Jump to content

ronson

Members
 • Content Count

  161
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

ronson last won the day on May 20 2019

ronson had the most liked content!

About ronson

 • Birthday June 17

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  45

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przenieś do 18-20 stopni, bez dodawania drożdży, dofermentuje
 2. Proszę o pomoc. Zwróciłem się do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w moim mieście z pytaniem odnośnie parametrów wody. Otrzymałem odpowiedź, jednak zamiast wodorowęglanów otrzymałem informację dot. dwutlenku węgla wolnego i agresywnego. Wie ktoś jak to przeliczyć? Szukałem na internecie, ale nie potrafiłem znaleźć niczego sensownego.
 3. @Orzech1988 Czy byłaby możliwość dostarczenia piw do Multitap Piwiarnia Częstochowa dnia 1 września (niedziela)? Będę wtedy w Częstochowie i mógłbym dostarczyć piwa na konkurs osobiście
 4. Właśnie czasu nie ma, więc raczej szybko Dzięki za odpowiedź, bardzo się bałem o to piwko
 5. Otworzyłem dwie butelki 0.3 i wszystkie wyszły. W smaku bardzo dobre, brak oznak infekcji. Przed otwarciem nie schłodziłem piwka, a miałem już tak, że po refermentacji bez schłodzenia wychodziły a po schłodzeniu (i nawet ponownym ogrzaniu) nic się nie działo
 6. Przelewałem do nowego wiadra, żeby rozmieszać z roztworem cukru
 7. A mieliście kiedyś coś takiego? Piwo wczoraj rozlane, w kilku butelkach na górze utworzyła się czapa drożdży, taka sama jak w fermentorze. Opadnie to? Zależy mi na tym bo piwka chciałem dać na prezent.
 8. Cześć, Hefeweizen, 13.5 BLG (wiem, trochę za dużo jak na hefeweizena), fermentacja - 16 dni w 19-20 stopniach, drożdże WB-06 Chciałem dzisiaj rozlewać, a na piwie jeszcze spora czapa drożdżowa. Pobrałem próbkę do zbadania BLG, wyszło 2.5 (tyle ile z FFT), w smaku bardzo dobre, żadnych niepokojących smaków nie wyczułem. Czekam 3 dni i znowu zbadam próbkę. Miał ktoś kiedyś coś podobnego?
 9. http://piwolucja.pl/wydarzenie/czestochowa-iv-czestochowski-festiwal-piwa-regionalnego-rzemieslniczego/ Wg. tej strony festiwal jest 6-8.09.2019 Czy to oznacza, że właśnie wtedy będzie odbywał się konkurs?
 10. Poczytaj trochę i zobaczysz jak bardzo się mylisz. W złych warunkach (np. wysoka temperatura) autoliza może zachodzić szybciej, ale w typowych temperaturach fermentacji nie ma czego się bać. https://www.homebrewtalk.com/forum/threads/how-long-before-autolysis-starts.418610/ "Depends on a ton of factors but many people have let their beer sit in the primary for many many months (6 to 8 ) with no ill effects." http://howtobrew.com/book/section-1/what-is-different-for-brewing-lager-beer/autolysis "As a final note on this subject, I should mention that by brewing with healthy yeast in a well-prepared wort, many experienced brewers, myself included, have been able to leave a beer in the primary fermenter for several months without any evidence of autolysis." Zastanawiam się, czy Ty w ogóle wiesz jak "pachnie" autoliza.
 11. Wybacz, nie dodałem, że chodzi mi o piwowarów domowych Piłem lagery piwowarów domowych, które były wysoko w konkurach lub nawet wygrywały, fermentacja burzliwa dłużej niż 7 dni i nie było posmaków drożdżowych Wiem, że browary ogarniają fermentację lagerów w 7 dni Tak samo jak belgijskie browary ogarniają fermentację belgów w 4-5 dni (Chimay). Odnośnie trollingu, odnosiło się to do stwierdzenia - "jak masz 10 BLG a chcesz 11 BLG to wyjmij do góry i puść, a jak chcesz 9 to zanurz bardziej i puść". Czyli jak chcę mieć piwo 11 BLG, a wyszło 10 to starczy, że podniosę ballingomierz i puszczę? Chyba, że ja to zdanie źle zrozumiałem.
 12. to co w takim razie z pilsem albo jakimś lagerem? fermentacja raczej nie trwa 7 dni i nie jest zdominowane przez aromaty czekoladowe, kawowe itp. a jakoś nie ma posmaków drożdżowych jestem raczej takiego zdania: Z tym się zgadzam. To jest chyba trolling, a nie poważna dyskusja ... Dziękuję za rozmowę, pozdrawiam
×
×
 • Create New...