrobić cztery warki, różniące się wyłącznie chmielem dodanym na aromat. Coby się czegoś nauczyć Pytanie: czy te 30g chmielu zastosowane na zimno dadzą wyczuwalny aromat w 20l takiego piwa? N
 7. Nie, chyba ZNalazłem na allegro wersję, ponoć 32cm, zamówię i zobaczę czy będzie ok...
 8. Będę wdzięczny. Pisałem do kilku sprzedawców i zawsze brakuje około centymetra. Co ciekawe ten mój ma chyba jakieś 25l realnej pojemności? Może 30 "z czubem".
 9. Hej Wszyscy pewnie znają nierdzewne sitko-pokrywkę z IKEI które jest idealnym fałszywym dnem. Niestety do większości fermentorów wchodzi na płytko. Mam jeden fermentor sprzed chyba z 15 lat który ma na dnie średnicę wewn. <> 32.5cm co sprawia, że wspomniane sitko wchodzi do samego dołu - gdy oprze się o założony kranik, na przeciwległym końcu dochodzi do dna i na całym obwodzie dokładnie przylega do ścianek. Doskonale się tym filtruje, o wiele lepiej niż filtratorem... Wic w tym, że teraz fermentory są ciut mniejsze - mają średnic
 10. Te "dwa" to jeden jest termometr zapewne, a drugi zabezpieczenie przed przegrzaniem - termowyłącznik. Trzeba ten drugi zidentyfikować i rozłączyć, albo zmostkować zależy czy jesy NO czy NC. Z tym, że musisz pamiętać, że on jest tam nieprzypadkowo - jak zostawisz załączony pusty kocioł to spali się wraz z domem W sumie najlepszym pomysłem jest zastąpienie go takim samym zabezpieczeniem ale na te 10stC wyżej co pozwoli gotować, a nadal zabezpieczy przed pożarem... J.
 11. Ja mam wersję mechaniczną i nic nie trzeba oszukiwać. Zakres temperatury jest <> do 110stC co załatwia sprawę. Sprawdź jaki tam masz zakres po prostu...
 12. Mam w sumie nadzieję, że tak było. Spróbuję kolejny raz z Suską...
 13. Chyba z pół kilo. Cukier wyfermentował, ze smaku ani zapachu ślad nie pozostał... Z tym, że to była zwykła śliwka suszona a nie "Suska" ale zapach i smak miała... Chociaż czort wie jak była produkowana - może trzeba we własnym zakresie wysuszyć i podwędzić, żeby było wiadomo, że zrobiona naturalnie a nie dodany jakiś ekstrakt... J.
 14. Ciekaw jestem czy zostanie smak i aromat śliwek. W mojej pierwszej próbie niestety nic nie zostało. Na święta kupiłem minn "Porter Podbity Śliwką" za całe 16 zyli i niestety śladu śliwki nie stwierdziłem. Jedynie jakieś ciężkie aromaty / smaki wędzenia... Trzymam kciuki J.
 15. Jakieś pierwsze wrażenia? Wąchałeś? Smakowałeś?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.