Skocz do zawartości

plx

Members
 • Liczba zawartości

  262
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

10 obserwujących

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  plxus
 • Rok założenia
  2011
 • Liczba warek
  15
 • Miasto
  Zalesie Górne

Kontakt

 • Imię
  Paweł
 • Komunikator
  pawel.lenk@gmail.com

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. plx

  plx

 2. Ja również ciesze się że smakowało. W niedzielę w KIK będę starał się ugotować zupę chmielową. Zobaczę co z tego wyjdzie.
 3. Przyjdziemy, będziemy wasze piwo... a to ja mam częstować... UPS! Zapraszam również!
 4. Jest. Dla wody. Woda mówi 120 ibu i ani grama więcej, bo wtedy jest za dużo.
 5. Bez zastanowienia się piszę że lepszy taboret. Po zastanowieniu się też lepszy jest taboret.
 6. Jakoś nie zauważyłem, żeby po moich 60 warkach były rozszczelnione . Nie jest to rozszczelnienie typu dziura w Titanicu, ale wystarczy żeby CO2 dawał powoli dyla bokiem. Wieko jest wydęte, ale nie ma siły żeby zrobić bulk. Rozszczelnić się może i korek w którym jest rurka. Nie wnikam co jest bardziej rozszczelnione. Ważne że piwo wychodzi dobre.
 7. Jak widać są dwie szkoły. Z rurką i bez rurki. Ja używam rurki bo nie mam czym dziury zatkać. Jak bym kupował fermentor, to prawdopodobnie bez rurki. Dlaczego? Ponieważ fermentor po kilku(nastu) użyciach i tak Ci się rozszczelni pod wiekiem i nie będzie bulkać. Jak dla mnie to kwestia estetyki niż funkcjonalności. Odpowiedz se na pytanie czy chcesz żeby bulkało czy nie i dokonaj wyboru nieformalnie dołączając do jednych z obozów.
 8. plx

  duża piana i BLG

  To jest duża piana? Chłopaku, chyba jeszcze nie widziałeś dużej piany. To jest jak najbardziej normalna piana.
 9. Zawsze w butelce będą osady. Choćby po re-fermentacji. Właśnie po to robi się cichą fermentacje żeby piwo się sklarowało. Jak się sklaruje, filtrowanie nie potrzebne.
 10. plx

  Co z tych resztek?

  Bałbym się kleistości przy kilogramie żyta, przy kilogramie płatków owsianych bardzo mało wyczuwalne.
 11. plx

  Co z tych resztek?

  Lepiej owsianych. Ponoć większa piana. Większa treściwość. Jeżeli płatki ekspresowe, nie koniecznie muszą być kleikowane. Za to możesz zrobić jeden myk. Weź wsadź do piekarnika płatki w temperaturze 200~220 st. C. i praż tak długo aż zaczną zmieniać kolor. Muszą nabierać "rumieńca". Daje to ciekawe efekty w piwie.
 12. plx

  Jak warzyc IPA

  To zależy...jak brzeczka jest odpowiednio zakwaszona CO2, raczej infekcji nie będzie. Przelewać przy zamkniętych oknach i z dala od przechowalni słodów, kuchni itd. i przede wszystkim higiena. Na opuszce pala jest kilka milionów bakterii włącznie z gronkowcami, nie wspominając o drożdżakach które są naturalną florą skóry. Łapy precz od piwa! A infekcja będzie rzadkością. Cicha polepsza jakość piwa, tu nie ma dwóch zdań. Dla początkujących przy kilku warkach można se darować, ale potem...
 13. plx

  Jak warzyc IPA

  Nie można. Ponieważ drożdże oblepiają chmiel i nie uwalniają się alfa-kwasy i inne aromaty. Ogólnie jest to bez sensu. Chmielić tylko jak się przeleje na cichą.
 14. Nie ma sensu. Piro wystarczy. Nie jest kłopot rozgrzać butelkę, ale potem ją wystudzić. Problem w tym że podczas studzenia może naleć badziewia z powietrzem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...