Jump to content

totalnyamator

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. a czym jest harvest date w powyzszym kalkulatorze? prod drozdzy czy zebranie gestwy ?
 2. Pytanie do doświadczonych Poniżej zdjęcie z fermentacji burzliwej - 7 dzień. Ekstrakt pszeniczny WES + chmiel lubelski + drożdże safbrew wb-06. Fermentacja w 21 stopniach C. Przez pierwsze 2-3 dni ładnie pachniało bananami, ostatnio coś przygasło. Dziś jak otworzyłem fermentor i sprawdziłem jak to wygląda mam jak niżej. Czy to infekcja czy jeszcze jest szansa na to piwo ?
 3. Wybór lagera spowodowany jest tym ze w domu mam Ok 21 stopni a w piwnicy 9. Brak innego miejsca gdzie postawić fermentor. Dlatego pisałem o przerwie diacetylowej w 20 stopniach bo 15 póki co nie mam jak zorganizować A czy fermentowanie 10 l w 30 litrowym wiadrze jest bezpieczne ? Nie będzie tam za dużo powietrza w stosunku do brzeczki?
 4. Dzięki za odpowiedz cold crash na balkonie jesli pogoda pozwoli ale co jak spadnie ponizej 0 ? i ile czasu na CC? kilkanaście godzin wystarczy? czyli takie domowe HGB to kiepski pomysl? zorganizuje chyba zatem taki garnek...
 5. Witam za mną pierwsze próby brewkit-owe. Temat domowego warzenia piwa mnie zainteresował i teraz chciałbym wykonań kolejny krok i uwarzyć coś na słodach z chmieleniem. (Na zacieranie przyjdzie czas. Narazie brak wiedzy i całego sprzętu.) Wybór padł na coś w stylu bohemians lager. Planuje 10 l Warkę według przepisu jak niżej: 1,7 kg ekstraktu slodowego jasnego WES zagotuje go z woda w garnku 5 l nastenie dodam chmiel zatecki i Marynka - jeszcze myśle nad dokładnymi czasem i proporcjami chmielenia. tak nachmielony ekstrakt planuje wlać do fermentora i uzupełn
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.