Jump to content

Skg

Members
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  24

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Whitelabs wypuściło ze swoich zasobów nowy blend przeznaczony do NEIPA. Był już dostępny w jednym z polskich sklepów piwowarskich - może ktoś miał już okazję przetestować?
 2. To ja się dołączę - czy testował ktoś ten szczep pod kątem ekstremalnego underpitchingu? W internecie generalnie panuje zgoda, że wiele szczepów kveików potrafi prawidłowo przefermentować 20 litrów piwa po zadaniu łyżeczki gęstwy. Jak się ma do tego FM53?
 3. TM oznacza jedynie, że nazwa "Forbidden Fruit" została zastrzeżona jako znak towarowy. Nie oznacza to, że firma dysponuje wyłącznym prawem do sprzedaży szczepu. edit: tak więc prawo nie stoi na przeszkodzie, żeby to był dokładnie ten sam szczep. Na przeszkodzie może za to stać mikrobiologia
 4. Było ostatnio głośno o szczepie do piw niskoalkoholowych, a tu cichaczem w sklepach pojawił się nowy (?) szczep do witbierów. Za stroną producenta (odnośnik do źródła): Czy ujawnią się może ewentualni beta testerzy tego szczepu? Szczególnie interesuje mnie jak sobie radzą w porównaniu do FM20.
 5. Ja od dwudziestu warek zakupy robię tylko u nich i też nie zauważyłem problemów ze śrutowaniem. Przyczepić się mogę do kiepskich woreczków foliowych na słód.
 6. Chyba jeszcze się nie chwaliliście, ale zauważyłem w nowościach niesłodowaną pszenicę, orkisz i żyto. Dobry ruch, przyda się!
 7. Napisałem do sklepu w tej sprawie - odpowiedzieli, że obecna partia jest testową, ale zainteresowanie jest duże i chcą je wprowadzić w szerszym zakresie w przeciągu miesiąca-dwóch. Bardzo mnie to cieszy, bo są pierwszym dystrybutorem Imperial Yeast w Polsce.
 8. Zapowiada się, że skopiuję Twojego Ostatniego Jedi. Ile tonki, kakaowca i cynamonu dodajesz na cichą?
 9. Za sklepem marxam.pl (producent jeszcze nie opisał tego szczepu na swojej stronie internetowej): Tak jak w przypadku drugiego nowego szczepu z FM - czy wśród użytkowników jest może ktoś, kto miał do czynienia z tym szczepem? Jestem bardzo ciekaw jak się sprawuje.
 10. Za sklepem marxam.pl (producent jeszcze nie opisał tego szczepu na swojej stronie internetowej): Czy wśród użytkowników jest może ktoś, kto miał do czynienia z tym szczepem? Jestem bardzo ciekaw jak się sprawuje.
 11. Odkopuję. Czy ma ktoś z was może komplet informacji wystarczający do wyliczenia korekty wody w Bru'N"Water i innych kalkulatorach? Z tego co pamiętam w zestawieniach MPWiK brakowało m.in. zasadowości ogólnej, a moje maile do nich nie doczekały się odpowiedzi.
 12. Z tego co pamiętam, za szorstkość właśnie i diacetyl (?).
 13. Od początku byłem zadowolony jak wyszło, chociaż w II Studenckim Konkursie odpadło w eliminacjach Cieszę się że nadal jest do wypicia i dzięki za reckę!
×
×
 • Create New...