Jump to content

zoltek

Members
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zoltek's Achievements

 1. ....Po co kupować piwo w butelce, aby poprawnie nalać piwo... Czekam kiedy będzie w mango :P
 2. zoltek

  lol :)

  http://www.youtube.com/watch?v=Hq8tbNEXdlQ Jedyny wiarygodny film dotyczący produkcji piwa
 3. Możesz jeszcze poczekać, jak ci się nie spieszy i pokręć fermentatorem. Co do refermentacji ,to zrób syrop. Nie wiem jakie chcesz mieć nagazowanie ale wychodzi ci 28 butelek do każdej chciałeś dać np. 4g glukozy ,czyli musisz zrobić syrop z 112g glukozy ( dodaj wody i zagotuj).
 4. Jak wyprażałem miałem różne butelki z zamknięciem patentowym i tylko te z Grolscha się stopiły.
 5. Raz przejechałem się na tych butelkach. Wyprażam butelki w piekarniku, zdjąłem oczywiście uszczelkę. Wyjmuję aa tuu to zamkniecie patentowe okazuje się być plastikowe , a nie porcelanowe. Jakaś lipa ekonomiczna....
 6. Na pewno WeS ma inną ilość wody w ekstrakcie niż coopers ,ale możesz tak przyjąć jak napisałeś.
 7. Używałem na wszystkich moich warkach . To jest niemożliwe, zaciągnij się porządnie pirosiarą. Każdy wie że wali PIEKŁEM!! ,a nie apteką.
 8. Na pewno odfermentują , też tak czasem miałem że bulgotało jak szalone a potem cisza tydzień . Dobrze napowietrzyłeś.
 9. Dobry zestaw 2 razy go robiłem. Opcjonalnie możesz dokupić laktozę i dodać tak z 200g więcej płatków owsianych
 10. Odświeżę trochę temat, ponieważ mam zamiar zrobić piwko właśnie z dodatkiem moreli. nurtuje mnie tylko jedna rzecz mianowicie to,że suszone morele zawierają siarę i konserwanty . Moje pytanie brzmi. Czy siara wpłynie jakoś na fermentacje piwa i czy do kupienia są morele np. w puszce bez konserwantów tylko pasteryzowane ( jeżeli tak to w jakim sklepie).
 11. zoltek

  Witam

  Witam fajna nazwa browaru
 12. Moim zdaniem wybór piw na rynku francuskim jest średni ( z 2 piwa francuskie widziałem ale to takie masowe), ale co mnie bardzo zaskoczyło to to,że w każdym nawet najmniejszym sklepie spożywczym można było zobaczyć na półkach piwa belgijskie jest ich duży wybór np. Leffe i piwko które mi zasmakowało Grimbergen. :D , a jak już pojedzie się do większego sklepu, u nich akurat Intermarche możemy spotkać Chimay"a 330ml w cenie 1.10 euro nie wiem jaka jest cena polska, ale kupiłem wszystkie rodzaje bo się naoglądałem beer hunter jak jackson był w belgii i chwalił pozdro Żółty
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.