Jump to content

fotohobby

Members
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

fotohobby last won the day on January 31

fotohobby had the most liked content!

1 Follower

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  HopShots!
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  35
 • Miasto
  Rybnik

Recent Profile Visitors

561 profile views
 1. Nylonowy worek 150 mikronów. Powoónie złożony woal (material na firanki)
 2. Z wszystkich butelek ? To wygazuję te 10, ktore miały dobrą ilośc surowca do refermentacji
 3. fotohobby

  grainfather

  Opinie srednie... Poza tym - filtracja chmielin z takimi otworami ?
 4. WLekko odkopię, bo zrobilem sobie problem. W sobote rozlewalem lagera, do 15. butelek z zamknkeciem patentowym i 15. kapslowanych. Surowiec do refernentacji - roztwór glukozy, dawkowany strzykawką. Nagazowanie 2.5vol. No i strzeliłem babola i wiem, ze 5 butelek z zamknieciem patentowym dostało podwójna porcję glukozy. Tylko nie wiem, które Kapslowane są "pewne". Butelki poszly w sobote wieczorem do pomieszczenia o temp 17C Co zrobic z patentowanymi ? Przerwwć nagazowywanie pasteryzacją ? Jeśli tak, to kiedy?
 5. Czy lager przelany do kega po 4 tygodniach fermentacji, sztucznie nagazowany i rozlany bedzie lepszy od lagera przelanego do kega po 4 tygodniach, sztucznie nagazowanego i rozlanego po kolejnych 6 tygodniach lagerowania w 5-6C? Dziwne, ale na okolo 40 warek, jakie zrobilem, na palcach jednej reki mozna policzyc te, ktore przy rozlewie smakowaly lepiej, niz po 3 tygodniach w butelce...
 6. Raczej nie rozważałbym 15l 15 to tylko teoria. Tyle gotujesz, a potem tracisz litr na osady po gotowaniu, kolejny po fermentacji, jeszcze jeden przy chmieleniu na zimno... Ja uzywam tego z oferty nr2, z dołożona pompką. Pompka sprawia, ze uzyskana do gotowania brzeczka jest klarowniejsza. Dla mnie optymalnie jest wlaczyc cyrkulację, a w trakcie zacierania trzy, cztery razy przemieszac zacier. Wowczas klarowność i wydajność są OK
 7. No przeciez pisalem, ze w przypadku zarmrażarki nie musisz nic przerabiać
 8. Dla typowych temperatur fermentacji (ok 16-17C) tak. Ustawiasz termostat na min temperature, wiec on chce zawsze chlodzic dp np10C, ale sterownik mu to uniemożliwia. Problem moze pojawic sie w przypadku piw dolnej fermentacji, czy wykonywania CC i wowczas trzeba termostat ominąć.
 9. Ja akuat nie musiałem, bo do tego celu wykorzystałem mała zamrazarke, ktorej termostat dązy do osiatgiecia temperatury ujemnej. Wowczas wystarczy sterownik na zasilaniu, ktory odcina je, kiedy komora chłodnicza osiągnie wymaganą temperaturę. Przeróbka lodówki (ominiecie termostatu) jest koniecznie, kiedy termostat pozwala na chlodzenie tylko do np 8C,a Ty chcesz zrobic cold crash w 2-3C, czy lagerowac w 5C
 10. Lodówka ze sterownikiem.
 11. To skąd wiadomo, że miało 13BLG ?
 12. Ale co tu chcesz "ratować" cukrem? Poczekaj jeszcze tydzien, daj drozdzom czas na posprzątanie i rozlej Takie BLG miales na poczatku. A teraz ?
 13. A dlaczego uśredniłeś ? Średnio, to jak idę z psem, mamy po dwie łapy i nogę. Jedno ujęcie wody zaopatruje w nią kilka dzielnic. Dowiedz się w wodociągach, z którego masz Ty.
 14. Ale po zagotowaniu ilosc rozpuszczonego tlenu spada
 15. Też używam środek zawierający chlorek didecylodimetyloamoniowy. Używam go zamiest NaOH, po prostu dlatego, ze jest mniej problemowy (środki ostrożności). Po użyciu płuczę sprzet wodą i odstawiam. Przed uzyciem jest OXI, lub starsan. Starsan nam rozrobiony w wodzie destylowanej - baniak 5l starcza na kilka miesiecy.
×
×
 • Create New...