Skocz do zawartości

majlosz

Members
 • Zawartość

  139
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Tumidaj
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  14
 • Miasto
  Jarocin

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Mały update: Testowe butelki zrefermentowały prawidłowo, piwo bardzo przyjemne w odbiorze bez typowych dla młodego piwa smrodków. Właściwy rozlew odbył się dwa tygodnie później i przez ponad miesiąc na ponad 30 butelek tylko jedna była nagazowana, początkowo zgoniłem to na miękkie złote kapsle, ponieważ inne piwo z tymi kapslami również nie chciało się nagazować, zakapslowałem twardymi, dodałem znowu cukru i również przysłowiowa dupa. Testowo przelałem w końcu 2 butelki do plastikowych butelek, dodałem trochę gęstwy i po kilku dniach były nagazowane. Nie wiem z czego to wynika, niech ktoś mądrzejszy się wypowie, póki co drożdże poszły do milk stouta 10blg.
 2. majlosz

  Tumidaj - Jarociński Browar Domowy

  Po ponad miesięcznej przerwie w końcu kolejna warka #15 Milk Stout Kris Słody: 2kg pilzneński viking 0,5 kg pale ale viking 0,25kg carafa III special 0,5kg laktoza Chmiel: 15g Magnum 12,1 AA Drożdże: Gęstwa FM 602 Zacieranie godzinę w 64 stopniach. Stosunek wody do ziarna 4/1 Filtracja błyskawiczna, gotowanie 1h, chmiel wrzucony na 30 minut, laktoza w ostatnich 15 minutach. Całość schłodzona w 30 minut do 20 stopni. Drożdże zadane po napowietrzeniu blenderem. Ostatecznie 21l 10blg czyli wg brewness 80% wydajności.
 3. majlosz

  Praca inżynierska Pilna pomoc

  dotyczy to tylko kwaśnych piw, takie zakwaszanie na skróty co do zakwaszania wody do wysładzania to w zasadzie zależy od wody, użytych słodów itd. z tego co kojarzę to chyba ok. 2 ml na 20l warkę to taki standard, to jest oczywiście bardzo duże uogólnienie
 4. majlosz

  Praca inżynierska Pilna pomoc

  .
 5. majlosz

  Alepiwo - promocje i nowości.

  A jest szansa na informację jakie szczepy konkretnie?
 6. Jak w trakcie fermentacji nie jest źle z goryczką to już na pewno gorzej nie będzie :D
 7. Cześć, chcę wykorzystać Vat 109 do zaszczepienia brzeczki, czy dwustopniowy starter wystarczy? Bez wstępnej fermentacji.
 8. majlosz

  Piwko Pszeniczne

  Zdecydowanie tak, jednakże obydwa piwa były fermentowane jednakowo, Mauribrew dał delikatniejszy profil i z czasem piwo się sklarowało a WB 06 dało mi zdecydowany bananowy profil, piwa były fermentowane przy temp. otoczenia 20 stopni, podobny zasyp.
 9. majlosz

  Drożdże do saison'a.

  Też się bałem, nawet na prowizorycznym starterze zmontowanym z butelki po wodzie i samodzielnym mieszaniu wyjdzie lepsze piwo niż na sucharach :)
 10. majlosz

  Piwko Pszeniczne

  Testowałem w dość krótkim czasie jedne i drugie i WB06 dały dużo ciekawszy profil
 11. majlosz

  Butelkowanie

  Po co ma przelewać?
 12. majlosz

  Kurkuma

  Piwo jest pomarańczowe poza tym czuć tak na finiszu w gardle takie wysuszanie, takie typowe jak się za dużo jakiejś przyprawy. Myślę, że 5g na gotowanie byłoby lepsze
 13. majlosz

  Kurkuma

  Dałem 10g na cichą na dwa dni, fermentor zmienił delikatnie kolor ale to nie problem, gorzej że w piwie nie dało pożądanego efektu
 14. majlosz

  Kurkuma

  Słuszna uwaga, próbowałeś NaOH?
 15. majlosz

  Hop spider 7x29cm

  Zaklepuję! Jedna sztuka oczywiście
×