Jump to content

MINIAK

Members
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

MINIAK last won the day on May 12

MINIAK had the most liked content!

About MINIAK

 • Birthday 10/07/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Borsuk
 • Rok założenia
  2010
 • Miasto
  Częstochowa / Kraków

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

1151 profile views
 1. Czymś podobnym dysponuje. Zobaczymy jak się sprawdzi "panelowa nakładka". Na poprzedni otwór opiera się na tych bocznych śrubach, nie ma do czego przymocować.
 2. Ja mam stary wkład z krzesła, którego używałem do tej pory pod belgijską Coronę (myślałem, że to jeszcze Porkert, ale widać padł po drodze). Kupiłem kątowniki, ale okazało się, że są za duże. Zawsze mi się wydawało, że to siedzisko jest większe, a tu się okazuje że w sumie tak na wymiar Tylko wycięta dziura jest za duża. Spróbuję ją zakryć kawałkiem panela i wyciąć w panelu nową pod walcowy albo tę zakryję, a w płycie wytnę nową. Jak nie to to kupie jakiś kawałek płyty.
 3. Ja w końcu się zdecydowałem. Butelki oddałem, to żona nie miała na co jojczyć ;] Dlatego zamówiłem. Przyszedł dzisiaj, piękny W weekend będę montował pod niego podstawkę, coś w Castoramie poszukam (podpatrzyłem u kolegi Nike21 patent z kątownikami do montażu na fermentorze).
 4. Ucięło mi gdzieś ten fragment. Zrobiłem ŚmiećEjla, w fermentorze było 15L, finalnie rozlałem coś koło 12L. Nie zauważyłem, żeby dużo częściej się chiller włączał, a temp. fermentor trzymał.
 5. Co do kontrolera WiFi to cały czas nad nim pracują, swego czasu nawet był pokazany w Nowozelandzkim sklepie, ale bez możliwości zakupu. Jak rok temu z nimi mailowałem to dostałem info, że są preeliminary tests. Co do płaszcza, to zaczyna się około 10L, kończy na 19L.
 6. Byłem dzisiaj w piwnicy i butelek niepotrzebnych trochę jest. Z tego co widziałem to w 2 kartonach mam sumarycznie jakieś 30 butelek, do tego jest karton 30+ butelek 0.33L plus są dwie skrzynki z butelkami, jedna z pustymi, druga z jakimś piwem sprzed X lat. Gdybyś był chętny to możemy się umówić jakoś na odbiór, jak nie to butelki polecą na stłuczkę.
 7. Nebulizator stosuje do Ale tak do 16-18 Plato, wyżej i do lagerów używam tlenu. Ja u vettisa podpatrzyłem patent. https://www.piwo.org/forums/topic/27339-napowietrzanie-brzeczki-kamieniem-i-inhalatorem/ Do Nebulizatora mam podłączony wężyk z kamieniem z nierdzewki na końcówce. Do tego mam założony na wężyku trójnik i zawór do upustu. Do kupienia w sklepie z pneumatyką czy na Allegro. Najważniejsze są drobne bąbelki (czyli musi być kamień, ja mam 0.5 mikrona). W zależności od ekstraktu początkowego nebulizuje 5-10 minut.
 8. Nie wiem czemu W ilościach spożywczych to nie ma wpływu na fermentację.
 9. Najpierw trzeba rozruszać pompę jako nówkę. Jeżeli wlałeś 4l wody i 2 L glikolu to masz ten etap za Sobą. Potem kiedy podłączysz fermentor część mieszanki zostanie w płaszczu, dlatego po podłączeniu pierwszego fermentora trzeba dolać 1.2L mieszanki (400ml glikolu i 800ml wody) dokładnie w ten sam sposób jak na początku, czyli wyłączyć agregat, dolać mieszankę, odczekać min. 5 minut i włączyć od nowa. Każdy kolejny fermentor to dodatkowe 600ml (200ml glikol, 400ml woda) do dolania. Wskaźnikiem poziomu glikolu jest pływak z czerwoną końcowką i powinien od w miarę dotykać do zatyczki na górze.
 10. Również uważam, że etykieta spoko. Wg niej wygląda na wyrób z Polipropylenu, czyli nie powinno być żadnych problemów.
 11. Krzysiek I jakieś efekty były, czego użyłeś? Bo zauważyłem u Siebie, w jedne sztuce że guma zaczyna odchodzić.
 12. https://www.wiki.piwo.org/Strona_główna
 13. Napiszę króko, bo o to chodzi. Tak wody demineralizowanej możesz użyć do zrobienia roztworu kalibracyjnego.
 14. MINIAK

  grainfather

  Zawsze zwliżone I pod kątem. Reszta to loteria Czasami od strzała, czasami się morduje te 5 minut.
 15. Tu nie chodzi o śledztwo. Pozostałe chlorki poza bezwodnym gorzej się rozpuszczają, tworzą się kryształki itp. Reszta nie powinna mieć znaczenia. Ja dawno temu kupiłem spory zapas w AlePiwo i zastanawiam się na co można poza rozpuszczalnością narzekać. Alkaliczność i tak zmieni.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.