Jump to content

Mumin

Members
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

 1. A gdybyście sami chcieli w towarzystwie zabłysnąć: In the year of our lord eighteen hundred and eleven On March the seventeenth day I will raise up a beer and I'll raise up a cheer For Saccharomyces cerevisiae Here's to brewers yeast, that humblest of all beasts Producing carbon gas reducing acetaldehyde But my friends that isn't all -- it makes ethyl alcohol That is what the yeast excretes and that's what we imbibe Anaerobic isolation Alcoholic fermentation NADH oxidation Give me a beer [CHORUS] My intestinal wall absorbs that ethanol And soon it passes through my b
 2. Mumin

  Lampa UV

  To jest parwowirus powodujący panleukopenię (tyfus) u kotów i parwowirozę u psów. Dla ludzi niegroźny, ale przez ubrania (szczególnie obuwie) przenosi się na inne kociaki (z kotów na psy i odwrotnie trochę trudniej), więc ja z żoną jesteśmy teraz tykającymi bombami dla wszystkich zwierzaków z okolicy (duża część nie jest szczepiona). No i jak najszybciej chcielibyśmy zaadoptować kolejne kociaki, bo w domu bez nich tak smutno, że chyba w alkoholizm wpadnę. Oczywiście dezynfekcja chemią jest już zaplanowana, lampa to kolejna linia obrony.
 3. Mumin

  Lampa UV

  Mam dużą i troszkę nietypową prośbę - otóż wzięliśmy z żoną dwa kocie maluszki ze schroniska. Kociaki były świeżo zaszczepione ale niestety wirus okazał się szybszy od szczepionki - kocurek padł wczoraj, kotka dogorywa w lecznicy pod kroplówką z diagnozą "proszę sobie nie robić nadziei" Teraz czeka nas albo pół roku kwarantanny, albo sterylizacja mieszkania. W związku z czym prośba - czy ktoś z Koleżanek i Kolegów na Górnym Śląsku dysponuje lampą UV i byłby w stanie ją pożyczyć? Mieszkam w Knurowie, pracuję w Katowicach, jestem w stanie podjechać do kilkudziesięciu kilometrów od tej linii.
 4. Mumin

  lol :)

  A takie coś (z drugiej strony frontu :>) było? http://noshit.pl/lubie/52031
 5. Mumin

  lol :)

  A tu akurat nie ma się z czego śmiać. Dzisiejsze dzieci wychowane na wykastrowanych wersjach bajek tego nie wiedzą, ale przecież dokładnie tak było w oryginalnej wersji Śpiącej Królewny (tej ludowej, którą potem zapisał Perrault). Królewna zasnęła po ukłuciu się zatrutym cierniem i ten cierń został jej w palcu. Książę ją znalazł, ożenił się z nią i tak sobie żyli. I dopiero jak ich drugie (sic!) dziecko zaczęło ssać palec królewny, to wyssało cierń i królewna się obudziła.
 6. Nie wiem, czy było, ale: http://www.youtube.com/watch?v=rJRiz9aSHFQ. Brak mi słów
 7. W piątek w południe (czasu wschdnioamerykańskiego) będzie.
 8. Dzisiejszy mail: Więc też tylko do piątku działa zniżka na preorder. Jeśli ktoś się jeszcze waha, to zostały trzy dni na decyzję
 9. Przed chwilą przyszło: Normalna cena będzie $27.95 o ile zrozumiałem ze strony. IMO z ceną upgrade trochę przegiął (a najbardziej z ograniczeniem czasowym). Ja w każdym razie zaraz zamawiam Aha, dla "świeżych" zakupów (czyli od 15 lutego 2011) oferuje darmowy upgrade, ale też trzeba się zgłosić przed premierą, więc jeśli ktoś niedawno kupował, to śpieszcie się
 10. A ten drugi jest 3B: Bald - Black - Beer
 11. Właśnie dostałem maila: BeerSmith 2.0 - A First Look Pisze, że trwają testy bety, a co do oficjalnej premiery i ceny: I?m targeting an early June release date for BeerSmith 2.0 ? before the AHA National Homebrewer Conference in mid-June. I will be announcing pricing for the new version within the next two weeks, and pre-orders will also open at that time.
 12. Coś zupełnie niepodobnego do załogi G. 13 września 1999 mieliśmy niezłą imprezę z okazji katastrofy i oderwania Księżyca od Ziemi. Reszta ludzi w knajpie patrzyła jak na kosmitów :>
 13. "Battle of the Planets" czyli amerykańska przeróbka anime " Science Ninja Team Gatchaman"
 14. Bo film też jest Brooksa, więc wykorzystał Nawet na wikipedii o tym piszą: "In 1975, at the height of his movie career, Brooks tried TV again with When Things Were Rotten, a Robin Hood parody that lasted only 13 episodes. [...] Robin Hood: Men in Tights. Brooks's film resurrected several pieces of dialog from his TV series, as well as from earlier Brooks films."
 15. Tego były trzy serie (sezony). Dwie - 6 i 7 odcinków (z Michaelem Praedem) i trzeci 12 odcinków z Jasonem Connerym. A pamiętacie serial komediowy Robin Hood Mela Brooksa? Nie film "faceci w rajtuzach" tylko serial - gdzie za karę wbijali młotem w ziemię (że tylko głowa wystawała) a na turnieju Robin strzelił w przeciwną stronę od tarczy - strzała poleciała do drzewa, zawróciła, przeleciała za tarczę, zawróciła i trafiła w środek (wypychając strzałę poprzednika).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.