Jump to content

stary

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przeczytaj posty wyżej i coś zdecyduj. Każdy z podanych przepisów bez problemu i zbytniego komplikowania da brzeczkę o tym ekstrakcie jaki zamierzasz uzyskać. Fido i Anteks nie potrzebowali dodatkowego gara do utrzymywania brzeczki z pierwszego zacieru w 80°C który to zabieg ma na celu uniknięcie spontanicznego zakwaszania tej brzeczki.
 2. Napisałem które brałem pod uwagę a których nie. Przelicz po swojemu i tu podaj a nie będziemy tu bić pianę.
 3. Wojtka liczyłem. Twoje jeszcze raz przeliczyłem, wychodzi tak samo z 10kg. Przelicz przepisy w Brewnessie i podaj tu wyniki.
 4. A tak http://www.piwo.org/files/file/17-toolkit-piwowara/
 5. Policzyłem wydajność, nie brałem pod uwagę słodów powyżej 300EBC. Anteks 60,8 Fido 64,8 Frączyk 76,6 Tu najwyższa wydajność mimo nie wysładzania drugiego zacierania.
 6. https://beerandbrewing.com/porter-the-polish-way/ Dalsza część wypowiedzi Wojtka Fronczyka. Lepiej tu wytłumaczył sposób takiego zacierania. W takim przypadku trzeba się liczyć jednak z długim przetrzymywaniem przedniej brzeczki z pierwszego zacierania powyżej 70 °C a przy zbyt wysokiej temperaturze tego etapu powodującym nadmierną karmelizacją brzeczki nieodpowiedną dla niektórych styli oraz stratami lekkiej brzeczki z drugiego zacierania. Przepis chyba historyczny ale brak źródeł.
 7. Spróbujemy zebrać to do kupy? Mało info a praktyka zupełnie różna. Edyta: proszę o merytoryczne wypowiedzi, to nie jest piaskownica piwowarska. Coronkowa robota PORTER-Reiterated Mash/IBU 25,5/20l/27,5Brix https://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=1365409#post1365409 Warka 323 Porter https://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=1363609&postcount=1329 __________________ Recipe: Widawa Smoked Baltic Porter 24° https://beerandbrewing.com/recipe-widawa-smoked-baltic-porter-24/
 8. I jak to poszło? Nie znalazłem jakie drożdże to były?
 9. @ dziedzic ma trochę racji, że po fali zachwytu entuzjazm trochę opadł ale to normalny objaw. Teraz pora na zebranie doświadczeń i świadome wykorzystanie kveików. Ja, tymczasowo, porzuciłem temat ale bez wątpienia po sezonie lagerowym wezmę się za to na nowo. Przy okazji warzenia na kveikach bawiłem się w pieczenie chleba na tych drożdżach. Bardzo ciekawe doświadczenia a efekty więcej niż zadowalające.
 10. Sprzedaję tylko w kompletach po 10 szt dowolnie skomponowanych/20 zł komplet+ wysyłka.

   

  I only sell in sets of 10 pcs of any composed / 20 PLN set + shipping. Ok?

   

   

 11. Co się stało z tematem? Gdzie została umieszczona receptura ostateczna wraz z opisem historycznym?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.