Skocz do zawartości

Browar Radosław

Members
  • Postów

    30
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Browar Radosław

  1. Jak ma być rotacja jak ludzie biorą 4 a dają tak naprawdę 2 do wyboru. Tego nie powinno być. Trzeba zmienić to w regulaminie. Nie ma w czym wybierać. Ok premiowo można rzucić dwa jednakowe, ale weź jedną butelkę za to. Takie jest moje zdanie, w innym wypadku to nie ma sensu. I jeszcze bym dodał punkt, że należało by wrzucić jakieś zdjęcie przy degustacji. Dwu linijkowy opis jest mało zachęcający do wymian. Inna sprawa, gdy o piwie nie ma co powiedzieć bo jest kiepskie. Takich też nie powinno się dawać.
  2. Robiłem piwo na brettach. Śmierdzi jakby kanalizą, niezbyt przyjemnie. Ale czy nie jest to końska derka? Mam dylemat czy kanał czy rozlewać. Jak to do cholery rozróżnić?
  3. Skoro otwarty depozyt to można by jakieś ogólne zasady wprowadzić jak to jest w innych tego miejscach, najbardziej jeśli chodzi o jakąś recenzje. Tak jak jest np we Wrocławiu. Zasady którymi się kierujemy: - nie wrzucamy tam piw niepewnych czyli przegazowanych i z totalnymi infekcjami, - wymieniamy się piwo za piwo czyli jak pobierasz 2 butelki wrzucasz dwie butelki swojego piwa. - Właściciele są bardzo w porządku zapytasz się o depozyt to ci przysuną skrzynki, ale w zamian, że tam go trzymamy powinno się (ale nie jest konieczność) kupić jakieś piwko. - Oczywiście po zostawieniu piwa w depozycie obowiązkiem jest zaktualizowanie listy piw w tym temacie oraz zostawienie tutaj odpowiedniej noty (oceny albo recenzji) danego piwa pobranego z depo. Może będę kiedyś przejazdem to wpadnę. Póki co musi się chyba trochę rozkręcić. Tym bardziej, że sezon piwowarzelny powinien się już rozpocząć Pozdro
  4. Browar Prokrastynacja - "Retro" old ale 21.04.2018 Piwo zmętnione, brązowe nieprzejrzyste. Z jasno beżową pianą utrzymującą się niedługo. W aromacie słodki, karmelowy zapach. Niewielka paloność jak od kawy zbożowej. W smaku również karmel, lekka goryczka. Wyczuwalny jest jakiś nieprzyjemny smak. Najbliżej mi go określić jak takie maślane nuty więc prawdopodobnie określane mianem diacetylu. Ponadto jest dość stonowane jak na 17st Blg i pije się w nie najgorzej. Podobne do ciemnego budweisera albo kozela. W butelce pozostał osad, więc brakło pewnie trochę dodatkowych dni na cichej fermentacji. Fajnie by poznać skład. Browar Stobrawa – Czarny Olo Smoked stout (FES) 13.05.2018 [na butelce data butelkowania 2 kwietnia] Blg 16, 7% abv, IBU 51 Etykieta i opis porywający,skupiająca wszelkie ciekawski (np.czas warzenia czy fermentacji). Ciekawiło mnie - biorąc to piwo w jakim stopniu zadziała "beczka" na to Barrel Aged, gdyż sam ostatnio zrobiłem ten zabieg w moim RISie dostępnym obecnie w depozycie. Barwa smolista, czarna. W smaku przeważa wędzoność. Goryczka niewyczuwalna. Szukałem beczki, szukałem.. według mnie było jej niewiele. Ale jak na ten niewdzięczny styl, wypada dobrze. Dzięki za możliwość spróbowania powyższych piwek
  5. "Dawno" nie byłem w depozycie i chciałem dać coś do spróbowania ;p Więc zabrałem: Browar Prokrastynacja - "Retro" old ale 21.04.2018 Browar Stobrawa – Czarny Olo FES 13.05.2018 A zostawiłem: Browar Radosław - RIS 21.03.2018 Browar Radosław - Hefeweizen 12.04.2018 Aktualny stan depozytu: Rojber - Złamane ALE 13.02.2018 Browar Korzenny - Gose z rokitnikiem. Data butelkowania: 05-03-2018 Browar Radosław - RIS 21.03.2018 Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "K-97" Double IPA 6.04.2018 Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "W34/70" SH Palisade Pilsner 6.04.2018 Browar Przepona & Browar Pixie i Dixie - "Danish Lager" SH Palisade Pilsner 6.04.2018 Browar Korzenny - Norwegian Farmhouse ale – Tradisjonelt norsk hjemmebrygg, warzone z dodatkiem gałęzi jałowca. Data butelkowania: 09-04-2018 Browar Tauruss - Coconut Imperial Stout 10.04.2018 Alison - Black IPA x2 12.04.2018 Browar Radosław - Hefeweizen 12.04.2018 Browar Stobrawa - Polskie dla Marcina 12.04.2018 Browar Stobrawa - Cydr 13.05.2018 Browar Stobrawa – Urodzinowe imbirowe 13.05.2018
