Skocz do zawartości

ronson

Members
 • Zawartość

  141
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana ronson w dniu 17 Grudzień 2018

Użytkownicy przyznają ronson punkty reputacji!

O ronson

 • Urodziny 17 Czerwiec

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  21

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. ronson

  Keg corneliusie kupię.

  Możesz też iść do multitapu i dostaniesz kegi w kartonach za darmo Bez problemu możesz trzymać 20l piwa w 30l kegu Wypłukaj resztki piwa, podbij gazem i masz czysty keg Przed napełnianiem potraktuj starsanem, wlej piwo, nagazuj i ciesz sie wyszynkiem
 2. ronson

  Czy to tak może być?

  Aaa ok, ja tam tylko patrzę na BLG, nawet za bardzo nie wiem co jest na pozostałych skalach :D
 3. ronson

  Osad drożdzowy podczas refermentacji

  2-3 tygodnie burzliwej + 3 tygodnie cichej (choćby w temp. około 10 stopni) starczy, żeby osad w butelce był naprawdę minimalny.
 4. ronson

  Czy to tak może być?

  Po co oklejaliście? Ludzie fermentują z uchyloną pokrywą i piwo wychodzi. Jest nieszczelność to nie bulgota, bulgotanie (lub nie) to nie oznaka fermentacji (lub jej braku). Jak macie wątpliwości to najlepiej zmierzyć BLG (tylko pamiętajcie, żeby zmierzyć BLG początkowe :D) jw. bulgotanie to nie oznaka fermentacji Ostatnio mi drożdże zatrzymały fermentację, ponownie ruszyły w butelkach jak podniosłem temperaturę o 3 stopnie, czego rezultatem był jeden granat, a reszta piwa poszła do kega. Polecam pod koniec fermentacji podnieść lekko podnieść temperaturę, zmierzyć BLG, za 3 dni powtórzyć pomiar i butelkować dopiero wtedy jak nie będzie zmiany. Święte słowa Dodam tylko, że warto najpierw wlać roztwór cukru, a potem na to przelać piwo - podczas przelewania piwo ładnie się wymiesza z cukrem.
 5. ronson

  Czy to tak może być?

  Mam nadzieję, że 18g/l to nie ilość cukru jaką zamierzasz to piwo refermentować :D
 6. Fermentowałem tymi drożdżami bittera, żeby mieć gęstwę na RISa i Old Ale. Te piwka jeszcze fermentują, więc nie mogę się wypowiedzieć na ich temat, ale mogę powiedzieć co nieco na temat bittera. Piwo fermentowało 2 tygodnie w temperaturze 19 stopni (BLG początkowe to 12). Po tym czasie piwko zostało rozlane, a gęstwa zebrana (zmierzone BLG to 4, tyle samo wskazywał FFT). Na początku piwo było mocno czuć siarkowodorem. Po 2 tygodniach całkowicie się zredukował. Byłem zadowolony z pracy tych drożdży w bitterze. Niestety miesiąc po rozlewie okazało się, że drożdże zatrzymały się w trakcie fermentacji i bitter był niedofermentowany, czego efektem był pierwszy w karierze granat. Po tym wydarzeniu podniosłem temperatury obydwu fermentujących piw z 19 do 22 stopni i fermentacja z powrotem ruszyła. Efekty fermentacji w mocnych piwach opiszę później :)
 7. ronson

  Lista konkursów 2019 z kategoriami

  Zaktualizowałem listę
 8. ronson

  Jak podejść do skompletowania rzeczy do kegowanie.

  Pewnie by wyleciało przez zawór piwny, ale jak tak robiłem to trudniej było wodę, a poza tym bez uszczelki gaz ładnie schodzi. Wygodniej jest mi wyciągnąć uszczelkę niż rozkręcić wejście z gazu
 9. ronson

  Jak podejść do skompletowania rzeczy do kegowanie.

  Mam drugą głowicę, ale bez problemu można ją poskładać i używać do wyszynku. Co do głowic, które posłałeś, niestety nie pomogę, nie dam głowy, że będzie pasować. Bez tej uszczelki
 10. ronson

  Jak podejść do skompletowania rzeczy do kegowanie.

  Podłączam głowicę bez uszczelki i odwracam keg, wszystko samo wylatuje dzięki temu, że nie ma uszczelki pod głowicą (tak samo wylewam wodę). Później wlewam piwo przez wejście piwne (cały czas jest podpięta ta sama głowica).
 11. ronson

  Jak podejść do skompletowania rzeczy do kegowanie.

  Rozkręcam głowicę Flach A - usuwam uszczelkę spod głowicy i usuwam zawór z wyjścia piwnego (zawór uniemożliwia wlanie płynu do kega). Przez wyjście piwne wlewam wodę i płuczę keg (3-4 razy wlewam i wylewam, robię to z założoną głowicą, żeby nie zassalo plastiku, u Ciebie nie ma opcji, żeby zasssło). Taki keg odstawiam, aż nie bedzie potrzeby. Przed wlaniem piwa wlewam do kega starsan, dobijam gazem, żeby nie zassało, majtam nim, żeby starsan sie spienił i zdezynfekował cały keg, przy okazji wlewając dezynfekuje się rurka i wejście piwne. Potem wylewam starsan i wlewam piwo (bez płukania kega, starsanu nie trzeba płukać). Piwo wlewam za pomocą tej "rozebranej" głowicy, koniecznie bez uszczelki, żeby gaz mógł wychodzić -miałem sytuację, że piwo ładnie się przelewało, ale jak było go w kegu ok. 5l to piwo wężem cofało się do wiadra.
 12. ronson

  Jak podejść do skompletowania rzeczy do kegowanie.

  Mojego petainera Nie pracowałem z kegiem takim jak Twój więc nie pomogę
 13. ronson

  Jak podejść do skompletowania rzeczy do kegowanie.

  NIe jestem pewien na 100% ale to chyba fitting typ M (Combi). Nie mam doświadczenia z takim kegiem, ja używam petainerów i głowicy Flach A, nie ma problemu z myciem.
 14. ronson

  bałtyckie opowieści

  Zdaje sie, że ta temperatura to temperatura cichej fermentacji
 15. ronson

  Pierwszy wyszynk - opinie i pytania

  Darinho dziękuję za odpowiedź Mam 2 węże, obydwa 3/8'' (średnica zew. 9.5mm, wew 6.7), jeden ma metr, drugi 2 metry Na obydwu Apa lała się tak samo
×