Jump to content

LeszekMieszek

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie dali. I jak przechodzić z jednej receptury do drugiej to się doczytałem, tylko jak tą recepturę zapisać w pamięci? Żeby dana receptura była np pod nr R1.
 2. W instrukcji albo tego nie było albo za słabo znam języki obce, żeby się zorientować o co dokładnie chodzi. Na wyświetlaczu jest numerek R0S1. S1 potrafię zmieniać na kroki zacierania S2, S3 itd. natomiast R0 domyślam się, że jest numerem receptury tylko jak to zmieniać i zapisywać tego nie wiem.
 3. Witam Kupiłem ostatnio kociołek Klarstein Mundschenk i zachodzę w głowę jak w nim można zapisać raz wprowadzoną recepturę. Wprowadzić recepturę i ją uruchomić to żaden problem ale zapisać ją w pamięci kotła to już całkiem inna bajka. Wie ktoś może jak to zrobić? W razie potrzeby uzyskania dokładniejszych danych, tutaj macie link do kotła jaki zakupiłem www.electronic-star.pl/Gospodarstwo-domowe/Wyposazenie-kuchenne/Kotly-warzelne/Mundschenk-XXL-Kociol-do-produkcji-brzeczki-do-warzenia-piwa.html Z góry dzięki.
 4. Na burzliwej było 11 dni i do 10dnia bulgotało, BLG spadło z 11,5 na 2,5 więc raczej niżej nie spadnie.
 5. Witam. Warzę właśnie American wheat, zgodnie z recepturą powinienem chmielić na zimno tylko ostatnie 3 dni cichej fermentacji. Trochę z pamięci robiłem i dorzuciłem chmiel od razu na początku cichej. Chmiel jest w siatkowej tubie więc mogę go wyjąć po 3-4 dniach. Zrobić tak czy lepiej już trzymać ten chmiel w piwie do końca cichej?
 6. Witam Kolejne piwo i kolejne pytanie. Mam zamiar zrobić https://www.wiki.piwo.org/index.php?title=American_Stout_(Czarny_Baran),_Arkadiusz_Suchecki&printable=yes , w sklepie nie było słodu pszenicznego czekoladowego wiec sprzedawca zaproponował słód pszeniczny prażony. Posmak czekoladowy mógł przełamać trochę smak słodów palonych i boję się że piwo wyjdzie zbyt mocne w smaku. Czy jest to duża zmiana w takim piwie (100g słodu pszenicznego czekoladowego na pszeniczny prażony) i ewentualnie czy można jakimś prostym sposobem dodać posmak czekolady?(np dodając trochę
 7. 19 l wody w kotle Klarstein który podtrzymuje temperaturę i na tym jego rola się kończy
 8. Witam Chce zrobić American Brown Ale z przepisu https://www.wiki.piwo.org/American_Brown_Ale,_Maciej_Brzana_(nms007). Czy ciemne słody powinienem dodać razem z innymi na samym początku czy lepiej odczekać jakiś czas bo piwo może wyjść za ciemne? A jeżeli odczekać to jaki czas? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 9. Witam Przede mną mój pierwszy starter i od razu pierwsza wątpliwość. Mam zamiar zrobić American IPA i po kilku piwach zamówiłem do niego drożdże płynne. I teraz pytanie. Z poprzedniej warki zostało mi trochę słodu pilzneńskiego. Do warki, którą planuję uwarzyć stosuje się wg przepisu słód pale ale, monachijski i Carapils. Czy mogę starter zrobić na bazie słodu pilzneńskiego którego pozostał mi kilogram, czy musi on zgadzać się z tymi słodami stosowanymi w planowanym piwie?
 10. Dzięki za pomoc. A z tym 16% rzeczywiście się pomyliłem - chmiel Magnum 16' - zawartość alfa kwasów 13,5%.
 11. Postanowiłem zrobić swoją drugą warkę, chociaż pierwszej spróbuje dopiero w środę. Pierwszą zrobiłem z gotowego zestawu wg. instrukcji załączonej do zestawu. Wydawało się banalnie proste i dopiero kiedy zaczęły się pojawiać różne dziwne objawy zacząłem czytać o tym jak to powinno wyglądać i z czym się je warzenie piwa domowego. Do tego piwa podejdę bardziej świadomie :). Postanowiłem zrobić na początek https://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg_(wersja_na_20l) i od razu mam pytanie. W recepturze podany jest chmiel : Chmiel Magnum 9% (sz
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.