Skocz do zawartości

Bioły

Members
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Bioły

 • Urodziny 29.08.1983

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Przemysław
 • Rok założenia
  2017
 • Miasto
  Radom

Kontakt

 • Imię
  Przemek

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Piwo za kapslowalem. Po ilu dniach mogę sprawdzić czy już coś się nagazowało. Piwo mierzone termometrem ma 19-20 stopni tzn butelka Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 2. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Witam. Dzień 19. Blg stoi w miejscu.Czas na butelkowanie. Czy mógłby mi ktoś pomóc /sprawdzić czy dobrze wyliczyłem ilość potrzebnego cukru do refermentacji?? Użyłem https://brewness.com/calculator/pl/carbonation Temperatura w tym kalkulatorze dotyczy fermentującego piwa, czy przechowywania podczas refermentacji. Ilość piwa: 20L Poziom CO2: dałem 2,2 (czy nie zadużo) Cukier do ref: Biały Temp. piwa: ??? (21) stopni Po mojemu wyszło 109 g cukru???
 3. Bioły

  Ozonowanie.

  Przyznam że nie użyłem szukajki. Wiem, że stężenie zbyt duże jest szkodliwe dla zdrowia. Chodziło mi tylko o wcześniejsze przygotowanie pomieszczenia bez obecności ludzi. Taki projekt DIY. Nie było tematu.
 4. Bioły

  Ozonowanie.

  Witam. Zastanawiam się nad użyciem ozonatora przed wszelakimi pracami na otwartym fermentorze z brzeczką. Skoro używają ozonowania do odgrzybiania klimatyzacji w autach ,czemu by nie zastosować go do zminimalizowania prawdopodobieństwa zarażenia piwa. Serce takiego ozonatora można kupić na azjatyckim portalu za max.25$ Co myślicie o takim pomyśle?? Takie urządzenie znajdzie zastosowanie w naszych autach
 5. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Temperatura fermentora to max.20 stopni i wydaje mi się że to jeszcze nie koniec fermentacji. Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 6. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Witam. Wczorajszy pomiar (tj15 dzień fermentacji) Blg pokazał 2,5-3 stopnie. Jutro powtórzę pomiar, jeśli nic się nie zmieni to butelkuję. I tu rodzi się pytanie o widełki nasycenia Co2 z kalkulatora w/g stylu to 2,2-2,7 . Czy drożdże S-04 można klasyfikować pod te widełki?? Jaki przedział widełek wybrać??
 7. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Witam ponownie. Pierwsza warka wystartowała Mam małe obawy tj. Drożdże uwodniłem w 27 stopniach w pierwszej kolejnosci. Potem zacząłem przygotowywać brzeczke i miałem temp. powyżej 35 stopni schłodziłem ją do ok 26-27 w ciągu 1,5h(otwarty fermentor). Temperatura fermentującego piwa to max 19-20 stopni , bulgocze jeszcze co jakiś czas. Martwi mnie temp. zadania drożdży i schładzanie przy otwartym fermentorze. Czy te półtorej godziny oczekiwania na zadanie drożdży ,mogły jakoś nie korzystnie wpłynąć na ich populacje??
 8. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Dzięki za info.Myślę że w weekend wystartuję z 1 warką.
 9. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Super dzięki za rozchwianie wątpliwości.
 10. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Okres 3 tygodni czy to niezadługo piwo się nie zepsuje??.Pytam bo wszędzie słyszę że tydzień burzliwej, tydzień cichej -kontrola 3 dniBlg i do butelek.
 11. Bioły

  Pierwsza Warka brewkit Coopers european lager

  Mam w zanadrzu S-04 jak by te z zestawu nie wystartowały. Masz na myśli drożdże?? Czyli jak Blg zejdzie poniżej 3?? Ok z chmielenia rezygnuję
 12. Siema. Jak to bywa na początku każdej przygody jest więcej pytań niż konkretów. 1.Czego mogę się spodziewać po drożdżach a'la lagerowych(fermentacja od 18-22) z zestawu.Chodzi mi o styl piwa/efekt.Przychylam się do zakupu Saflager W 34/70. 2.Najbardziej obawiam się re fermentacji czytaj granatów. Do nagazowania piwa będę używał kalkulatora ze strony przyjaciół piwa(beerfriends). Czy taki kalkulator to dobre rozwiązanie?? oczywiście jak już drożdże zjedzą wszystko. 3.Czy dropsy nachmielone do re fermentacji to dobre rozwiązanie?? 4. Jak długo burzliwa/cicha/leżakowanie.? 5.Zastanawiam się nad dodaniem na cichą Chmiel Ella 30 g czy ma to sens??
 13. Bioły

  Siema wszystkim

  Witam. Wreszcie się zdecydowałem na przygodę z piwem. Pozdrawiam
×