  6. Dzięki za opinie. Przy kolejnej wersji tego piwa faktycznie wezmę pod uwagę zmniejszenie ilości chmielu.
  7. Ciekawi mnie kiedy Panowie zrobią jakąś degustację z zabranych piwek. Szczególnie interesująca jest data pobrania 3 lutego...
  8. Z tego co widać jeszcze jedno jest w depozycie. W takim przypadku polecam również moją dymioną pomarańczę
  9. Alison - Whisky Stout Skład: słód: Pale Ale, Whisky Castle Malting (30%), karmelowy 150, monachijski, pszeniczny, czekoladowy, Carafa, prażony pszeniczny chmiel: marynka, lubelski Drożdże s-04 15blg 6,2vol 44ibu Po otwarciu zaskoczył mnie potężny gaszing - zostało w efekcie pół butelki. Nie wiem czym to spowodowane. Czymś, zakażone? Za stare? W butelce pozostał kawałek chmielu? Wracając do degustacji: Ciemno brązowa barwa, nieprzejrzysta, piana ogromnie nagromadzona. Aromat bardzo specyficzny, typowo wędzony, wyczuwalne lekko ciemne słody. W smaku wędzoność przeważa. Trudno odróżnić tutaj goryczkę. Nasycenie w odczuciu nie najgorsze. Piwo dla ludzi szukających mocnych wrażeń. Może być zbyt powalające jak na "pierwsze piwo". Ale na idącą wiosnę, jako "któreś piwo" do graila się nada. Czarno-biały traktoro-walec na etykiecie wprowadza odrobinę dostojności. Dzięki za możliwość degustacji.
  10. Warka 6: * Tea * 16 ° Blg/ 4,64% Alc Data rozlania: 17.07.2017r. *Styl: Herbal Ale *Skład: Woda; Słód: Pale Ale, Pilzneński, Żytni, Zakwaszający; Chmiel: Mosaic, Centennial, Aramis; Drożdże: S-04; Zielona herbata z pigwą; cukier trzcinowy. *Piana: Obfita bielutka, *Barwa: złoto bursztynowa, zamglona pod zmętnioną *Aromat i Smak: Chmielowy, goryczkowy ze świeżym aromatem zielonej herbaty. *Goryczka: Duża, przyjemna Moja ogólna ocena: To było szybkie piwo. Szybkie bo uwarzone w lato, na urlop. Teraz pozostało po nim jedynie wspomnienie. Rozlane do plastików jako wersja na Woodstock i do szklanych butelek nad morze.
  11. Browar Tauruss - Citrus Saison 12blg 6,3 abv Butelkowane 18.02.2018r. Aromat już z butli jak idealny kwas, za którym przepadam. Wyczuwalne owoce cytrusowe. Barwa złocista, lekko zamglona. Piana bialutka, gęsta niezbyt długo utrzyująca się. W smaku kwaskowość z goryczką chmielową. Dobrze skomponowany, wytrawny saison. Mimo ponad 6 procent, nie przeszkadzająca alkoholowość. Pijalne piwo. Etykieta potwierdzająca, że to nie szata zdobi.. produkt. Dobra robota. Dzięki za możliwość zdegustowania. Recenzja ukaże się również na moim fb profilu Degustacja na filtracji.
