Jump to content

ronson

Members
 • Posts

  166
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

ronson last won the day on May 20 2019

ronson had the most liked content!

About ronson

 • Birthday June 17

Piwowarstwo

 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  97

Kontakt

 • Imię
  Paweł

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ronson's Achievements

 1. Miał ktoś problem z niedofermentowaniem na tych drożdżach? Uwarzyłem RISa na nich, start w 18 stopniach, koniec w 21.5 Byłem pewny, że jest dobrze odfermentowane, cukru do nagazaowania poszło 56 gram na 15 l, na cichą kostki dębowe. Po miesiącu od rozlewu wybuchła jedna butelka, wszystkie inne bardzo mocno przegazowane. Po bardzo mocnym schłodzeniu da radę nalać trochę piwa (i tak gwałtownie wychodzi z butelki), w smaku nie czuć żadnych niepożądanych aromatów więc raczej nie infekcja. Jestem bardzo zdziwiony, może za nisko podniosłem temperaturę, albo przed rozlewem trzeba było skokowo podnieść o 5-6 stopni.
 2. do konkursu jeszcze trochę ponad miesiąc, ale czy można zapytać kiedy ruszy rejestracja?
 3. No ta, ciężko było to zorganizować dzisiaj albo jutro 1.5 miesiąca czekania na wyniki, to jest żart Mogli chociaż przedstawić wyniki eliminacji
 4. Jestem bardzo zadowolony. Na pewno kiedyś wrócę do tych drożdży. Czysty, słodowy charakter (szczególnie wyczuwalny w Old Ale). Jedynie co to trzeba uważać z fermentacją i tak jak pisałem, przed rozlewem/przelaniem na cichą podnieść temperaturę o 2-3 stopnie. Ja jeszcze czekałem 2 tygodnie i dopiero przelewałem na cichą. Piwka nie są przegazowane, Old Ale trzymałem do września tamtego roku i było wszystko okej, RISa jeszcze mam 2 czy 3 butelki, 2 tygodnie temu jedną wypiłem, nie wychodził z butelki, za to był fajnie nagazowany.
 5. Przenieś do 18-20 stopni, bez dodawania drożdży, dofermentuje
 6. Proszę o pomoc. Zwróciłem się do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w moim mieście z pytaniem odnośnie parametrów wody. Otrzymałem odpowiedź, jednak zamiast wodorowęglanów otrzymałem informację dot. dwutlenku węgla wolnego i agresywnego. Wie ktoś jak to przeliczyć? Szukałem na internecie, ale nie potrafiłem znaleźć niczego sensownego.
 7. @Orzech1988 Czy byłaby możliwość dostarczenia piw do Multitap Piwiarnia Częstochowa dnia 1 września (niedziela)? Będę wtedy w Częstochowie i mógłbym dostarczyć piwa na konkurs osobiście
 8. Właśnie czasu nie ma, więc raczej szybko Dzięki za odpowiedź, bardzo się bałem o to piwko
 9. Otworzyłem dwie butelki 0.3 i wszystkie wyszły. W smaku bardzo dobre, brak oznak infekcji. Przed otwarciem nie schłodziłem piwka, a miałem już tak, że po refermentacji bez schłodzenia wychodziły a po schłodzeniu (i nawet ponownym ogrzaniu) nic się nie działo
 10. Przelewałem do nowego wiadra, żeby rozmieszać z roztworem cukru
 11. A mieliście kiedyś coś takiego? Piwo wczoraj rozlane, w kilku butelkach na górze utworzyła się czapa drożdży, taka sama jak w fermentorze. Opadnie to? Zależy mi na tym bo piwka chciałem dać na prezent.
 12. Cześć, Hefeweizen, 13.5 BLG (wiem, trochę za dużo jak na hefeweizena), fermentacja - 16 dni w 19-20 stopniach, drożdże WB-06 Chciałem dzisiaj rozlewać, a na piwie jeszcze spora czapa drożdżowa. Pobrałem próbkę do zbadania BLG, wyszło 2.5 (tyle ile z FFT), w smaku bardzo dobre, żadnych niepokojących smaków nie wyczułem. Czekam 3 dni i znowu zbadam próbkę. Miał ktoś kiedyś coś podobnego?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.