Jump to content

misieq12

Members
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

misieq12 last won the day on October 7 2020

misieq12 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, Kupię fałszywe dno o średnicy 39.4 cm wycięte najlepiej z blachy 2mm. Otwory w fałszywym dnie potrzebuję o rozmiarze 1mm. Pozdrawiam.
 2. Faktycznie pompka zdała by egzamin, że też o tym wcześniej nie pomyślałem 🙄. Dzięki za pomysł 😉
 3. Po co warzyć 20 razy w sezonie jak można 5 i mieć piwo na cały rok ;). Tak dokładnie chodzi o kosz zacierny z tym, że u mnie byłyby grzałki po bokach, a nie na dnie tak jak w warzelni z BA.
 4. Witam wszystkich, jestem w trakcie modernizacji mojego małego domowego browaru, a mianowicie konstruuje domowej roboty kadź zacierno-warzelną o pojemności 200l. Mam jedną zagwozdkę którą mam nadzieje pomożecie mi rozwiązać. A dokładnie chodzi o proces wysładzania w w/w kadzi, otóż wpadłem na pomysł aby zamiast fałszywego dna pospawać mniejszy zbiornik z siatki filtracyjnej który byłby umieszczony pomiędzy grzałkami. Celem tego działania miałoby być łatwiejsze usunięcie słodów(słody podczas warzenia wsypywałbym do tego zbiornika) ze zbiornika po wysładzaniu. Dzięki temu proces warze
 5. Zdecydowanie lepiej zrezygnować z brewkitu i użyć samych ekstraktów i chmielić po swojemu, jeśli celujesz w blg max 16 i 20l to jedna paczka US-05 powinna sobie bez problemu poradzić z takim ekstraktem.
 6. Pisz do kolegi @sprawek jeśli jeszcze nie złożył zamówienia to na pewno coś Ci ogarnie :)
 7. Witam, Również dopisałem się do listy.
 8. Nie testowałem innych metod ponieważ ta daje efekt który mnie zadowala. Zawsze dodaje w ten sam sposób, wywar wraz z fusami na 7 dni na cichą. Zalewam herbatę wrzątkiem tylko i wyłącznie w celu sterylizacji. Jeśli chodzi o rodzaje herbat jakich używam to klasyczny earl grey w okolicach 23zł za 100g, natomiast jeśli chodzi o zieloną to dodaje Japan Sencha. Zasyp 45l 18blg: Pilzneński 3kg Pale Ale 7kg Wiedeński 1kg Pszenica 0,5kg Carapils 1kg Zacieranie: 66°C na 50 min 72°C na 30 min wygrzew Chmielenie : Amarillo 25g 60 min A
 9. Tak jak już wcześniej pisałem, robię co roku wersje z earl grey i zieloną herbatą. Dodaje herbatę na cichą 150g/20-25l i efekt zawsze jest zadowalający.
 10. Ja do wszystkich moich piw do których dodawałem herbatę, dodawałem ją na cichej fermentacji zawsze efekt był bardzo zadowalający. Zalewam herbatę wrzątkiem po czym po ostudzeniu całość leci do fermentora na 5-6 dni. W Twoim wypadku proponowałbym dodać wywar z herbaty wraz z cukrem do refermentacji przed zabutelkowaniem, wlej prosto do fermentora i delikatnie wymieszaj zdezynfekowanym mieszadłem. Odnośnie ilości ja daję około 150g na 25/30l piwa.
 11. Bardzo sprawna realizacja zamówienia. Polecam.
 12. Nie wiem co mnie podkusiło ale użyłem tych drożdży do IPA i teraz się zastanawiam czy nie popełniłem błędu. 50h od zadania i 0 oznak fermentacji, teraz głowię się czy nie zaryzykować i wsypać tam US-05. Mam trochę obawy co do, aż tak długiego lagu. Mam nadzieję, że obejdzie się bez apteki...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.