Jump to content

ronson

Members
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

ronson last won the day on May 20 2019

ronson had the most liked content!

About ronson

 • Birthday June 17

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  57

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jestem bardzo zadowolony. Na pewno kiedyś wrócę do tych drożdży. Czysty, słodowy charakter (szczególnie wyczuwalny w Old Ale). Jedynie co to trzeba uważać z fermentacją i tak jak pisałem, przed rozlewem/przelaniem na cichą podnieść temperaturę o 2-3 stopnie. Ja jeszcze czekałem 2 tygodnie i dopiero przelewałem na cichą. Piwka nie są przegazowane, Old Ale trzymałem do września tamtego roku i było wszystko okej, RISa jeszcze mam 2 czy 3 butelki, 2 tygodnie temu jedną wypiłem, nie wychodził z butelki, za to był fajnie nagazowany.
 2. Przenieś do 18-20 stopni, bez dodawania drożdży, dofermentuje
 3. Proszę o pomoc. Zwróciłem się do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w moim mieście z pytaniem odnośnie parametrów wody. Otrzymałem odpowiedź, jednak zamiast wodorowęglanów otrzymałem informację dot. dwutlenku węgla wolnego i agresywnego. Wie ktoś jak to przeliczyć? Szukałem na internecie, ale nie potrafiłem znaleźć niczego sensownego.
 4. @Orzech1988 Czy byłaby możliwość dostarczenia piw do Multitap Piwiarnia Częstochowa dnia 1 września (niedziela)? Będę wtedy w Częstochowie i mógłbym dostarczyć piwa na konkurs osobiście
 5. Właśnie czasu nie ma, więc raczej szybko Dzięki za odpowiedź, bardzo się bałem o to piwko
 6. Otworzyłem dwie butelki 0.3 i wszystkie wyszły. W smaku bardzo dobre, brak oznak infekcji. Przed otwarciem nie schłodziłem piwka, a miałem już tak, że po refermentacji bez schłodzenia wychodziły a po schłodzeniu (i nawet ponownym ogrzaniu) nic się nie działo
 7. Przelewałem do nowego wiadra, żeby rozmieszać z roztworem cukru
 8. A mieliście kiedyś coś takiego? Piwo wczoraj rozlane, w kilku butelkach na górze utworzyła się czapa drożdży, taka sama jak w fermentorze. Opadnie to? Zależy mi na tym bo piwka chciałem dać na prezent.
 9. Cześć, Hefeweizen, 13.5 BLG (wiem, trochę za dużo jak na hefeweizena), fermentacja - 16 dni w 19-20 stopniach, drożdże WB-06 Chciałem dzisiaj rozlewać, a na piwie jeszcze spora czapa drożdżowa. Pobrałem próbkę do zbadania BLG, wyszło 2.5 (tyle ile z FFT), w smaku bardzo dobre, żadnych niepokojących smaków nie wyczułem. Czekam 3 dni i znowu zbadam próbkę. Miał ktoś kiedyś coś podobnego?
 10. http://piwolucja.pl/wydarzenie/czestochowa-iv-czestochowski-festiwal-piwa-regionalnego-rzemieslniczego/ Wg. tej strony festiwal jest 6-8.09.2019 Czy to oznacza, że właśnie wtedy będzie odbywał się konkurs?
 11. Poczytaj trochę i zobaczysz jak bardzo się mylisz. W złych warunkach (np. wysoka temperatura) autoliza może zachodzić szybciej, ale w typowych temperaturach fermentacji nie ma czego się bać. https://www.homebrewtalk.com/forum/threads/how-long-before-autolysis-starts.418610/ "Depends on a ton of factors but many people have let their beer sit in the primary for many many months (6 to 8 ) with no ill effects." http://howtobrew.com/book/section-1/what-is-different-for-brewing-lager-beer/autolysis "As a final note on this subject, I should mention that by brewing
 12. Wybacz, nie dodałem, że chodzi mi o piwowarów domowych Piłem lagery piwowarów domowych, które były wysoko w konkurach lub nawet wygrywały, fermentacja burzliwa dłużej niż 7 dni i nie było posmaków drożdżowych Wiem, że browary ogarniają fermentację lagerów w 7 dni Tak samo jak belgijskie browary ogarniają fermentację belgów w 4-5 dni (Chimay). Odnośnie trollingu, odnosiło się to do stwierdzenia - "jak masz 10 BLG a chcesz 11 BLG to wyjmij do góry i puść, a jak chcesz 9 to zanurz bardziej i puść". Czyli jak chcę mieć piwo 11 BLG, a wyszło 10 to starczy, że podniosę
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.