Skocz do zawartości

Beier

Members
 • Zawartość

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Beier

  Pojemność dużych kegów Corny

  Widzisz, niektórym niewiele do szczęścia potrzeba, np to, że dokładnie wiem jakim sprzętem dysponuję. Być może w temacie piwowarstwa nie jest to konieczne ale na pewno nie zaszkodzi. Każdy ma prawo mieć swoje podejście do tematu. Jeżeli Ciebie uszczęśliwia brak precyzji to nic mi do tego.
 2. Beier

  Pojemność dużych kegów Corny

  Nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo 😆
 3. Beier

  Pojemność dużych kegów Corny

  Nie mam z tym jakiegoś wielkiego problemu. Chodzi tylko o to, że w wielu miejscach jest pisane że kegi od pepsi są 19 litrowe. Fakt jest taki że istnieją 5 galonowe czyli prawie 19L - mniej popularne u nas w kraju, jak i 18L których Ci u nas dostatek. Kupując swoje kegi na początku byłem przekonany że mają osławione 5 galonów (19L). Coś mi się nie zgadzało bo wchodziło do nich ledwo 18L - większa ilość kończyła się piwem w instalacji CO2. Dlatego zacząłem drążyć temat i stąd wzięło się moje "wiekopomne" odkrycie, że mam kegi 18L a nie 5 galonowe. Typowe 5-cio galonówki wyglądają trochę inaczej - tak jak pisałem powyżej, mają inaczej rozmieszczone złączki, inne gwinty i inną rurkę poboru zawartości kega. Po przycięciu rurki "gazowej" w moich kegach wchodzi więcej o około litr także koniec końców jest te upragnione 19L.
 4. Beier

  Pojemność dużych kegów Corny

  Czyli wszyscy myślimy, że biegamy w 19 litrowych adidasach a AEB po cichaczu podrzuciło nam najki i oszwabiło o litr 😋
 5. Beier

  Pojemność dużych kegów Corny

  Nie wiem co to wnosi do mojego pytania. Jeżeli czepiasz się że użyłem zwrotu: " Czy nazywanie wszystkich kegów jako 19L to jakaś naleciałość z USA? " to ok. Już się poprawiam. Czy podawanie pojemności 19L dla kegów 18L to jakaś naleciałość z USA?
 6. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że kiedy mowa o kegach Cornelius to istnieje tylko jedna właściwa pojemność czyli 19L. Według katalogu AEB kegi najbardziej popularne w naszym kraju to kegi 18L - czyli te opisane jako Jolly. Kegi 19L czyli 5 US Gal (dokładnie 18,927L) to te opisane jako NC - jak widać są wyższe, węższe, mają inaczej zamontowane złączki oraz "złamaną" rurkę poboru płynu idącą do środka denka a nie do "niecki" po jednej stronie. Pewną niejasność wprowadzają kegi Coca-Cola - 18 litrowe o takich samych rozmiarach co Jolly (563,5mm/232mm) są opisane jako 18l/ 5 US Gal (R) z kolei 5 US Gal (F) są 25,5mm wyższe przy tej samej szerokości, czyli jakby nie patrzeć mają większą pojemność. Czy nazywanie wszystkich kegów jako 19L to jakaś naleciałość z USA? Czy może to pojemność z przyciętą rurką gazową - jeżeli tak to jaką pojemność z taką rurką mają te opisane jak 5 galonowe? Może to nieistotny szczegół ale moim zdaniem w niektórych sytuacjach ten 1 litr może zrobić różnicę
 7. Beier

  Butelkowanie nagazowanego piwa

  Do rozlewu nie więcej niż 0,5 Bar... i najlepiej w żeby piwo miało około 0-1°C.
 8. Beier

  Butelkowanie nagazowanego piwa

  Odświeżę stary temat. Posiadam BeerGun od Chińczyka - fajna sprawa, wszystko super. Problem w tym, że nie chcę mi się dla dwóch butelek, które chcę sprezentować uzbrajać całego ustrojstwa i schładzać kegów do ok. 0°C . Dzisiaj nalałem piwo o temperaturze 8°C do butelki prosto z kranu bez żadnej dodatkowej rurki - moje krany mają regulację przepływu - i byłem zdziwiony jak mało piany się wytworzyło i bezproblemowo się to odbyło. Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów - czy nalewanie z kranu tak że cała wolna przestrzeń po nalaniu jest wypełniona pianą, bez uprzedniego przedmuchiwania CO2 mocno naraża piwo na utlenienie? Kontakt z powietrzem jest bardzo krótki z resztą od początku jest niewielka warstwa pianki która chroni powierzchnię piwa podczas nalewania. Pytam bo taki sposób butelkowania nagazowanego piwa jest dla mnie mega wygodny i szybki.
 9. Beier

  [Kupię] Starsan HB

  Dzięki za link ale jak widać w tej pojemności nie jest dostępny
 10. Kupię Starsan HB - pojemność 0,5L - 1L.
 11. Tak jak w temacie - kupię 2 szt. kegów Cornelius pojemności 19L/5gal. Najlepiej jakby obydwie sztuki były od tej samej osoby ale nie jest to konieczne.
 12. Beier

  Zbieranie gęstwy

  http://brulosophy.com/2015/08/24/sloppy-old-slurry-no-starter-vs-fresh-yeast-exbeeriment-results/ Gęstwa użyta do eksperymentu była z piwa uprzednio sklarowanego żelatyną. Wynik eksperymentu - nie można było odróżnić piwa zrobionego na gęstwie od piwa ze świeżymi drożdżami poza pierwszymi dniami po rozlewie gdzie piwo ze świeżymi drożdżami było początkowo bardziej mętne.
 13. Beier

  Lager - przerwa diacetylowa

  Czy mam się martwić faktem że fermentacja przebiega tak szybko?
 14. Beier

  Lager - przerwa diacetylowa

  Widząc oznaki kończącej się fermentacji burzliwej (trochę szybko...) postanowiłem zmierzyć odfermentowanie. Wg pomiarów obecnie jest 4,3 Blg. Kalkulator wyliczył, że piwo powinno zjechać do 2,3 Blg. 13,3-2,3=11Blg. Drożdże zjadły już 9 Blg czyli 82%. Podnosić temperaturę do 14 stopni w takim wypadku?
 15. Beier

  Lager - przerwa diacetylowa

  Chmielenie Oktawią (7.8%) 25g na goryczkę 60 minut i 10 minut na aromat również 25g ta sama Oktawia. To mój pierwszy lager, także chciałem uwarzyć bezsytylowca żeby nie przekombinować. Do udziału w konkursach jeszcze długa droga przede mną. Czyli z tego co zrozumiałem to po powrocie podnieść na 2 doby do 14 stopni?
×