Skocz do zawartości

filipja

Members
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Poznań
 1. chłodnica zanurzeniowa

  Aktualne? Poszukuję chłodnicy do lidla.
 2. Lodówka na fermentory

  Nowa cena 400 pln.
 3. Lodówka na fermentory

  Zapraszam na przymiarki w razie zainteresowania
 4. Lodówka na fermentory

  Husqvarna ale modelu nie znam
 5. Lodówka na fermentory

  Grunwald, z ciekawości co ma wejść?
 6. Lodówka na fermentory

  Szerokość 48 cm głębokość 46 cm wysokość 135 cm plus ten kawałek widoczny na zdjęciu z tym "schodkiem"
 7. Witam, mam do sprzedania lodówkę która pomieści 3 wiadra fermentacyjne 30L. Lodówka używana, wydaje mi się że ma kilkanaście ładnych lat. Odbiór osobisty w Poznaniu. Wydaje mi się, że 400 złociszy i skrzynka domowego piwa byłyby interesującą mnie zapłatą - zapraszam do negocjacji! Ja rezygnuje bo przeprowadzka dopada w wakacje i nie ma zgody drugiej połówki na taki mebel
 8. Neutralizacja odbywa się samoistnie podczas pierwszego kontaktu czy jest to złożony proces potrzebujący czasu? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź!
 9. To jak to jest z tym pirosiarczynem? Dezaktywuje NaOH czy nie? Chodzi mi o dezynfekcje butelek, których pochodzenia nie jestem pewien.
 10. Kończę burzliwą Pale Ale z chmielem mandaryna 12 blg 20L. W fermentorze od 16 marca. Drożdże suche fermentis us-05. Chciałbym uwarzyć jakąś amerykańską pszenicę. Posiadam resztki: Słód Pszeniczny 4kg Słód Pilzneński 3kg Centennial 80gr Nie mam żadnych drożdży i chciałem wykorzystać te us-05 tylko razem z drożdżami mam znaczny osad chmielin w fermentorze. Obędzie się bez przemywania gęstwy? Najchętniej to zlałbym pale ale na cichą i do tego co pozostanie na dnie wlał schłodzoną brzeczkę pszeniczniaka. Wyjdzie coś czy nie ma sensu szukać drogi na skróty?
 11. Garnek automatyczny/warnik jaki?

  Używam severina od ponad miesiąca i grzałka nurkowa do zagotowania brzeczki jest obowiązkowa. Bierz coś mocniejszego!
 12. Potrzebna pomoc, fermentacja burzliwa

  Nic się nie stanie jak poczekasz do jutra i kupisz balingometr.
 13. Chmieliny po gotowaniu nie zostały w całości usunięte/ przefiltrowane. W chwili obecnej rusza powoli fermentacja po wczorajszym warzeniu. Oddzieliły się na dole na wysokości 2cm w fermentorze. Będzie to duży problem? Wpłynie na goryczkę? Chmielone 100g Mandarina Bavaria, piwo Pale Ale. Pozdrawiam
 14. Ktoś odpowie bo zbliża się warzenie i butelkowanie i nie chciałbym się potruć?
×