Skocz do zawartości

Mszewski

Members
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Wiejski Łodzia
 • Rok założenia
  2018
 • Liczba warek
  5
 • Miasto
  Łodzia

Ostatnie wizyty

161 wyświetleń profilu
 1. Mszewski

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Cały czas na etapie puszek bądź suchych ekstraktów.
 2. Mszewski

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Witam ponownie mam ciekawy plan na warke nr. 6. I tu mam pytanie bo chce zrobić piwo mega goryczkowe i użyć do jego warzenia tylko chmieli goryczkowych. W związku z tym moje pytanie brzmi : próbował ktoś czegoś takiego i czy ma ktoś jakiś pomysł jakie chmiele połączyć by wyszło z tego coś ciekawego. Ogółem to myślałem też o chmieleniu na zimno którymś goryczkowym, aczkolwiek nie wiem czy to ma sens i tu dać coś konkretnego na aromat np. Citra.
 3. Mszewski

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Panowie dzięki za poprzednie odpowiedzi stworzyłem styl pod siebie. Ale teraz do następnego pytania, znajoma spytała czy mogę dla niej zrobić piwo z Nutellą, myślę że w dużej mierze Nutella składa się z cukru bądź jakiś słodzików, czy jest możliwość dodać Nutelle do piwa a jak tam to na jakim etapie by był wyczuwalny smak i aromat. Domyślam się ze dodanie jej na zimno za dużo nie pomoże , a gdyby tak dodać ją do refermentacji , czy jest to zupełnie błędne myślenie?
 4. Pytanie szybkie: Zrobiłem piwo z tak zwanych pozostałości i wyszło BLG 8. Dałem Ekstrakt jasny 1,7 i kilogramam suchego. Do tego drożdże na fermentacje US 04 wyszło w sumie aż 21 litrów. Pytanie brzmi co się stanie przy tak niskim BLG? Ratować to jeszcze jakoś czy dać drożdżą pracować? A drożdże typowa saszetka chyba 11 g.
 5. Mszewski

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Panowie mam pytanie jak nazwać styl piwny opary na słodzie pilzneńskim (tylko) dobrze chmielony na aromat i goryczkę amerykańskim chmielem. Czy można to nazwać APA , IPA czy bez użycia słodów dedykowanych do tego stylu np. słodu pale ale odpada nazwanie tego piwa APA. A jeśli nie APA to co ? Pozdrawiam BWŁ !
 6. Mówiąc troszkę masz na myśli ile na butelkę? W ogóle wolałbym działać jednak bez dodatkowego otwierania butli. Na początek przeniosłem piwo do pokoju temperatura około 20 stopni , zobaczę po tygodniu czy ruszy. Jak nic się nie zmieni ewentualnie podziałam z dodatkowymi drożdżami. PS. W niektórych moich powagi , zwykle tych słabo chmielonych jest mocny osad a co za tym idzie posmak drożdży. Można to zniwelować ?
 7. Moje pytanie brzmi tak: Piwo rozlewane do butelek 30 marca. Do refermentacji użyłem 3 g glukozy. Po dwóch tygodniach (dziś) pierwsze próby i piwo jest mega płaskie bez nasycenia , refermentuje w piwnicy temperatura waha od 17 do 10 stopni. Piwo miało mieć "premierę" za dwa tygodnie czyli 5 maja , da się to jeszcze uratować? Polskie jasne 10 BLG.
 8. Mszewski

  Relax

  Kraj pochodzenia: Niemcy Odmiana: Aromatyczna Średnia zawartość alfakwasów: 0,2-3% Krótki opis: Niemiecki chmiel nowofalowy. W aromacie nuty kwiatowo ziołowe. Pierwotnie wyhodowany dla wykorzystania w herbatkach, jednak dzięki swojemu profilowi aromatycznemu coraz częściej wykorzystywany w piwowarstwie.
 9. Zmierz BLG to jedyny pewny znak stopu fermentacji. Jeżeli poziom BLG się nie zmienia jest stałe w pomiarach w przeciągu 2-3 dni można uznać że fermentacja dobiegła końca. "Bulkanie" w rurce czy nawet zostająca piana nie jest żadnym pewnym odnośnikiem końca fermentacji. Pozdrawiam BWŁ
 10. Mszewski

  Zioła

  Tak oczywiście dotarłem z tym że Gruit to raczej bez chmielu a ja mam w planie również chmielić. Dodatkowo nie ma tam jakoś szeroko rozbudowanego wątku pokrzywy mniszka tym bardziej jasnoty. Pozdrawiam BWŁ
 11. Mszewski

  Zioła

  Witam! W związku z tym że mój browar domowy ulokowany jest w samym sercu Krainy w dolinie Noteci przy terenach Natura 2000 w malowniczo położonej wsi , wpadłem na pomysł by oprócz tradycyjnych piw oraz oczywiście tych nowofalowych uwarzyć coś co będzie odzwierciedlać miejsce z którym jestem związany. Więc do rzeczy! Wpadłem na pomysł by uwarzyć serię piw pt. Dobra Lokalne. Zamysł jest taki by korzystać z ziół roślin z mojej wsi jak i okolicznych miejscowości. Korzystając z wiosny mam plan wykorzystać : Pokrzwe - tu głównie aromat i smak, Mniszka lekarskiego - pomysł na goryczke, ale również aromat oraz kwiaty jasnoty białej - charakterystyczny słodki posmak. I tu nasuwa się pytanie czy ktoś kombinował już coś z wyżej wymienionymi ziołami? Mam też plan na wykorzystanie rzeżuchy, aczkolwiek to już nie do końca Dobro Lokalne. Pozdrawiam Mszewski - BWŁ.
 12. Mszewski

  Co mogę zrobić z tych składników?

  Witam serdecznie - Nowy na forum, świeżak w piwowarstwie Przede mną 4 warka skład: Ekstrakt jasny płynny 1,7 x 2 Chmiel : Relax 30 g Huell Melon 60 g Mandarina Bavaria 60 g Magnum 30 g Drodże Us 05 bądź 04. Temperatura fermentacji 18-21 Planowane chmielenie na zimno około 3-4 dni w temperaturze 14 stopni. Dwa pytania co to ewentualnie za styl by z tego wyszedł i propozycje na chmielnie , kiedy który chmiel w jakich ilościach. Chcę uzyskać 20 l. Jeszcze jedno używał ktoś chmielu Relax??? Ważne : 1) nie mam chłodnicy zalewam gotową brzeczke zimną (bardzo) wodą. 2) Tak warze z ekstraktów i się tego nie wstydzę (wstyd to kraść)
×