Jump to content

c404

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolego, nie wiem czy czasami problem nie leży po Twojej stronie, tzn. czy dobrze kapslujesz. Greta jest wredną, przebrzydłą kapslownicą, istnym pomiotem szatana, przy którym trzeba użyć zaskakująco dużo siły. Możliwe, że zatrzymujesz się w połowie, ponieważ czujesz opór, a tu do prawidłowego kapslowania trzeba ją jeszcze mocniej przycisnąć. Czy powstaje charakterystyczne, okrągłe wgniecenie na kapslu ? Spróbuj zrobić test na pustej butelce i przycisnąć rączki "na chama" pełną siłą na końca, nawet gdy czujesz wyraźny opór.
 2. Spoko, może być Saaz. Sugerowałbym jednak dodać go tylko na goryczkę, celując oczywiście w niską wartość IBU. Sam robiłem pszeniczniaka z puszki z tym, że u mnie poszło 30g lubelskiego (a więc też aromatycznego) na 60 minut (warka 21 litrów). Poszły do tego drożdże płynne FM. Nie wiem jak wychodzą piwa pszeniczne na sucharach, ale generalnie odpuściłbym sobie chmielenie na smak i zapach.
 3. Dołączam do pochwał. Chłodnica jeszcze nie testowana w boju, ale za bardzo dobry kontakt i szybką wysyłkę należy się plus.
 4. U mnie historia identyczna jak u "oxy96". Jakieś 1,5 miesiąca temu kupiłem na promocji w marxam.pl Grifo HD. Różnica w porównaniu z Gretą jest olbrzymia. Z czystym sumieniem polecam Grifo.
 5. Ok, dzięki za pomoc. Wrzucę 100g na 2 dni.... i zobaczymy co się stanie.
 6. Lato mamy bardzo gorące, tak więc faktycznie chmielenie było przeprowadzane w wysokiej temp. +/- 25-26 st.C.
 7. Witam Potrzebuje pomocy/porady w sprawie chmielenia na zimno chmielem Saaz. Mianowicie ile proponujecie dodać chmielu i na jak długo ? Poprzednie dwie warki chmieliłem Cascade PL (2017) 50g na 7 dni, a drugą Sybillą (2017) 50g na 5 dnia. W Cascade wyszła MEGA trawa, w Sybilli jest już lepiej, ale i tak "trawka" jest niestety wyczuwalna. Może to specyfika chmielu, może zbyt długo przetrzymałem go w fermentatorze (szczególnie w przypadku Cascade). Brak mi doświadczenia i nie wiem czy wrzucić np. więcej chmielu na 3 dni, czy też Saaz jest na tyle aromatyczny, że wystarczy mniejsza jego ilość. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.