Jump to content

warchlaczek

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  nie wiem

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wartość RSSI jest zmienna w ciągu dnia. Podczas testów zauważyłem kilkugodzinne zaniki w nadawaniu sygnału, co było poprzedzone spadkiem RSSI, mimo że pomiędzy iSpindlem a routerem nie ma grubych ścian ani urządzeń elektrycznych. W razie jakby przerwy w nadawaniu były zbyt długie, warto zastanowić się nad repeaterem WiFi.
 2. Jaka wartość RSSI? Wygląda jakby iSpindel gubił zasięg
 3. Pustego czyli bez obciążenia Ok, dzięki za rady. Przy następnej warce postaram się o lepsze efekty [EDIT] Trapi mnie jeszcze jedna rzecz - zastanawiam się jak przygotować sterownik do lodówki. Planowałem zrobić tak, że w brzeczce będzie termometr zczytujący temperaturę i w momencie kiedy ona będzie za wysoka, włączy zasilanie lodówki, a kiedy za niska go ją wyłączy. Wydaje mi się, że troche czasu minie zanim brzeczka nabierze odpowiedniej temperatury i pracująca zbyt długo lodówka spowoduje, że brzeczka schłodzi się za bardzo. Ma ktoś już doświadczenie w tym temacie?
 4. Dzięki, po żmudnych próbach w pisaniu zapytania, połączyłem influxa z chronografem i od razu udało się wszystko wyklikać Mam teraz mały problem z wysyłaniem danych. Na początku wszystko było kolorowo, iSpindel wysyłał dane co 20 min tak jak go prosiłem, ale po dobie zaczął przysypiać na dłużej niż ustalone i tak mam braki w danych trwające po kilka godzin. Nie wiem czy to normalne i czy to wina oprogramowania czy tego jak został polutowany. Miał służyć za pomiar do sterownika lodówki, ale teraz widzę że do nie mogę na nim w pełni polegać i muszę polegać na termometrze podpiętym do Sonoffa (c
 5. Probuje polaczyc iSpindla z Influxem i tu mam z tym maly problem. Dane niby sa wysylane, wbazie widze ze tworza sie pola pod ktorymi maja byc trzymane dane o temperaturze itd. ale nie potrafie napisac zapytania, ktore zwroci mi np. wartosc temperatury w czasie. Jak powinno wygladac zapytanie i jak to potem podlaczyc ladnie z grafana?
 6. Cześć. Widzę, że zaglądałees na nasz profil. Może znajdziesz chwilę, żeby odwiedzić naszą świeżą stronkę?

   

  www.browarkarczewski.pl

 7. Cześć! Piwa przywiezione z Łodzi przy okazji nieplanowanego wyjazdu służbowego, stąd etykiety niechlujnie przyklejone (za co jest mi bardzo wstyd ) Z piciem czekoladowego stouta polecam poczekać trochę czasu, rozlewany był 22 maja i musi się jeszcze ułożyć. Kveik IPA rozlana 11.06 za to jak najbardziej się nadaje. Ostatnio piłem Coffe American Wheat od Halucka. Za nic nie mogłem doszukać się w tym piwie smaku ani aromatu kawy, poza goryczką która kojarzyła mi się właśnie z czarną gorzką kawą. Piwo całkiem smaczne i bardzo pijalne, szybko zniknęło ze szklanki. Jedynie nieco prz
 8. @330ml Jaka jest wysokość tego wiadra? Póki co wydaje się to być najlepsza opcja, byłoby super gdyby do środka udało się upchnąć 3 fermentory. Kanistry odpuszczę, za duża szansa że coś w uchwycie zostanie i zepsuje warkę, wiadro jest zdecydowanie bardziej poręczne. Cena fast fermenta, faktycznie odstrasza, narazie skupiam się na wszystkim co ma zapewnić grzybkom jak najlepsze warunki do pracy Muszę podpytać się jeszcze w pobliskich piekarniach czy nie mają czegoś na zbyciu
 9. 35 szerokość, 50 głębokość i 130 wysokość. Pokrywa ma 36-37 cm średnicy więc nie ma szans żeby to wcisnąć. Przyzwyczaiłem się do robienia ~25l warek, póki co PET keg wydaje się być najlepszą opcją.
 10. Cześć, Nabyłem w ostatnim czasie witrynę chłodniczą, niestety jednak jej wymiary (35x50x130cm) uniemożliwiają mi umieszczenie w niej standardowych 30l fermentorów i muszę zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Używał ktoś może kanistrów 25l? Niby dopuszczone są do kontaktu z żywnością i alkoholem, jednak mycie ich może być problematyczne. Może macie jakieś inne pomysły?
 11. Nie trzymam się na sztywno tego stylu, po prostu zależy mi na uzyskaniu takiego aromatu o którym pisałem wyżej
 12. Cześć. Jestem już po zrobieniu kilku warek (głównie różnego rodzaju mocno chmielone IPA), teraz przymierzam się do ugotowania czegoś mniej chmielowego, gdzie główną rolę będzie odgrywał słód. Chciałbym uzyskać smak skórki ze świeżego chleba, biszkoptu i może ciastek. Wydaje mi się, że najbardziej zbliżonym do tego co chcę uzyskać jest styl English IPA. Poniżej zamieszczam recepturę i proszę o sugestie odnośnie tego czy nie powinienem czegoś zamienić. Zasyp (docelowo 30L brzeczki): 6 kg - Pale Ale 1 kg - Pszeniczny jasny 1kg - Wiedeński 1kg - Biscui
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.