Jump to content

MINIAK

Members
 • Content Count

  193
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

MINIAK last won the day on July 11 2019

MINIAK had the most liked content!

About MINIAK

 • Birthday 10/07/1988

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Borsuk
 • Rok założenia
  2010
 • Miasto
  Częstochowa / Kraków

Kontakt

 • Imię
  Michał

Recent Profile Visitors

989 profile views
 1. Najpierw trzeba rozruszać pompę jako nówkę. Jeżeli wlałeś 4l wody i 2 L glikolu to masz ten etap za Sobą. Potem kiedy podłączysz fermentor część mieszanki zostanie w płaszczu, dlatego po podłączeniu pierwszego fermentora trzeba dolać 1.2L mieszanki (400ml glikolu i 800ml wody) dokładnie w ten sam sposób jak na początku, czyli wyłączyć agregat, dolać mieszankę, odczekać min. 5 minut i włączyć od nowa. Każdy kolejny fermentor to dodatkowe 600ml (200ml glikol, 400ml woda) do dolania. Wskaźnikiem poziomu glikolu jest pływak z czerwoną końcowką i powinien od w miarę dotykać do zatyczki na górze.
 2. Również uważam, że etykieta spoko. Wg niej wygląda na wyrób z Polipropylenu, czyli nie powinno być żadnych problemów.
 3. Krzysiek I jakieś efekty były, czego użyłeś? Bo zauważyłem u Siebie, w jedne sztuce że guma zaczyna odchodzić.
 4. https://www.wiki.piwo.org/Strona_główna
 5. Napiszę króko, bo o to chodzi. Tak wody demineralizowanej możesz użyć do zrobienia roztworu kalibracyjnego.
 6. MINIAK

  grainfather

  Zawsze zwliżone I pod kątem. Reszta to loteria Czasami od strzała, czasami się morduje te 5 minut.
 7. Tu nie chodzi o śledztwo. Pozostałe chlorki poza bezwodnym gorzej się rozpuszczają, tworzą się kryształki itp. Reszta nie powinna mieć znaczenia. Ja dawno temu kupiłem spory zapas w AlePiwo i zastanawiam się na co można poza rozpuszczalnością narzekać. Alkaliczność i tak zmieni.
 8. A używałeś bezwodnego, dwuwodnego czy sześciowodnego?
 9. U mnie max 45minut, może godzina I to był jednorazowy przypadek. Używam BrewSpy.
 10. MINIAK

  grainfather

  Ja bym pianki neoprenowej nie prał w pralce. Raczej celowałbym w prysznic, wannę lub miskę z wodą I użył jakiwegoś delikatnego detergent (wystarczy nawet żel pod prysznic).
 11. Tak. Przede wszystkim najpierw musisz się połączyć z siecią iSpindel, w menu skonfigurować swoją sieć WiFi, czyli wpisać jej nazwe I hasło, wpisać z jakiego serwisu ma korzsytać I podać token. Po zapisaniu iSpindel powinien zacząć wysyłać dane na wskazany serwer. Tyle, że troche dyskusja nie do tego tematu
 12. Ubidots można mieć za darmo, na jedno urządzenie, do 10 zmiennych, do końca świata. Ubidots for Education https://app.ubidots.com/ Teraz korzystam z BrewSpy.
×
×
 • Create New...