Jump to content

Bazi_heej

Members
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

About Bazi_heej

 • Birthday March 3

Kontakt

 • Imię
  Tomasz

Piwowarstwo

 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Połomia

Recent Profile Visitors

574 profile views
 1. W jakiej temp była przeprowadzana fermentacja? Bo tego nie wiemy...
 2. Mangrove jack's to nie jest tani brewkit w porównaniu do gozdawy, ukbrew czy master pint. Wychodzi drożej niż coopersy. Nie lepiej zainwestować w ekstrakt niechmielony z samodzielnym chmieleniem? Wyjdzie taniej i zapewne smaczniej
 3. Ja zrobiłem 11 warek z brewkitów z czego pierwsze 7 nie mierząc blg po fermenacji bo nie miałem areometru i granatów nie miałem. Pilnowałem tylko temp fermentacji zalecanej przez producenta brewkitu + czasu na fermentację. Zazwyczaj jest 10 dni, ja trzymałem dla pewności 14 dni.
 4. Jak dla mnie, 5blg trochę dużo, ale skoro nie spada to nie spadnie więc do butelek lać. Na przyszłość dobrze robić fft. Jak nie przesadzisz z cukrem na refermentację to nie piwinno być granatów. Jakie miałeś blg na starcie?
 5. 1. Sprzęt: Fermentor, najlepiej dwa z kranikiem i rurką fermentacyjną Kapslownica Kapsle Butelki Areometr Miarki do cukru Cukier lub glukoza lub polepszacz a najlepiej słód z puchy 2. Modyfikować brewkit możesz ale nie daje to takiego pola manewru jak ekstrakt niechmielony + samodzielne chmielenie 3. Szukaj na necie, tam można dostać wszystko. Jak jesteś ze Śląska to mogę Ci podać fajne dwa sklepy gdzie dostaniesz wszystko wraz z dobrą poradą 😁 4. Studnię sobie daruj. Nie bierz z niej wody pod piwo. Lepiej Oaza z Bie
 6. Co to znaczy za dużo cukru? Co znaczy wydaję mi się? To ile go dodałeś? Odnośnie pkt2. Ja jeszcze nigdy nie kapslowałem używkami. Posiadam gretę i kapsluję wszystkie butelki po piwie i nie miałem nigdy problemu. Ze wszystkich butelek jakie kapslowałem to oczka mi wyskakiwały na tyskich i bażantach ale nigdy mi kapsle nie wyskoczyły.
 7. Hehe dobre 😀 No tak, skoro merytoryczne argumenty się pokończyły trzeba wnieść odrobinę żartu.
 8. Autokorekta zadziałała 😀 Zapewniam Was, że szkołę podstawową ukończyłem a z polskiego byłem całkiem dobry 😁 Ale dzięki za czujność!
 9. Panowie, nie chcę ujmować Waszej zapewne wielkiej wiedzy odnośnie ważenia piwa, wierzę również, że uwarzyliście niejedną dobrą warkę i jesteście ekspertami w tej dziedzinie, ale ręce mi opadają jak czytam tekst, że zapomniałem o dodaniu cukru lub cukier pomyliłem z solą... Fakty są takie: 1. Drożdże przefermentowały brzeczkę. 2. Drożdze nie nagazowały piwa pomimo dodania cukru. 3. Temperatura była zachowana. Chciałbym też tą wypowiedzią zakończyć MÓJ wątek odnośnie nienagazowanego piwa, otrzymałem kilka pomysłów i podpowiedzi co z tym fantem zrobić - dziękuję. Kolegom od teorii s
 10. Bardziej bym się skłaniał ku teorii, że drożdże zastrajkowały, ale nie wiem dlaczego. Przefermentowały brzeczkę ale refermentacji już nie chciały 😁 Wiem, że to dziwnie brzmi ale to są fakty. Przypadek powtarzalny, więc coś jest na rzeczy.
 11. Nic nie robiłem inaczej w porównaniu do 9 innych warek z brewkitów, które wyszły nagazowane. Może się nie nagazować jak drożdże są felerne... sam cukier przecież nie gazuje... tak czy siak za radą kolegów z forum wstawiłem skrzynki do pokoju i bedę czekał. Za 2/3 tygodnie zobacze czy coś to dało. Nie filtrowałem piwa.
 12. Czego niedopilnowałem bo nie rozumiem? Jedyne co mogę sobie zarzucić to czas jaki trzymałem piwo w temp pokojowej po zakapslowaniu. Było to 10 dni i mogło nie być wystarczająco aby się nagazować.
 13. Można poczytać: Banachowicz Adrian - Domowe piwo Tak jak kolega wcześniej napisał: Richard Lehrl - Domowe warzenie piwa
 14. Tak też się skończy. Na chwilę obecną eksperymentuję z brewkitami, gromadzę sprzęt, butelki i poznaję proces. Pewnogo dnia kupię gar i się zacznie przygoda z zacieraniem 😁
 15. Przeniosłem skrzyneczki do pokoju, wstrząsłem butelkami aż się piwo zmętniło i czekam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.