Jump to content

arek_s81

Members
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

arek_s81 last won the day on February 19 2019

arek_s81 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

arek_s81's Achievements

 1. arek_s81

  arek_s81

 2. Cześć koledzy. Szybkie pytanie: APA 13blg na fermentacji stoi już 2 tygodnie, start fermentacji w 16st, teraz sterownik trzyma temperaturę na 19st. Wyjeżdżam na kolejne 2 tygodnie i co będzie lepiej: zostawić w tych 19st do końca czy może ustawić jeszcze kilka dni w 19 a później puścić lodówkę już bez kontroli temperatury? Drożdże US-05, zasyp 98% pale ale, 2% carapils. Blg sprawdzane i już się nie zmienia.
 3. Podepnę się pod temat. Może ktoś będzie w stanie coś doradzić. Też od jakiegoś czasu mam problem ze smakiem/aromatem po zabutelkowaniu. Mi kojarzy się ze stęchlizną albo coś jak zapach słodu po wysładzaniu. Praktycznie w 90% warek to samo. Najbardziej czuć w pszenicznych albo w piwach z dodatkiem pszenicy. Słody z różnych sklepów, robiłem na takich, które już jakiś czas u mnie leżą jak i na świeżo zamówionych. Różne schematy zacierania, różne drożdże. Wyczyściłem sprzęt i butelki NaOH, zmieniłem fermentor do rozlewu na nowy żeby nie rozlewać z tego samego co filtruje. Rozlew zarówno z kranika jak i zaworkiem. Ostatnie 2 warki BIAB i dalej to samo. Może to wina cukru użytego do refermentacji? Możliwe to jest? Mieszkam w UK więc może następnym razem kupie w polskim sklepie polski cukier zamiast cukru angielskiego?
 4. Odkopie temat. Te drożdże są niesamowite. Z 14blg do 3 w miesiąc. Fermentacja zaczęta w 19 stopniach i powoli podnoszona do 26. Potrzymam jeszcze z 3-4 dni i zobacze czy jeszcze coś zejdzie. Ogólnie saison zapowiada się bardzo dobrze ale chyba kolejny raz już bym ich nie użył.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.