Jump to content

arek_s81

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

arek_s81 last won the day on February 19 2019

arek_s81 had the most liked content!

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć Mam na sprzedaż 2 książki: "How To Brew" Johna Palmera i "Home Brew Beer" Grega Hughesa. Obie używane ale w bardzo dobrym stanie, bez pozaginanych stron. Język angielski. Cena to 100zł za obie + 15zł za paczkomat. Można odebrać osobiście w Koszalinie lub Białogardzie. Wysyłka 25 września, odbiór możliwy między 25 września a 2 października.
 2. arek_s81

  arek_s81

 3. Cześć koledzy. Szybkie pytanie: APA 13blg na fermentacji stoi już 2 tygodnie, start fermentacji w 16st, teraz sterownik trzyma temperaturę na 19st. Wyjeżdżam na kolejne 2 tygodnie i co będzie lepiej: zostawić w tych 19st do końca czy może ustawić jeszcze kilka dni w 19 a później puścić lodówkę już bez kontroli temperatury? Drożdże US-05, zasyp 98% pale ale, 2% carapils. Blg sprawdzane i już się nie zmienia.
 4. Podepnę się pod temat. Może ktoś będzie w stanie coś doradzić. Też od jakiegoś czasu mam problem ze smakiem/aromatem po zabutelkowaniu. Mi kojarzy się ze stęchlizną albo coś jak zapach słodu po wysładzaniu. Praktycznie w 90% warek to samo. Najbardziej czuć w pszenicznych albo w piwach z dodatkiem pszenicy. Słody z różnych sklepów, robiłem na takich, które już jakiś czas u mnie leżą jak i na świeżo zamówionych. Różne schematy zacierania, różne drożdże. Wyczyściłem sprzęt i butelki NaOH, zmieniłem fermentor do rozlewu na nowy żeby nie rozlewać z tego samego co filtruje. Rozlew zarówno z kranika jak i zaworkiem. Ostatnie 2 warki BIAB i dalej to samo. Może to wina cukru użytego do refermentacji? Możliwe to jest? Mieszkam w UK więc może następnym razem kupie w polskim sklepie polski cukier zamiast cukru angielskiego?
 5. Witam Widziałem w innym poście że ktoś pytał o te drożdże. Ja na początku kwietnia będę zamawiał dla siebie z tej strony https://www.geterbrewed.com/lalbrew-new-england-yeast-11g/ W linku jest że 11g ale w opisie że 25g, będę jeszcze to sprawdzał. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to mogę zamówić więcej. Liczą sobie £6 za wysyłkę, podzielimy to na ilość chętnych. Ja będę chciał tylko zwrot kosztów, czyli £5 za drożdże + opłata poczty polskiej (od kilkunastu lat nie mieszkam w Polsce więc nie wiem ile to będzie, myślę że jakieś 3 złote razem z kopertą) + £6 podzielone przez ilość zamawiających. W Polsce będę od 30.04 do 5.05 i w tych dniach rozesłał bym zamówienia. Będzie można odebrać osobiście w Koszalinie albo Białogardzie. Tak jak pisałem zamawiał będę na początku kwietnia, więc przyjmijmy że zbieram chętnych do 5.04 a pieniądze chciałbym dostać do 10.04. Może się też okazać że towar będzie niedostępny w tym czasie albo że będzie mniej niż potrzeba. Oczywiście zwrócę wtedy co do grosza. A jeśli będzie mniej niż potrzeba to zadecyduje kolejność zgłaszania. Myślę że dostatecznie opisałem cały proces. Jakby co to pytajcie.
 6. Odkopie temat. Te drożdże są niesamowite. Z 14blg do 3 w miesiąc. Fermentacja zaczęta w 19 stopniach i powoli podnoszona do 26. Potrzymam jeszcze z 3-4 dni i zobacze czy jeszcze coś zejdzie. Ogólnie saison zapowiada się bardzo dobrze ale chyba kolejny raz już bym ich nie użył.
 7. Do wszystkich, kupujacych: paczki gotowe, jeszcze dzis beda wyslane.
 8. Zamykam rezerwację. Jakby ktoś z kupujących sie rozmyślił to dam znać. Dzięki.
 9. Wszystkie poszły. Jak się coś zmieni dam znać.
 10. Zarezerwowana do odbioru. Zgadamy się bliżej daty.
 11. Na chwilę obecną została jedna sztuka więc kto pierwszy ten lepszy. Jak coś się zmieni to dam znać.
 12. Kolega też rezerwuje połówkę bo nie kumam tego janka Zarezerwowane.
×
×
 • Create New...