  12. Po odwiedzeniu swojej piwniczki odkopałem parę piwek, postanowiłem wrzucić, więc.. Zostawiłem: Browar Radosław - Lukrecja Coffee Milk Stout Browar Radosław - Dymiona Pomarańcza Zabrałem: Alison - Whisky Stout Browar Tauruss Citrus Saison Aktualny stan depozytu: Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - APA Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APA Rojber - Pożarowy Pils Rojber - Złamane ALE Rojber - Cydr wytrawny Alison - Double IPA Alison - Whisky Stout Alison - APA - na drożdżach FM52 Alison - APA - na drożdżach US05 Browar Tauruss Session NEIPA x2 Browar Radosław - Lukrecja Coffee Milk StoutBrowar Radosław - Dymiona Pomarańcza
  13. Warka 5: * Dymiona Pomarańcza * 16 ° Blg/ 6,7% Alc Data rozlania: 24.05.2017r. *Styl: Specjalne (wędzone) *Skład: Woda; Słód: Jęczmienny, Wędzony Bukiem, Jęczmienny Whisky, Pale Cara, Zakwaszający; Chmiel: Apollo, Fuggles; Drożdże: S-33; Skurki pomarańczy; *Piana: Biała drobnopęcherzykowa, ładnie osadzająca się a ściankach. *Barwa: Złota. Przejrzyste. *Aromat i Smak: Aromat to przeniesienie się na letni grill na łonie natury. Istnie dochodzące kiełbaski nad żarem. Przy pierwszym łyku to jak przy pierwszym kęsie dobrze odymionej kiełby. Delikatnie wyczuwalna pomarańcza. Na finishu posmak goryczki. Dobre nieprzesadne nasycenie. *Goryczka: Wysoka, ale mimo wszystko przykryta wędzonym smakiem. Moja ogólna ocena: Bardzo specyficzne piwo. Nie każdy by przełknął. Tylko dla koneserów piw wędzonych. Najciepiej pić w temperaturze 10 st i jednak nie degustować jako pierwsze piwo. Polecam, ciekawe doznanie. Polecam gdyż na zdjęciu widnieje jeszcze jedna butelka, która powędruje do „depozytu” wrocławskiego mieszczącego się w sklepie Piwnica na ul.Zaporoskiej.
  14. Browar Korzenny - W13 - Imperial IPA Skład: Słód: Pale Ale, Momachijski typ II, Pszeniczny. Chmiel: Waimea, Pacifica, Motueka Drożdże: US05 Eks.18,2% Alk. 7,9% IBU100 Butelkowanie: 11.01.2018r (14 dzień) Wygląd: barwa bursztynowa zamglona, piana biała, długo utrzymująca się drobno pęcherzykowa. (gdzieś zgubiłem zdjęcie) Aromat: Chmielowo-słodowy, lekki diacetyl. Smak: Goryczka gładka długo pozostająca w ustach. Konkretne IIPA, dobrze się piło. Fajna kompozycja nowozelandzkich chmieli. Dzięki za możliwość zdegustowania.
  15. Witam! Dziś zabrałem z depozytu: Browar Korzenny - W12 - Imperial IPA Zostawiłem: Browar Radosław - Brown Swiss (Milk Stout) Aktualny stan depozytu: Browar Domowy Stefkowy Dzwoniec - APA Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - Rye-Wheat APA Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "S-04" Wheat Bitter Browar Przepona & Browar Pixie Dixie - "Empire Ale" Wheat Bitter Rojber - Pożarowy Pils Rojber - Złamane ALE Rojber - Cydr wytrawny Rojber - grillowe ALE Alison - APA - na drożdżach FM52 x2 Alison - APA - na drożdżach US05 x2 Browar Radosław - Brown Swiss (Milk Stout)
  16. Też właśnie nie pasuje mi ilość słodów ciemnych. Trochę z nimi przesadziłem. Dzięki za ocenę.. no i za Znak Jakości Szwagra, to wyróżnienie.
