Skocz do zawartości

majlosz

Members
 • Zawartość

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Tumidaj
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  11
 • Miasto
  Jarocin

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. majlosz

  Tumidaj - Jarociński Browar Domowy

  Fuzlowo - bimbrowy niestety, z 15 stopni przeniosłem do 19 i ch** bombki strzelił, dopiero po dobrym pół roku dało się to pić ale torfowość mnie przerasta w tym piwie, lubię to w ciemnych ale to jest zdecydowanie zbyt przegięte.
 2. majlosz

  Tumidaj - Jarociński Browar Domowy

  Grzyby jak widzisz FM602, nowe łotewskie do piw dymionych, ciężko mi powiedzieć jak głęboko zejdą. Wyrzucę biscuita i dam więcej pale ale
 3. majlosz

  Tumidaj - Jarociński Browar Domowy

  Warka nr #12 Wędzony FES The Caveman Sam Pale Ale Viking 4.5 kg Wędzony Brzozą Viking 1kg Medium Peated Fawcett 0,5kg Pszeniczny Czekoladowy Fawcett 0,5 kg Carafa III Special 0,5 kg Łuska ryżowa Chmiel Magnum 40g Drożdże FM602 Zakładane ok. 15,9 blg przy 20 litrowej warce wg wyliczeń brewness. 20 litrów do 72 stopni, słody wrzucone i pierwsza przerwa 30 minut w 64 stopniach Kolejna przerwa 72 stopnie pół godziny. Filtracja z wysładzaniem poszła błyskawicznie, brak dodatków niesłodowanych oraz duża ilość łuski zdziałały cuda. Gotowanie ok. 50 minut ze względu na to że skończył się gaz w butli, przez co jak było coraz mniej to coraz słabiej gotowała się brzeczka więc finalnie wyszło 22l 15.5 blg. Drożdże zadane przy ok. 19 stopniach, fermentor zostawiony w pomieszczeniu z podobną temperaturą.
 4. majlosz

  Sklep homebeer.pl

  Pierwsze moje zamówienie w tym sklepie. Ogromny + za czas realizacji, przesyłka opłacona w sobotnie popołudnie, wysyłka w niedzielę. Mały - za brak wkładek chłodzących do drożdży, przy zamówieniu z alepiwo przy podobnych temperaturach wkładki były. Płynne drożdże zapakowane luźno do koperty i w taki sposób wysłane na pewno miały zagwarantowaną huśtawkę temperaturową.
 5. majlosz

  10 BLG - jak podbić pełnie w smaku

  Jak bez użycia dodatkowych słodów to płytko fermentujące drożdże + fermentacja razem z osadami białkowymi z gotowania
 6. Norma, z czasem piana całkowicie może zaniknąć i po powierzchi będą pływać białe placki.
 7. Drożdże "nie widzą" ile mają przestrzeni na wypełnienie CO2 w fermentorze. Fermentacja powinna ruszyć w tym samym czasie.
 8. Ponieważ robiłem tak od początku mojego warzenia i zawsze były nierówne butelki. Odkąd używam "nowej" metody wszystko jest idealnie. Poza tym jakie ryzyko jest przy mojej metodzie? Masz wszystko idealnie odmierzone, mieszasz na bieżąco w małej szklance a nie gibasz dużym fermentorem, a na zakażenie nie ma szans bo używam jałowych strzykawek i wcześniej dezynfekuję wszystko starsanem.
 9. Mieszanie w fermentorze nie jest idealne, ja ze swojej strony polecam rozpuszczenie cukru wrzątkiem w szklance z miarą i dodawanie tego syropu strzykawką, łatwiej zamieszać tym i precyzyjnie odmierzyć ilość.
 10. Chętnie bym się dowiedział czegoś na temat tolerancji na alkohol, przetestowałbym na wędzonym fesie.
 11. Jak przedmuchać piwo CO2 po przelaniu na cichą? Nie chcę kupować specjalnie butli a widziałem że łatwo samemu wytworzyć dużą ilość CO2 przez wymieszanie sody z kwaskiem cytrynowym i ciepłą wodą
 12. majlosz

  Russian Imperial Stout - sprawdzenie receptury

  Myślę że bez sensu w ogóle go wrzucać, lepiej tego całego equinoxa wrzucić większą ilość na godzinę bo 50 ibu to myślę że jest dużo za mało jak na risa. Poza tym nie szkoda Ci takiego chmielu do samego chmielenia na goryczkę? Wydaje mi się że taki Tomahawk będzie lepszy do tego
 13. majlosz

  Russian Imperial Stout - sprawdzenie receptury

  Ten lubelski do tego aby pozbyć się resztek czy ma jakiś konkretny cel?
 14. majlosz

  Belgian AMBER ABBEY 15°BLG

  Nie bulka bo ucieka gdzieś bokiem, mam to samo, nigdy nie doświadczyłem mitycznego bulkania w rurce
×