Jump to content

Frytek4

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Minęło już 8 dni. Już można sprawdzać czy po tych dniach moge rozlewać ?
 2. Nie zmierzyłem w pierwszym dniu bo nie miałem balingomierza jeszcze. jeśli jest mocno winny zapach i winno-kwaskowaty smak to znsczy, że słabo ?
 3. Ok Panowie, wlałem dzisiaj do balingomierza trochę roztworu. Nie wiem czy dobrze odczytuję pomiar dlatego wklejam zdjęcie. Martwi mnie fakt, że brzydko pachnie winem od tego fermentora, a jak spróbowałem z probówki tego roztworu to czuć było Hmm winny aromat czy kwaskowatość nawet. Dodam że jest 5 dni po zadaniu drożdży. Piana też lekko opadła już. Jak wlałem roztwór do probówki to mocno się pienił. Powiedzcie mi proszę czy jest sens w ogole czekać i zlewać to do butelek czy to mogę zlać do zlewu ?I jak z tym pomiarem
 4. Dzięki wielkie za odpowiedzi. Pierwszy raz to zawsze pierwszy raz. Dobrze, że fermentacja przebiega. W takim razie teraz tylko czekać. Generalnie teraz będę czekał aż BLG nie będzie spadało kilka dni i rozpocznę rozlew do butelek. Odpaliłem kalkulator ale szczerze powiedziawszy jestem zupełnie zielony i nie wiem jakie wartości wpisywać aby nagazować i dodać % do piwa. Pomógłby mi ktoś wyjaśnić ten problem jeszcze? Oprócz brewkita z Coopersa dodałem 1 kg glukozy na starcie i 1 kg laktozy. To tyle.
 5. powiedzcie mi proszę, ta piana to wskaźnik że fermentacja przebiega dobrze ?
 6. A powiedz mi. w takim razie jak zadawałeś drożdże do brzeczki o temperaturze około 28 stopni coś jak ja, to piwo jakie Ci wychodziło? Mam się bać, czy będzie wypijalne?
 7. WIelkie dzięki za odpowiedź. Bardzo wiele się dowiedziałem nowych rzeczy, które napewno wpłyną na jakość następnego piwa. W takim razie będę czekał aż to blg będzie utrzymywało się na niezmiennym poziomie przez kilka dni. Dzięki jeszcze raz i w razie pytań będę pisał dalej
 8. Wielkie dzięki za odpowiedź. W takim razie mam kolejny problem, gdyż nie zmierzyłem blg początkowego... CO mogę teraz zrobić, żeby nie zrobić granatów i żeby te piwo miało faktycznie 5 %?
 9. Dzięki wielkie za kolejną odpowiedź. Doczytałem niestety za późno, dlatego pierwsze piwo zrobiłem z 1 kg glukozy bo owa przyszła w zestawie, ale już kupiłem 1 kg ciemnego ekstraktu słodowego, żeby zrobić kolejne. Także będę miał już dobre porównanie. Odnośnie 5,2% to właśnie tak pisało w instrukcji. Że jeśli do każdej butelki wsypię 4 g glukozy lub cukru to będzie 5,2% piwo. Wiem, że to może wstyd, ale nie doczytałem tego nigdzie odnośnie kalkulatora. Nie mam pojęcia jak policzyć: Mógłbyś lekko wyjaśnić co to znaczy? Wybacz, pierwsze piwo, takie skutki robienia
 10. Dzięki wielkie za odpowiedź. Generalnie to miałem na początku już w zestawie glukozę więc ją wykorzystałem. Teraz zakupiłem irish stouta i ciemny ekstrakt słodowy, więc następne piwo będzie już na ekstrakcie zamiast glukozy. A odnośnie butelkowania, to aby uzyskać te 5,2% wsypuję do mojej miarki 4 g: zwykłego cukru, glukozy czy jeszcze czegoś innego?
 11. tak jak wspomniałem, proszę o wyrozumiałość. To moje pierwsze. Odnośnie drożdży i temperatury to doczytałem różne opinie i nie wiedziałem do końca co i jak. Przeczytałem odnośnie temperatury właśnie to, żeby wrzucać drożdże między 25-30 stopniami. Czyli piwo będzie nie do uratowania?
 12. Witam! Na wstępie witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość, ponieważ to moja pierwsze kroki z piwem domowej roboty. Jako, że to pierwsze kroki, nie było innej opcji jak rozpoczęcie przygody z brewkitem. Na początek chciałem zrobić piwo milk stout z firmy coopers. Zakupiłem 1 kg glukozy, puszkę z coopersa stout oraz 1 kg laktozy. Po uprzedniej sterylizacji wszystkich rzeczy rozpocząłem proces produkcji. Na początek wlałem do garnka 3 l wody i wsypałem 1 kg glukozy, mieszałem do rozpuszczenia, następnie włączyłem palnik i wlałem ekstrakt z coopersa jednocześnie mieszając.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.