Skocz do zawartości

Beier

Members
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Butelkowanie nagazowanego piwa

  Do rozlewu nie więcej niż 0,5 Bar... i najlepiej w żeby piwo miało około 0-1°C.
 2. Butelkowanie nagazowanego piwa

  Odświeżę stary temat. Posiadam BeerGun od Chińczyka - fajna sprawa, wszystko super. Problem w tym, że nie chcę mi się dla dwóch butelek, które chcę sprezentować uzbrajać całego ustrojstwa i schładzać kegów do ok. 0°C . Dzisiaj nalałem piwo o temperaturze 8°C do butelki prosto z kranu bez żadnej dodatkowej rurki - moje krany mają regulację przepływu - i byłem zdziwiony jak mało piany się wytworzyło i bezproblemowo się to odbyło. Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów - czy nalewanie z kranu tak że cała wolna przestrzeń po nalaniu jest wypełniona pianą, bez uprzedniego przedmuchiwania CO2 mocno naraża piwo na utlenienie? Kontakt z powietrzem jest bardzo krótki z resztą od początku jest niewielka warstwa pianki która chroni powierzchnię piwa podczas nalewania. Pytam bo taki sposób butelkowania nagazowanego piwa jest dla mnie mega wygodny i szybki.
 3. [Kupię] Starsan HB

  Dzięki za link ale jak widać w tej pojemności nie jest dostępny
 4. Kupię Starsan HB - pojemność 0,5L - 1L.
 5. Tak jak w temacie - kupię 2 szt. kegów Cornelius pojemności 19L/5gal. Najlepiej jakby obydwie sztuki były od tej samej osoby ale nie jest to konieczne.
 6. Zbieranie gęstwy

  http://brulosophy.com/2015/08/24/sloppy-old-slurry-no-starter-vs-fresh-yeast-exbeeriment-results/ Gęstwa użyta do eksperymentu była z piwa uprzednio sklarowanego żelatyną. Wynik eksperymentu - nie można było odróżnić piwa zrobionego na gęstwie od piwa ze świeżymi drożdżami poza pierwszymi dniami po rozlewie gdzie piwo ze świeżymi drożdżami było początkowo bardziej mętne.
 7. Lager - przerwa diacetylowa

  Czy mam się martwić faktem że fermentacja przebiega tak szybko?
 8. Lager - przerwa diacetylowa

  Widząc oznaki kończącej się fermentacji burzliwej (trochę szybko...) postanowiłem zmierzyć odfermentowanie. Wg pomiarów obecnie jest 4,3 Blg. Kalkulator wyliczył, że piwo powinno zjechać do 2,3 Blg. 13,3-2,3=11Blg. Drożdże zjadły już 9 Blg czyli 82%. Podnosić temperaturę do 14 stopni w takim wypadku?
 9. Lager - przerwa diacetylowa

  Chmielenie Oktawią (7.8%) 25g na goryczkę 60 minut i 10 minut na aromat również 25g ta sama Oktawia. To mój pierwszy lager, także chciałem uwarzyć bezsytylowca żeby nie przekombinować. Do udziału w konkursach jeszcze długa droga przede mną. Czyli z tego co zrozumiałem to po powrocie podnieść na 2 doby do 14 stopni?
 10. Obecnie warka z lagerem jest w trakcie burzliwej. Zasyp 3kg pilzneńskiego i 1kg wiedeńskiego - oba ze Strzegomia. 17 litrów 13.3Blg. Drożdże Saflager W-34/70. Wstawiona 23.11 wieczorem - temperatura zadania 18 st. C, wstawiona do lodówki i obniżona do 10 st. C. Pierwsze oznaki burzliwej po ok 40h. Obecnie piana się utrzymuje jednakże jest o połowę mniejsza niż była 2 dni temu. Za dwa dni wyjeżdżam na 2 tygodnie. Zastanawiam się czy robić przerwę diacetylową. Jeżeli tak to musiałbym to zrobić już. Na razie warka zostaje w fermentorze a po powrocie do szklanego balonu i lagerowanie. Z tego co udało mi się wyczytać na forum to jeżeli warka zostaje z drożdżami około 2-3 tyg. (czyli tak jak u mnie) to nie ma potrzeby robić przerwy diacetylowej. Co radzicie?
 11. Zbyt ciemny pale ale

  Tak, słód był ześrutowany. 6kg - 5kg worek + 1kg worek.
 12. Zbyt ciemny pale ale

  Piwo ma kolor jak red ale. Zastanawia mnie skąd czerwone zabarwienie przy słodzie pale ale...
 13. Zbyt ciemny pale ale

  Aż nie che mi się wierzyć żeby tak się pomylili. Raczej obwiniałbym siebie że coś zrobiłem nie tak. Wydaje mi się że alkoholu jest mniej niż się spodziewałem bo dałem za mało drożdży - tylko jedną saszetkę US-05 - podobno przy ponad 15Blg trzeba dać dwie. Tak się zastanawiam czy np to że grzeję na indukcji nie ma wpływu? Regulacja mocy na płycie polega na proporcji praca/przerwa. Zawsze staram się mieszać przy dnie garnka podczas podgrzewania zacieru.
 14. Zbyt ciemny pale ale

  Często mają miejsce takie pomyłki?
 15. Zbyt ciemny pale ale

  Browamator
×