Jump to content

Luk&K

Members
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  AlabaMa
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  23
 • Miasto
  Zielonka

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

745 profile views
 1. U mnie pulpa z mango fermentowała przez około 10-11 dni, także warto potrzymać te kilka dni dłużej. Ja trzymałem jakieś 15-16 dni, później solidny coldcrash.
 2. Ja bym robił Amerykańskie pszeniczne, w sam raz na lato.
 3. Podczas zadania miałeś 19, a sprawdzałeś do ilu podniosła się fermentacja? Moim zdaniem za wiele z tego piwa nie będzie, zapewne wytworzyła się duża ilość fuzli od zbyt wysokiej temperatury fermentacji i po piwie będzie mega kac. Ja swoje pierwsze piwo z brewkitu też tak zepsułem, fermentowane w zbyt dużej temperaturze i nawet po 5-8 miesiącach nie nadawało się do picia. Wszystkie butelki wylałem.
 4. Kod na transporter w Kauflandzie to 9910 jakby był jakiś problem. Wystarczy kupić do tego jedno piwo. Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 5. Byłem w Kauflandzie i mimo zapewnień przez telefon ze trzeba kupić 20 sztuk żeby zabrać je w skrzynce, bez problemu udało mi się zdobyć skrzynki kupując jedno piwo. Dzięki wielkie za pomoc. Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 6. W Kauflandach pytałem(Ząbki; Warszawa Birżańska), można kupic i faktycznie skrzynka kosztuje 8 złotych jednak trzeba kupić 20 piw... A nie do końca o to mi chodziło, Auchan to samo. Czy w sklepach o których mówicie można kupić same skrzynki ? Jeśli tak to prośba o podanie to przedzwonię lub przejadę się.
 7. Cześć, Chętnie kupię 4-5 skrzynek/transporterów na butelki. Jeśli będą z butelkami to również chętnie przyjmę w zamian za domowe piwko :). Podjadę w każde miejsce w Warszawie/Ząbkach/Zielonce.
 8. Cukry z owoców powinny zostać przefermentowane i fermentacja musi się zakończyć wtedy dodajesz cukier do refermentacji. W innym przypadku granaty murowane. Ja bym nie ryzykował. Ja zawsze dodawałem cukier do refermentacji, kiedy wiedziałem, że fermentacja się zakończyła.
 9. Też dodawałem ostatnio 10gr na ostatnie 5 minut (warka 10l), dodawałem jednak mniej chmieli - efekt taki że trawy cytrynowej nie czuć praktycznie w ogóle, chociaż piwo bardzo dobre. Ja bym dał mniej chmieli jak to wspomniał już wcześniej @Gawron, i sprawdź aromat trawy cytrynowej przed dodaniem, jeśli jest lekko wyczuwalny to może wyjść tak jak u mnie, że niestety trawy cytrynowej nie będzie czuć.
 10. Ja ostatnio zakupiłem taki oto wężyk u chinczyków: https://pl.aliexpress.com/item/Brew-Syphon-Tube-Pipe-Hose-Wine-Beer-Making-Tool-Food-Safe-Plastic-2-Meter-Reused/32800952120.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.zY3j1M Zlewałem ostatnio nim piwo po cichej razem z chmielem i bardzo fajnie to wyszło. Praktycznie żadnych osadów nie było w gotowym piwie.
 11. Mi ostatnio wyszło bardzo mętna brzeczka, modyfikowałem nieznacznie wodę. Jednak w gotowym piwie było już wszystko tak jak należy. Daj znać jak wyszło Ci to piwo. Dalej było mętne ?
 12. Ja bym się pozbył takich butelek, myślę że Twoja praca oraz Twoje piwo nie jest warte żeby wlewać je w zielone butelki. Każda ciemna jest lepsza niż zielona. chociaż przechowywanie ciemnych w złych warunkach też dobre nie jest, ale to już inna sprawa. Jeżeli masz ich około 10% to sukcesywnie wymieniaj na ciemne i będzie ok.
 13. Ja dodawałem ostatnio żelatyny, później przepłukałem drożdże i efekt taki sam jakby żelatyny nie było. Także moim zdaniem spokojnie możesz używać takiej gęstwy.
 14. Robiłem pierwsze piwa i wina w butelkach 5 litrowych, i jak na warunki studenckie było duzo lepsze niż że sklepu. Jak Ci posmakuje i sie nie zrazisz, to małymi krokami można kupić tanio sprzęt, jak sugerował moi przedmówcy. Jeśli chodzi o koszty brewkitu to uważam że zacieranie dużo lepsze i tańsze. Dodatkowo jak będziesz chciał zacierac to na forum jest wiele sposobów jak to robić. Zobaczysz na co pozwoli Ci budżet.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.