Jump to content

isnx

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 1. Czyli najlepiej normalnie wrzucić i przysypac ja zasypem?
 2. Cześć, W którym momencie dodajesz łuskę ryżoną i w jaki sposób?
 3. dodajecie na ostatnie 5min gotowania?
 4. Hej, Twoje receptury są autorskie czy je skądś bierzesz, jeżeli tak to skąd?
 5. Fermentowałem w temp ok. 20 stopni, poczekam jeszcze tydzien na cichej i zobaczymy co z tego bedzie, oby nie infekcja.
 6. Cześć, uwarzyłem piwo z brew kitu Coopers Dark Ale + Coopers Enhanter 1, po tygodniu na burzliwej dziś przelewałem na cichą. Piwo jest fajnie gorzkie, ale pojawia się też duża nutka kwaskowatości, co do wyglądu piwko ciemne prawie czarne bez żadnych zewnętrznych objaw infekcji. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy ta kwaskowatość to norma czy też coś spieprzyłem? drożdże standardowe od coopersa.
 7. przerwa diacetylowa czyli jakieś 2-3 dni w temp 20c? a jak wygląda sytuacja z cold crush?
 8. Wszystko się udało, fermentacja wystartowała po około 30h, obecnie brzeczka stoi w pomieszczeniu z temp 10-11 st. w dzień, w nocy trochę chłodniej. Początkowe blg 12 (temp 17st.). Teraz pytanie trzymać na burzliwej do jakiegoś określonego blg, czy poprostu przelać na cichą jak zobaczę, że już wskaźnik praktycznie nie spada?
 9. ile mogą stać uwodnione drożdże? mam problem ze zbiciem temperatury brzeczki ; /
 10. hmm a uwodnione drożdże jaką powinny mieć temp w momencie dodania do brzeczki?
 11. Dzięki wszystkim za odp. Pojdę chyba drogą kolegi zasady, czyli sypnę drożdże W-34/70 do brzeczki w temp -/+ 23 st, a następnie schłodzić ją do 12 st.
 12. Cześć, jestem świeżakiem w kwestii browarnictwa. Niedawno kupiłem swój pierwszy brew kit(Coopers European Lager + Coopers Enchanter 2). Jak wg Was powinienem go zrobić? Czytałem ze lager powinien fermentować w niskiej temp, dlatego też dokupiłem drożdże piwowarskie SafLager W-34/70 (1 saszatka), z kolei na instrukcji z coopersa zalecana fermentacja w temp 21 st. Czy drożdże można ze sobą mieszać? Co sądzicie o dodaniu ekstraktu z podgotowanego chmielu Chmiel Ella AU do brzęczki. Przepraszam za trochę chaotyczny post, ale akurat wychodzę i się bardzo śpieszą. Pozdrawiam!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.