Skocz do zawartości

Trzyemki

Members
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Trzyemki
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  za mało
 • Miasto
  Ząbki k/Warszawy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witam sąsiada, Ostatnio nic nie warzyłem, ale niedługo coś zrobię. Chętnie się wtedy podzielę. Jeśli interesuje Was warzelnia, to założyłem opis browaru i wrzuciłem sporo szczegółowych zdjęć, ale skoro dojrzałeś ejla to zdaje się, że już do nich dotarłeś. Ostatnio dodałem tylko mieszadło magnetyczne wykonane z zachowaniem stylu całości.
 2. Zapomniałem - Eterna. Tylko uwaga, bo jeśli chodzi o łatwe kapslowanie to chodzi o dokładnie rodzaj butelki jak na zdjęciu (tu akurat znalazłem po barley wine)z takim podcięciem nad górną krawędzią etykiety i bardziej kanciatą, bo leją też Komesy w takie jak dla Miłosławia i są tez wersje z wytłaczanymi literkami, a te kapslują się kiepsko jak zauważyliście wcześniej.
 3. W ciągu kilku dni mocuję jeszcze wymiennik płytowy i kilka drobiazgów, więc zrobię sesję zdjęciową w wrzucę w przyszłym tygodniu. Obiecuję
 4. Ja zbieram i butelkuję w butelki po porterze Komesa. Piwo znośne, a butelka z solidnego szkła i etykiety papierowe schodzą same po wstawieniu do wody. butelki nie są może piękne (maję 2 czy 2 rodzaje, w które leją Komesa - również te znane z Miłosławia), ale roboty z nimi mało i są solidne.
 5. Cześć, Pasywnym uczestnikiem forum jestem od dłuższego czasu, ale teraz postanowiłem nieco aktywniej się udzielać. jestem miłośnikiem piwa rzemieślniczego i piwowarem domowym. Mam zaledwie kilka warek za sobą, ale dość solidnie się do nich przygotowywałem od strony merytorycznej i technicznej. Z zamiłowania jestem konstruktorem i elektronikiem, więc sterowniki, kabelki i m.in. arduino mi nie straszne. Zrobiłem więc samodzielnie mój sprzęt do warzenia na bazie warnika, ze stelażem, sterownikiem i kilkoma bajerami. Jeszcze go testuję, ale generalnie duma i satysfakcja mnie rozpiera Polskie Ale zatarte i uwarzone właśnie dojrzewa po zabutelkowaniu. Jeśli będziecie ciekawi to pochwalę się w szczegółach moimi doświadczeniami przy okazji osobnego postu (może wstawię opis browaru ze zdjęciami). W załączeniu zdjęcie zachęcające, bądź zniechęcające do zapoznania się z moim sprzętem piwowarskim. Witam wszystkich i życzę wielu udanych warek! Marcin z browaru Trzyemki
×
×
 • Dodaj nową pozycję...