Jump to content

Jacoser

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

 1. Jak najbardziej się piszę. Jeżeli by to doszło do skutku prosiłbym o info na jacoserx@o2.pl
 2. hmm czyli moje fermentuje na burzliwej już 8 dni, więc teraz zlać na cichą ?? W tej chwili na powierzchni jest trochę pęcherzyków tylko. A z tego co czytałem wynika że na cichej będzie bezpieczniejsze bo nie będzie miało kontaktu z powietrzem. A dzięki kranikowi, zawsze będę mógł trochę zlać do pomiaru °Blg . Ale to mój pierwszy raz i nie chcę zepsuć piwa.
 3. ale zostawić w fermentatorze na burzliwą ? z nałożoną lekko pokrywką czy zlać do drugiego z kranikiem na cichą ?? acha no i do ilu °Blg powinno zejść ?
 4. to ile mam czekać ?? drożdże dałem osiem dni temu. Może zamieszać troszkę ? czy zlać na cichą ?? z drugiej strony piwo teraz jest ładnie klarowne i może nałożenie pokrywki z rurką styknie ?
 5. hmm dzisiaj butelkuję, piwko się ładnie sklarowało Tylko niepokoi mnie fakt iż od piatku kiedy miałem 4°Blg nic się nie zmieniło, myślałem że jak na pocz było 10°Blg to niżej zejdzie. piwko jest troszkę wodniste, ale nawet niezłe, i porządnie gorzkie, jak to Ale.
 6. Ale fermentację cichą polecasz tak ?? Co ona daje dodatkowo ?? polepsza smak, piwo jest bardziej klarowne ??
 7. Myślałem że ekstrakt lepszy, od zwykłego cukru. A pozatym "prawo czystości piwa".
 8. no właśnie niestety już szukam dłuższą chwilę, ale nigdzie nie widzę co lepsze: dodawać ekstrakt chmielowy do butelek bezpośrednio czy do zielonego piwa jeszcze przed rozlaniem.
 9. Witam Właśnie jestem w trakcie warzenia mojego pierwszego piwka. Na początek wybrałem brewkita 3kg woodforde's norfolk ales. Drożdze dodałem 4 dni temu i piana już znika, a fermentacja przebiega do tej pory w temp 22-23 stopnie. Gestość brzeczki nastawnej wynosiła 10blg, a teraz(bo już nie mogłem się oprzeć) wynosi: 4blg . Za 4 dni planowo będę piwo zlewał do butelek. Jednak nasuneło mi sie pytanie czy opłaca mi się robić fermentację cichą, gdyż wyczytałem ze to raczej się stosuje do innych rozdzajów piw. Oraz po drugie: Jak będę zlewał do butelek to w jaki sposób dodać te 200 gr ekstrak
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.