Jump to content

pawel1611

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by pawel1611

 1. Tak wygladalo przed rozlewem. Chyba nic zlego sie nie wydarzylo a przynajmniej nic tak zlego co by popsulo piwo. Pachnie ladnie, smakuje niezle. Zobaczymy jak bedzie smakowac po refermentacji i lezakowaniu. Dzieki za pomoc. Moj case tylko potwierdza ze S-33 to bardzo dziwne drozdze.
 2. te zielone obszary to resztki chlmielu z gotowania.
 3. Dzięki. Poczekam Ostatnia informacja do tej mojej układanki - piwo już się zdążyło wyklarować ale jak ponownie ruszyło to zmętniało.
 4. Zacieranie dokładnie nie pamietam ale raczej standard 64-66 na 60min pozniej do 72 do negatywnej i 78 filtrowanie. Fermentacja S-33 zaczałem w piwniczce (temp.16 stopni) gdzie temperatura brzeczki wynosiła podczas pracy drożdzy 19 stopni. Jak spadła do 17 (po 3-4 dniach) to przeniosłem do pomieszczenia o temp. 20 stopni i tam stoi od ponad 2 tygodni. BLG początkowe 13, po 2 tyg 5BLG, ostatnia proba okolo 4 BLG. Dodam jeszcze ze juz troche warek uwarzyłem (20+) ale z S-33 to moje pierwsze doswiadczenia.
 5. Hejka, Domyślam się że to infekcja jest ale chciałbym z bardziej doświadczonymi ode mnie skonsultować się czy jest co jeszcze ratować. Ale od początku. Miał być Witbier z BA czyli zasyp mieszany, dodatki i S-33. To co mnie zdzwiło w recepturze to stosunkowo krotki czas burzliwej 7-10dni oraz brak koniecznosci cichej. Po 10 dniach piwo dalej bulgotało, po 2 tyg już wolniej ale dalej pracowało. Zrobiłem 2 pomiary co 2 dni (pewnie gdzieś tu zakaziłem) i po 3 tyg już miałem rozlewać ale piwo ponownie zaczeło pracować (bąbelkować) a na powierzchni zaczała się pojawiać b
 6. Podoba mi sie pomysl z "wzmocnieniem". Czyli jak mam odfiltrowaną brzeczkę ze słodów i zaczynam ją gotować to dodaję ekstrakt i gotuję/chmielę wszystko razem?
 7. Witajcie, Od jakiegoś czasu warzę ze slodów ale zostało mi parę ektraktów w zapasie. Wymysliłem że zrobię kilka warek APA/IPA gdzie częściowo użyję słodu a resztę uzupełnię ektraktem. Np. ze 2-3kg słodu pale ale + 1 ekstrakt 1,7kg. Pytanie jak to połączyć by nic nie spartolić. To znaczy kiedy i jak mam dodać ekstrakt? Do gotującej się już brzeczki ze słodów? Czy może gotować zupełnie oddzielnie i łączyć w fermentorze? Co myślicie? Co doradzicie? Pozdrawiam Pawel
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.