Jump to content

Kucyk98

Members
 • Content Count

  25
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Mam pytania dotyczące SMaSH Polskie Ale Czy są dopuszczone chmiele wyhodowana w Polsce np: chinook. Czy mozna używać chmielu Cascade PL ( Nowa odmiana polskiego chmielu )
 2. Moze ktos podpowie mi jakie ciśnienie powinno panować w uszczelnionym zbiorniku na cichej by piwo sie nagazowalo?
 3. witam. mam pytanie, w jakich wartościach wyrażony jest poziom nagazowania piwa? jak to przeliczyć na bary?
 4. Koncze wlasnie moja chlodnie. Temperatura 7 stopni. Pojemnosc 40 butelek:) Pelna automatyka:) Https://m.youtube.com/watch?v=ByYiq0uu6bQ
 5. O yej porze roku to 16 max co moge miec. Nizej nie zejde. Jeszcze nie...;)
 6. Lezakowanie zrobic w wiadrze czy innym zbiorniku, cisnieniowym, czy juz w butelkach?
 7. Lezak 4 tygodnie? Duzo. Myslalem o max 2 bo to lekkie piwo. Max 4-5%. Ale skoro doswiadczony twierdzi.. to nie sposob negowac:) btw... ile warek masz na koncie?
 8. Ile sugerujesz lezakowania i czym sie sugerujesz?
 9. Zakupilem wlaśnie 50g sybilli. Warzenie w przyszlym tygodniu z wykorzystaniem nowego eksperymentalnego sprzętu. Warke w zaleznowci od wydajnosci podziele na 2x20 lub 3x20. Jedna na cicha z sybila ( herbatka) jedna bez a trzecia jeszcze mysle moze tego angielskiego cudaka.
 10. Kusisz... ale jesli bym robil tak jak proponujesz to na moim zasypie gdyz nie mam wiecej niz to co podalem... po zrobionej dobocie chetnie przesle butelke na degustacje i porownanie.
 11. Celowo to zrobiłem. Po ostatnim zauroczeniu własnym marcowym i goryczką z AIPA. Postanowiłem skleić coś własnego na naszych chmielach ale słodowe, karmelowe imało procentowe by móc je w chłodne letnie wieczory siorbać leżąc na plecach:) A jakbym zabrał cała sybille z cichej i wrzucił na 15 minut (50g) a lubelski na ostatnie 5 minut (50g). Goryczka z marynki i tak będzie duża, sybilla dołoży też troszkeę. Sądzę, że około 30-33 powinno być. zastanawiam się czy nie będzie za mdłe.. czy może nie poeksperymentować i nie dodać na cichą tego angielskiego chmielu olicana? Owszem
 12. Witam. Z racji chcenia czegoś nowego wpadłem na "genialny" pomysł zrobienia czegoś słodowego i karmelowego. Polskie Pale Ale Ilość docelowa brzeczki 40-50L w zależności jaki wyjdzie ekstrakt. W zamyśle ma to być piwo 4-5% max przy zachowaniu koloru i smaku. Proponowany zasyp: Słód Pale Ale - 5kg Słód Pilzneński - 3 kg Słód Golden Ale - 2kg Słód Monachijski 25 EBC - 1 kg Słód Karmelowy czerwony - 1 kg Słód Karmelowy Pale Cara 9EBC - 0,5kg Zacieranie : 64 - 45min 73 - 15min 78 - 10min Warzenie 60
 13. Witam. koledzy w jaki sposób wrzucić do BT słody? jak zaimportować je z plików dostępnych na forum.
 14. Kucyk98

  Kucyk98

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.