Jump to content

whitek92

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A możesz podesłać link do takiej aukcji z sokiem bez cukru? Nie mogę znaleźć.
 2. Witajcie. Planuje uwarzyć weizena z sokiem z marakuji. Sok a w zasadzie nektar jest z cukrem (bez cukru nie mogę nigdzie znaleźć) chciałbym dodać przed samym rozlewem po skończonej fermentacji aby zachować aromat. Czy jest to możliwe do wykonania czy raczej na pewno będą granaty? Pozdrawiam.
 3. No to wiem już wszystko😀dziękuję wszystkim za pomoc
 4. Według producenta w 100g pulpy którą chce zamówić jest 14g cukru. Planuje użyć 1 kg pulpy na 20l. W takim razie ile dodać glukozy do refermentacji jeśli pulpę dodam pod koniec fermentacji burzliwej tak jak radzi Henx?
 5. Witam wszystkich. Planuję uwarzyć piwo pszeniczne z pulpą z mango. Pulpę zamierzam dodać na cichą na 3 dni. Pulpa rzekomo nie posiada cukru stąd moje pytanie czy z racji tego że jest bez cukru muszę wprowadzać korektę do ilości glukozy dodawanej do refermentacji podczas butelkowania? Z góry dziękuję za sugestie i pozdrawiam.
 6. Witam wszystkich. Pewnie temat już był wałkowany wielokrotnie ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Ułożyłem recepturę piwa w programie brewtarget i mam w problem z określeniem wydajności. W programie widnieje wartość 70% a z tego co przeglądam już gotowe receptury wartości te są różne 70, 75, 80...czy może ktoś doradzić mi jaką najlepszą wartość przyjąć? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 7. Witam wszystkich. Planuję uwarzyć single hop IPA. Który chmiel waszym zdaniem najbardziej oddaje naftowe aromaty w piwie? Pozdrawiam.
 8. krzysiek9999-pytam w jaki sposób zacierać aby uzyskać 15 blg o zawartości alk. 5%. Chciałbym zrobić kopię piwa key largo z radugi i podobno piwo miało ekstrakt 15 i alk. 6%. LUBIE_GRAC_W_GRY - jak zaciera się "na wytrawnie"?
 9. krzysiek9999-pytam w jaki sposób zacierać aby uzyskać 15 blg o zawartości alk. 5%. Chciałbym zrobić kopię piwa key largo z radugi i podobno piwo miało ekstrakt 15 i alk. 6%. LUBIE_GRAC_W_GRY_WIDEO- w jaki sposób zaciera się na wytrawnie?
 10. Witam wszystkich. Chciałbym uwarzyć piwo w stylu oatmeal stout. Warka 20l. Zasyp: Pale ale: 67% Ciemnie słody: 15% Płatki owsiane: 8% Monachijski:5% Pszeniczny:5% Razem: 6 kg. Czy lepiej zacierać w 67 st. przez 75 min. następnie mash-out 78 st przez 10 min czy lepiej w 67 st przez 60 min. Czy zacierając w ten sposób jestem wstanie uzyskać 15 blg w gotowym piwie o zawartości alk 6%? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.