Jump to content

expel

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

 1. expel

  Porterówka

  W przepisie napisane jest że maceracja powinna trwać 2 tygodnie. Jako że jestem niecierpliwy nosi mnie żeby już zacząć robić porterówkę Co radzicie czekać te 2 tygodnie? Czy np już po tygodniu śmiało można odcedzać?
 2. expel

  Porterówka

  Zaprawa sie przegryza no i znowu zrodziło się pytanie, przecież piwo ma gaz Wiec odczekać aż się rozgazuje dopiero "butelkować" czy z gazem wlewać do butelek naszą porterówkę?
 3. expel

  Porterówka

  Dzięki za informacje :] I teraz już chyba ostatnia moja wątpliwość ten wrzątek wlewać do spirytusu czy spirytus do wrzątku. Dodam że chcę uzyskać tylko około 300ml 60% spirytusu. No i na ile to zostawić mniej więcej żeby się przegryzło? Bo chyba nie powinno się od razu tych przypraw wrzucać?
 4. expel

  Porterówka

  A jak sprawa wygląda z cynamonem? Bo podane jest mały kawałek. tylko ze dla mnie mały to niekoniecznie mały dla was Wiec ma to być 1cm laski czy może 10cm?
 5. expel

  Porterówka

  A można po prostu rozrobić wcześniej ten 95% z wodą i następnie zalać te przyprawy? Czy jednak polecacie kupić gdzieś (nie mogę go znaleźć) ten 60%?
 6. expel

  Porterówka

  A będzie problemem jeżeli do zaprawy dam również 95% spirytus? Wpłynie to na jej jakość?
 7. expel

  Witam

  Jestem z Sosnowca. Właśnie miałem zamiar kupić cała aparaturę do ważenia piwa ( widziałem na allegro za 150 zł nawet dawali wszystkie surowce do wyrobu piwa) ale niestety mieszkam w bloku (2 pokoje) i niestety nie mam miejsca gdzie to wszystko rozłożyć w moim ciasnym pokoju. Czytałem ze można takie piwa kupić po około 7 zł w sklepach ale nigdzie nie było sprecyzowanej nazwy.
 8. expel

  Witam

  Witam Wszystkich Bardzo lubię piwo jak wszyscy na tym forum i chciałbym spróbować angielskiego piwa typu ALE lecz niestety nie mogę znaleźć nazwy żadnego z nich. Bardzo proszę o podanie nazwy i gdzie można go dostać. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.