Skocz do zawartości

Przymus

Members
 • Liczba zawartości

  16
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Pomylone Gary
 • Rok założenia
  2016
 • Liczba warek
  70
 • Miasto
  Plewiska-Poznań

Ostatnie wizyty

236 wyświetleń profilu
 1. Toż to piwa uwarzone w styczniu będą już co najmniej drugiej świeżości na konkurs...
 2. Cześć, odgrzewam temat - wciąż żadnych wieści o nagrodach nie otrzymałem.
 3. I kolejne pytanie: wdg. regulaminu "Wszelkie inne oznaczenia, w tym etykiety domowe i oznaczenia na kapslach, są niedopuszczalne" - w jaki sposób mogę ominąć ten punkt jeśli butelki mam już zakapslowane firmowym kapslem (z logo browaru)? Czy zamazanie flamastrem pomoże i piwo nie zostanie wykluczone? Skąd takie obostrzenie? Większość konkursów zezwala na oznaczenia na kapslach.
 4. Mam problem z rejestracją Brut IPA - co należy wpisać w zakładce "dodatkowe informacje" tj. Konkretny typ, specjalne dodatki, styl klasyczny, moc i/lub kolor są wymagane. Co się kryje w pojęciu - konkretny typ? dodatki - chodzi o enzymy?
 5. Super kategorie! Zgłosicie konkurs do pucharu PSPD ?
 6. Hej, Pominąłeś trzecią kategorię w Beergoskim - American Pale Ale.
 7. Hej, czy wiadomo coś w sprawie nagród od Polish Hops za 1. edycję mistrzostw?
 8. Hej, stronka do rejestracji piw nie działa - miała być aktywna od 1.10, ruszy dzisiaj? pozdr.
 9. Jak restrykcyjnie podchodzicie do tematu: Zasyp to 100% słodu pilzneńskiego dla MUNICH HELLES? Czy dodatek do 5% innych słodów oznacza z miejsca dyskwalifikację?
 10. Przymus

  Płatki róży w witbierze

  Eksperymentowałem raz z płatkami tulipanów, dodałem ok 100gr mrożonych platków na cichą na ok 10L piwa, nie parzyłem ni nic podobnego. Dawka zdecydowanie zbyt wysoka, całkowicie zdominowaly piwo, mimo iż smak i aromat bardzo ciekawy. Oczywiście infekcja także wskoczyła, więc na przyszłość będę próbował wcześniej zalewać płatki alkoholem i dodawać w postaci ekstraktu.
 11. Czołem, Jakie macie doświadczenia z dodawaniem liści m.in. poziomek lub innych krzakow/drzew owocowych do piwa? W jakiej postaci (suszonej, swieżej a może sfermentowane liście i postać herbatki) je dodawać i w jakiej ilości żeby były wyczuwalne? Kiedy dodawać, na koniec gotowania?
 12. Przymus

  Czołem !

  Człowiek uczy się cały czas i dopóki to się dzieje, jest i frajda Choć zawsze lepiej uczyć się na czyichś błędach:) Plewiska pozdrawiają!
 13. A kiedy rusza system zgłoszeniowy? Pozdrawiam, Piotrek
×
×
 • Dodaj nową pozycję...