  17. Kolejne piwo warte uwagi!#4 LUKRECJA Coffee 16 ° Blg/ 4,63% Alc Data rozlania: 12.03.2017r. *Styl: Milk Stout *Skład: Woda; Słód: Monachijski, Caramunich, Carafa; Chmiel: Marynka, Flayer; Drożdże: T-58 + S-33; Laktoza; Korzeń lukrecji; Dropsy czeskie; *Piana: Kremowa, trwała, gęsta drobno pęcherzykowa. *Barwa: Czarna, klarowana *Aromat i Smak: Kawowy, czekoladowy, palony i goryczkowy. *Goryczka: średnia Moja ogólna ocena: Konkretne piwo warte spróbowania. Jak dla mnie as wśród ciemnych piw i projektując recepturę coś takiego chciałem uzyskać. Jeżeli ktoś jest chętny na piwną wymianę to parę butelek jeszcze zostało. Polecam. W wałbrzyskiej piwnicy u babci znajdzie się jeszcze kilka butelek jakby ktoś chciał
  18. Żeby zapomnieć jak najszybciej o dwóch brukiciskach, czas wrzucić coś czym mogę się pochwalić #3 Imbir AIPA 14 ° Blg/ 5,68% Alc Data rozlania: 15.01.2017r. *Styl: American India Pale Ale *Skład: Woda; Słód: whole mild malt, pale ale wwyermann, żytni (rye malt), zakwaszający, melanoidynowy; Chmiel: citra, simcoe, cascade; Drożdże: US-05; imbir; cukier trzcinowy; *Piana: Biała, bardzo trwała, gęsta średnio pęcherzykowa. *Barwa: żółta, Klarowność: Opalizująca *Aromat i Smak: cytrusowy, orzeźwiające, lekko wyczuwalny imbir. *Goryczka: wysoka Moja ogólna ocena: W końcu nadszedł czas na pierwsze piwo ze słodu. W końcu bo było (ostatnia butelka na zdjęciu) to piwo, którym mogę się pochwalić z przyjemnością. Na pewno je powtórzę. Bardzo rześkie cytrusowe z mocną goryczką. Idealnie wpisujące się w ideę ducha kraftu. W końcu gdyby tak nie było to by się tak szybko nie „rozeszło”. I gdyby jeszcze było to z dumą bym się zamienił z poczuciem, że uwarzyłem sztosa. Na zdjęciu ostatnia butelczynka
  19. #2 Brewferm AMBIORIX *15,5° Blg / 5, 5% AlcData rozlania: 11.12.2016r. *Styl: Belgijskie ALE *Skład: Woda; Brewkit Ambiorix; Ekstrakt słodowy jasny pilzneński; Drożdże. *Piana: Jasno kremowa, krótkotrwała. *Barwa: Brązowa, Klarowność: Przygaszona *Aromat i Smak: Kwas chlebowy. *Goryczka: niska Moja ogólna ocena: Drugie piwko i mam wydaje mi się, że na długo ostatnie zrobione z brewkitu. Rozczarowanie bo smakowało praktycznie tak samo jak poprzednie, a niby inny styl. Całe szczęście, że nie ma już żadnej butelki. Tym co próbowali i im smakowało zazdroszczę. Teraz będzie już tylko lepiej.
  20. Polecimy z pierwszymi recenzjami: #1 Finlandia Bitter10 st. blg / 3,35% AlcData rozlania: 26.11.2016r.*Styl: Bitter *Skład: Brewkit Finlandia Bitter; Brewkit Plus; Drożdże: Kuivahiva (P60k). *Piana: Jasno kremowa, nietrwała. *Barwa: Bursztynowa, Klarowność: Przygaszona *Aromat i Smak: Kwas chlebowy, lekkie, pijalne. *Goryczka: niska Moja ogólna ocena: Pierwsze piwo zrobione z tzw. gotowca. Bez szału, nie ma się czym zachwycać, jednak niektórym smakowało.
  21. Siema siema, czas tutaj wprowadzić jakieś swoje gryzmoły i odnotować, degustacje moich piw. Na początek moje wareczki: Brewkit - Finlandia Bitter Brewkit - Ambiorix Imbir AIPA [PIERWSZA własna receptura] <TEST PIWA - WIDEO> Lukrecja Coffee Milk Stout [własna receptura] Dymiona Pomarańcza [własna receptura] Tea Herbal Ale [własna receptura] Rześkie gody (Berliner Weisse Sour) [własna receptura] <WYBÓR PIWA NA KUŹNIĘ PIWOWARÓW 2018 - WIDEO> Vader (Burnt Ale) [własna receptura] <WARZENIE - WIDEO> RIS [własna receptura] Brown Swiss (Milk Stout) [wysłodziny z RISa] Imbir (AIPA) [własna receptura https://brewness.com/pl/recipe/imbir-wersja-2/view] wersja 2 Hefeweizen [wlasna receptura https://brewness.com/pl/recipe/hefeweizen-52/view]
  22. Odgrzebuję! ale pod kątem śrutowania. Mam problem, bo ze śrutownika wylatuje mi cała łuska i trochę mąki. Nie ma tradycyjnego rozłamania jak w przypadku innych ziaren. Czy jak ktoś z Was śrutuje sam lub kupuje ześrutowany to jak wygląda to w tych przypadkach?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.