Skocz do zawartości

Antek Braszczyński

Members
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. American Wheat-pytanie o recepturę

  Sądziłem, że aby uniknąć aromatów goździkowych pominę przerwę ferulową i zacznę od 46 stopni. przechodząc przez przerwe beta-glukanową i białkową, a następnie zatrzymując się na maltozowej. Dlatego tak to sobie wymyśliłem, ale tak jak mówie jestem początkujący więc może się myle.
 2. American Wheat-pytanie o recepturę

  Jasne, co do zacierania tak zrobie, a co do chmieli to może wrzucić 30g Antahium i Glacier na whripool zamiast 20 na trzecią minute? Chyba, że masz jakiś konkretny chmiel który byś polecił?
 3. Cześć wszystkim! Jestem początkującym piwowarem. Nie byłem pewien czy to pytanie zadać tutaj czy recepturach, ale zdecydowałem się jednak zapytać tutaj. Planuje zrobić klasyczne American Wheat. Zrobiłem sam recepturę, ale chciałbym ją skonsultować z bardziej doświadczonymi piwowarami Przedstawię ją tutaj i będę bardzo wdzięczny za każdą wskazówkę. Planuję zrobić około 18l piwa o ekstrakcie około 13BLG. Słody 2kg słodu pszenicznego 2kg słodu pilzneńskiego 500g płatków pszennych błyskawicznych 50g słodu zakwaszającego Planuje zacieranie sterowane, zacząć od 46stopnii i stopniowo zwiększać temperaturę do 63*/30min i zwiększenie do 70* na kolejne 20min, następnie mashout. Chmiele: Mam dostępne po 30g następujących chmieli: Summit, Ahtanum, Glacier. W tej kwestii potrzebuję najwięcej pomocy jako, że dotychczas robiłem głownie ipy w związku z tym nie jestem pewny czy to co ja zaproponuje wyjdzie w granicach stylu więc proszę o opinie. Myślałem, żeby dać: 10g Summit - 50min 20g Ahtanum - 3 min 20g Glacier - 3 min Drożdże: US-05. Co sądzicie? Pozdrawiam serdecznie i czekam na rady
×