Skocz do zawartości

majlosz

Members
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Tumidaj
 • Rok założenia
  2017
 • Liczba warek
  8
 • Miasto
  Jarocin
 1. Aby Weizen był bananowy

  A na pewno sypnąłeś łącznie 4kg słodów czy może więcej? Swojego trzymałem łącznie 13 dni, drożdże odermentowały i posprzątały
 2. Aby Weizen był bananowy

  brewness.com, są dwie metody liczenia wydajności i jest osobny temat o tym tutaj masz temat o wydajności: Generalnie aby uzyskać takie blg licząc wydajność przez program to byś musiał szufli cukru dorzucić
 3. Aby Weizen był bananowy

  Poprawka: sprawdziłem w brewness i miałem 12blg przy 18,5l, czyli wg ich kalkulatora 76% wydajności, może faktycznie długie wysładzanie dało Ci taki efekt, ja też wysładzam wodą ok 76-78 stopni.
 4. Majówkowy plan

  Po jakim czasie piwo było pijalne?
 5. Aby Weizen był bananowy

  Czym mierzysz blg? Zastanawiam się jakim cudem wyszła Ci taka wydajność, u mnie przy zasypie 3kg pszenicy + 1kg pilzneńskiego wyszło 20l i nieco ponad 10blg czyli koło 75% wydajności.
 6. Aby Weizen był bananowy

  Ja ostatnio fermentowałem Weizena w temperaturze otoczenia ok. 20 stopni, drożdże WB06 zadałem w 22 stopniach. Zacierałem w 67 stopniach bo bałem się że wyjdzie zbyt wytrawne. 13 dni fermentacji i zeszły mi do niecałych 2blg, piwo było zaskakująco pełne jak na stopień odfermentowania, wyszedł przyjemny banan z delikatną estrową nutą w tle dla laika niewyczuwalna. Dodam że nie stosowałem żadnych przerw poza tą podstawową na 67 stopni + wygrzew do 75 stopni.
 7. Pomocy! Spod kurka widocznego na zdjęciu po odkręceniu ulatnia się gaz i zapala podczas próby gotowania, muszę na następny weekend zorganizować nowy zawór, kupował ktoś już to dziadostwo gdzieś i może polecić sklep który ma na stanie takie zawory?
 8. Podepnę się pod to pytanie, robił ktoś bieda kega z wiadra z castoramy? Wieko zabezpieczę, kranik i jazda na grilla
 9. Browar Tenczynek zmienia właściciela

  Z tego co słyszałem to pozbył się tego browaru aby zejść z rocznym wybiciem 200k hekto i załapać się na ulgę na akcyzie 9zł/hl
 10. Zioła

  Mniszek jest super dodatkiem ale w Kwaśnym Mniszku był trochę męczący. Jeśli w Twojej okolicy rośnie przytulia wonna to też oprócz tych wymienionych spróbuj ją dodać, w RISie z Fabryki Piwa dała w mojej opinii nuty orzeźwiającej wiśni.
 11. Paloność w lagerze

  http://www.bjcp.org/faults.php: "Smoky (Phenolic) Smoke-like, charcoal, burnt Check for scorched mash or boil. Check excessive use of dark malts. Check for infection."
 12. Złote Polesie

  Gdzie go kupiłeś? Jest w Polsce prowadzona oficjalna dystrybucja?
 13. Ilość chmielu na zimno

  Druciak + pończocha na luzie to przerobi, mi żadne drobiny się nie przedarły mimo konkretnego chmielenia
 14. Porównanie kraft- koncern

  Jeden rabin powie tak drugi powie nie
 15. Jak dla mnie wygląda normalnie aż sobie tapetę zmienię, takie ładne zdjęcie
×